Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ju jitsu a ulica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_canislupus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica
moje doswiadczenia z jujitsu pokazuja ze pod pewnymi wzgledami jest lepsze do bjj bo nie dazy do zejscia z przeciwnikiem w parter po kazdej technice a na bjj mozna dostac takiego(zlego) przyzwyczajenia natomiast uczy takich glupot jak proba przechwycenia czegos w rodzaju prostego i po tym dzwignia lub rzut(oni tego ucza jako technik samoobrony a takie bajki na ulicy nie przechodza). jujitsu jest b. dobre ale musisz tez miec swiadomosc jak wyglada walka na ulicy(przeczytaj na forum jesli jeszcze tego nie zrobiles) i brac an to poprawki.
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica

Nikt jeszcze nie wymyslił nic skuteczniejszego na ulicę niż sparringi pełnokontaktowe.

No to ja wymyślam 'sprzęt'! HA! I mamy coś lepszego.
O patrz! Można kupić całkiem sporo 'sprzętu'... Więc ktoś wymyślił to przede mną. "Nikt jeszcze..." biorąc pod uwage ilosć producentów - całkiem sporo osób to nikt :D
Mimo to - pozdrawiam :D

Co do styli/systemów itd. - nie walczy styl tylko człowiek.
A na filmiku niektózi chłopcy robią śmieszne rzeczy.
Przykłady:
2:39 (prawie jak łyżwiarstwo figurowe); 3:10 (seks? :> ) 3:57 (atak na głowe); 4:10 (prawie jak low kick); 4:12 (inny atak na głowe). Chyba każdy wie czym się kończy zlapanie nogi... Jak nie wie to niech zapyta ludzi od sambo... Oni wiedzą :twisted:


PS.: to turniej otwarty więc nawet nie wiemy kto i skąd walczy.
PS2.: Of10 zamiotłeś... Szkoda, że dopiero teraz przeczytałem topic ;)
To tyle jeśli chodzi o prowokacje :)
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica

2:39 (prawie jak łyżwiarstwo figurowe); 3:10 (seks? :> ) 3:57 (atak na głowe); 4:10 (prawie jak low kick); 4:12 (inny atak na głowe).


Odnośnie 2:39... Przesadziłem, wiadomo obrót się zdarza choć nie powinien. Przepraszam za to porównanie. Ważne, że wyszedł z tego cało.

Odnośnie 3:10... Każdy widzi jak to wygląda :) ale mimo to porównanie też bylo chamskie itd.
Następnym razem pomyśle zanim coś napisze.

Odnośnie prawie low kicka... Zwodzik lub cos tam innego...
Poprostu chciałem się przyczepić :/

Ocene kopów na głowe jako głupote podtrzymuje.
Sorry za post za postem. Ale pewne rzeczy nie mogą zostać nie sprostowane.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica

Ocene kopów na głowe jako głupote podtrzymuje.

ciekawe czy Mirko Crocop by się z tobą zgodził.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica
sneferu możesz mi powiedzieć co trenujesz?
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica

ciekawe czy Mirko Crocop by się z tobą zgodził.

Zauważ róznice. Crocop, o ile mi wiadomo: atakuje na głowe w kombinacji. Na filmiku mamy to jako 'kontaktówke'.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica
no to wyrażaj się jaśnie. nie pisałeś, że kopów bez kombinacji uważasz za głupotę, a pozostałe uważasz.
można wiedzieć co trenujesz?
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica

no to wyrażaj się jaśnie. nie pisałeś, że kopów bez kombinacji uważasz za głupotę, a pozostałe uważasz.

Wyraziłem się precyzyjnie. Podałem Ci sekundy, żeby nikt nie miał wątpliwosći o co mi chodzi. Jak widzisz nawias to go pomijasz? :>

można wiedzieć co trenujesz?

Zignoruje to pytanie z kilku powodów. Nie podam Ci żadnego z nich. Bo to byłby OT.
A niech tam... podam Ci jeden:
1. To nie twój zasmarkany interes :)

Na koniec 'agree to disagree':
bjj/mma najlepsze jest ;)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica
napisałeś:

4:12 (inny atak na głowe). Chyba każdy wie czym się kończy zlapanie nogi... Jak nie wie to niech zapyta ludzi od sambo... Oni wiedzą

co tu jest o kombinacjach?
poza tym zobacz sobie to:

czas: 2:02 i 3:50
i się zamknij co do Mirka i jego kombinacji.

Zignoruje to pytanie z kilku powodów.

a co to za tajemnica? przecież to forum o SW.
a ignoruj sobie, rób co chcesz i nie podawaj powodów.
stawiam na Karate Tsunami, albo inne gówno, do którego wstydzisz się przyznać. a może nic nie trenujesz?
może i nie mój interes, ale jak mówisz:

3:10 (seks? :> )

to trudno cię traktować poważnie

Na koniec 'agree to disagree':
bjj/mma najlepsze jest

nie rozumiem o co ci chodzi. zgadzasz się, że się nie zgadzamy co do czego?
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica

co tu jest o kombinacjach?

... Chyba gubisz meritum. Podałem czas => konkretne sytuacje. Te kopnięcia były bardzo, bardzo ryzykowne. Wręcz naiwnym było próbowanie takiego ataku. W jednej z tych sytuacji widzimy, że osoba broniąca się przed kopem schodzi na dół. Niestety film jest ucięty i nie widzimy jak wykorzystuje ten moment.

i się zamknij co do Mirka i jego kombinacji.

Aż dwa kopnięcia w głowę na całą kariere? :>

1. Dopiero co był rzut... i koleś ledwie wstał.
2. Crocop ma taką przewage nad przeciwnikiem, że ten wystraszony trzyma się przy linach, jak najdalej od Crocopa. Też bym zrobił coś dla publiczności skoro za to płacą :D
Na ulicy... Używałbym lowkicków.

Nie każdy to Crocop. Nie kazdy ma takie doświadczenie i timing.

a co to za tajemnica? przecież to forum o SW.
a ignoruj sobie, rób co chcesz i nie podawaj powodów.
stawiam na Karate Tsunami, albo inne gówno, do którego wstydzisz się przyznać. a może nic nie trenujesz?

Tak to tajemnica. Lubie być anonimowy, to pomaga mi w pracy. Zapewniam, że to nie jest żadna odmiana karate :) (w karate chyba kopią w glowe).
I fakt, nic nie trenuje od 14 dni. Treningi kolidują mi z zajęciami :)
A co trenowałem?
vide: 'pierwszy powód'

"agree-to-disagree" znaczy, że zgadzam sie z Tobą, bo nie specjalnie mi zależy, aby Cię przekonać, ja wiem swoje; ty swoje... W tłumaczeniu "zgadzam się po to żeby sie nie zgadzać". Każdy ma swoje zdanie. Rozpoczynaj walke od kopa w głowe jeśli tak lubisz i uważasz, że się sprawdza :)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica
ręce opadają.

... Chyba gubisz meritum. Podałem czas => konkretne sytuacje. Te kopnięcia były bardzo, bardzo ryzykowne. Wręcz naiwnym było próbowanie takiego ataku.

czyli meritum jest to, że koleś na filmie źle kopnął? hahaha. nie. mówiłeś, że Mirko wykonuje kopnięcia w KOMBINACJACH, dlatego mu wchodzą. udowodniłem, że to nieprawda, co z kolei udowadnia, że HK nie są głupotą, co udowadnia, że nie miałeś racji. a to, że...

Nie każdy to Crocop. Nie kazdy ma takie doświadczenie i timing.

...nic nie zmienia. nie wykręcaj kota ogonem.

Na ulicy... Używałbym lowkicków.

ja też.

Aż dwa kopnięcia w głowę na całą kariere? :>

Mirko Cropcop - dwa kopnięcia w głowę na całą kareirę. Ten cytat mówi sam za siebie.

Tak to tajemnica. Lubie być anonimowy, to pomaga mi w pracy.

zaraz zaraz. czy ty trenujesz tą sztukę walki jako jedydy w kraju? bo chyba nikt cię nie rozpozna, jak powiesz, że np. judo. pytanie: jaki to ma związek z anonimowością?
tym razem stawiam na aikido. zgadłem?

W tłumaczeniu "zgadzam się po to żeby sie nie zgadzać".

raczej "zgadzam się co do tego, że się nie zgadzamy / zgadzam się do niezgody".
dokładnie co do jakiej kwestii zgadzasz się, że się nie zgadzamy? bo rozumiem, że to powiedzonko ma wydźwiek oznaczający pojednanie, co do kwestii, która nie ma jednoznacznego rozwiązania typu: ja lubię brunetki a ty blondynki. tej kwestii nie można zakończyć zwykłym "agree to disagree"

Rozpoczynaj walke od kopa w głowe jeśli tak lubisz i uważasz, że się sprawdza

nie lubię i będę.
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica

Aż dwa kopnięcia w głowę na całą kariere? :>


Dwa kopniecia na cala kariere 8O lol :) :) Normalnie najlepszy kawal jaki slyszalem :) :)
Czlowieku powiedz mi co ty tu jeszcze robisz i sie wypowiadasz na dodatek :twisted:

Moim zdaniem dime on trenuje styl internetowy :) Teraz taki niedawno powstal :-) Polega on na pisaniu glupot,pierdolenia farmazonow,popisywania sie(czego on tam niezrobil)
A nawet jesli cos trenujesz to zal mi Ciebie 8O

Kopniecie na glowe :-) Niech lepiej kopia te osoby co dobrze opanowaly ta technike :-)
:-) Reszczie odmawiam :-) Z powodow oczywisty:
Malo to razy widzialem jak ktos chcial kopnac wysoka i sie wyjebal :)
Wiec wysokie kopniecie polecam osoba ktore nie maja problemu kopnac kogos w glowe i wykonuja to szybko i dosc dobrze technicznie :-)
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica

. mówiłeś, że Mirko wykonuje kopnięcia w KOMBINACJACH, dlatego mu wchodzą. udowodniłem, że to nieprawda, co z kolei udowadnia, że HK nie są głupotą, co udowadnia, że nie miałeś racji. a to, że...

Mówiłem, "że o ile mi wiadomo":

Crocop, o ile mi wiadomo: atakuje na głowe w kombinacji.

Z filmików z crocopem pamiętam, że zwykle słał dwie szybkie pięści i potem noge. Ale nie napisalem, że oddałbym za to głowe :)
Więc nie stresuj się za bardzo - w końcu tylko rozmawiamy.

meritum jest to, że koleś na filmie źle kopnął

Nie rozmawiamy o tym jak mocno bardzo czcimy Crocopa :lol: tylko o szkółce bjj i wrzuconym filmiku.

...nic nie zmienia. nie wykręcaj kota ogonem.

Myślę, że nie każdy i nie z każdym można sobie na wszystko pozwolić. Dlatego większość ludzi używa z kopnieć głównie lub tylko lowkicków.

Mirko Cropcop - dwa kopnięcia w głowę na całą kareirę. Ten cytat mówi sam za siebie.

Aż dwa kopnięcia w głowę na całą kariere? :>

Na końcu jest uśmieszek. To znaczy, że żartuje. Ironią to nazywamy ;)

Co do tego co trenuje... Bądź trenowałem. Wiadomo mi o tylko jednej grupce w polsce.
Więc zachowam to dla siebie.
A skoro nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem zdania
"Zapewniam, że to nie jest żadna odmiana karate (w karate chyba kopią w glowe)."
(aikido to odmiana karate)
To myśle, że twoje możliwości pojmowania mają wiele do życzenia. Dlatego też chciałbym skończyć tą dyskusje zanim sięgniesz po inwektywy jak zdesperowany i prymitywny umysł aptekarza :)

Na koniec. Każdą dyskusje można zakończyć agree-to-disagree. Czyli poprostu zostawic sprawe nie roztrzygnięta.

Mimo wszystko - dziękuje, że tak usilnie chcesz poprawić mój światopogląd i podejscie do walki. Niestety wiem swoje. Twoje starania to... z braku lepszego określenia 'groch w ściane'.

PS.: aptekarz tez mi Ciebie żal. Wpisz sobie w google "ironia".
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica

(aikido to odmiana karate)

8O

W sumie gówno mnie obchodzi cała ta dyskusja, ale to już jest taki kwiatek, że pozostaje jedynie dodać sławetne "kończ waść, wstydu oszczędź." :roll:
  • 0

budo_sneferu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica
o fuck 8O ... całe życie myślałem, ze to jedno i to samo... :rofl:
zawsze jakoś widziałem to razem na plakatach. Moze na tych plakatach chodziło o to ze w jednym miejscu jest to trenowane... Nie ważne, mój błąd. THX za info... W kończu człowiek się całe życie się uczy ;)

Ale i tak kop w głowe to zbyteczne ryzyko, bo przeciwnik, na przykład, schyli się i skończy walke atakując na drugą noge. Albo skróci dystans, albo wejdzie frontem... bla, bla, bla...
Właściwie nie o to tu chodziło czy to słuszne czy nie... :D

Fajnie jest się czasem pokłocić dla zabawy ;)
Pomaga się odstresować :lol:
kończe zanim zaczniecie po mnie jechać jak po autostradzie w niemczech i polskim rządzie :peace: :peace:

przepraszam każdego komu podniosłem ciśnienie :)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju jitsu a ulica
nie odpowiem, bo już chyba nie muszę.

styl internetowy

dobrze powiedziane.

nie ma co strzępić języka.
nara kolego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024