Skocz do zawartości


Zdjęcie

Low - Kick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemax
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Low - Kick
Witam
Chcialem sie dowiedziec jak prawidłowo wykonywac low-kick .... bo jak wykonuje to jakoś tak w0lno.... nie wiem czy to zalezy od długości trenowania tego kicku czy moze ja źle robie na wielu stronach jest napisane ze low-kicka wykonujemy z góry na dół a na różnych filamch z walkami dostrzegam low-kicka jakby z dołu..... Jezeli są dwie takie formy to napiszcie
Pozdro ;p
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Z doświadczenia wiem że tłumaczenie takie o jakie prosisz (czyli przez internet, bez demonstracji) nic Ci nie da. Kurcze no... pokazałbym Ci ale jak? Wez dorwij kogoś kto się na tym zna i niech Ci pokarze
  • 0

budo_siwy89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
zależy też jaki low kick, z ugiętego kolana albo z prostej nogi.
  • 0

budo_przemax
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Lipa bo ja nawet nie wiem jak sie robi z ugiętą a jak z wyprostowaną ja chyba robie ten wolniejszy czyli w ugiętą bo ja w pierwszej fazie podnosze noga isie przechylam a w drugiej prostuje zgiącie w kolanie :) To opiszcie moze tak jak ja teraz w fazach :)
Pozdro :D
  • 0

budo_gospel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Obracaj przy tym low kicku całym ciałem no kurde jakby to wytłumaczyc wypychaj biodro i rób low kicaka tak, że jakbys nie trafił to robiłbys obrót o 360 stopni
o znalazłem dobry filmik
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

aha i najlepiej zapytaj o to trenera a jak trenujesz w domu to lepiej poszukaj jakies skecji bo taki trening Ci duzo nie da :)
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
trenujesz cos ,synu?
  • 0

budo_przemax
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Gdyby w moim mieście jeszcze była seksca MT :) To by było cudownie :) Ale ze nie ma to musze sam sobie radzić :) Kozystając właśnie z róznych filmów (BearShare) i wogóle :P Chyba właściwie robie LW bo czuje ze całe ciało pracuje.
Pozdro
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Mnie tam kiedyś na kyokushin nauczyli kopać lowkick...
  • 0

budo_ronin_cz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Witam
Po pierwsze pamiętaj o przekręceniu stopy na której bedziesz stał podczas wykonywania kopnięcia. Jeśli tego nie zrobisz to nie uda Ci się mocno kopnąć, a jeśli nawet wytrenujesz takie kopniecie to Twój staw kolanowy dość szybko odmówi posłuszeństwa.
Po drugie musisz się nauczyć "wkładać biodro", tzn. nie kopie sięnie tylko poprzez prostowanie nogi ale przede wszystkim poprzez skręt ciała z dociągnięciem biodrem w ostatniej fazie kopnięcia.
Nie da się (moim zdaniem) wyodrębnić dokładnie faz ruchu, bo powinny byc one bardzo płynne. Pamiętaj, że ma to byc naturalny ruch.
Co do poziomu kopnięcia, możesz kopać z dołu, z boku, czy z góry. Nie ma tutaj zasady. Każdy zawodnik kopie tak jak najlepiej to czuje i jak pozwala mu sytuacja. Ja osobiście uważam, że najszybciej kopie się z dołu, natomiast jeśli sytuacja pozwala staram się kopać z boku, tak żeby "ściąć" nogi przeciwnika.

Chok dee
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Lepiej bym tego nie ujął. poklon
  • 0

budo_przemax
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Dzięki :) Wydajme mi sie ze właśie dobrze robie z nogą i biodrem,barkiem i ogólnie chyba jest ok ale jeszcze długa droga zebym to wykonywał chociaż troche poprawnie :)
Pozdro
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
no i gardę przy okazji trzymaj :)
w kwestii płaszczyzny po której idzie noga, to chyba low'y w wewnętrzną strone ud przeciwnika na ogół kopiemy z dołu, a w zewnętrzną z góry, by uderzenie szło możliwie prostopadle do powierzchni w którą uderzamy. Oczywiscie, jak pisał Ronin, w miarę możliwości
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
e tam garde ni da rady kopnac naprawde mocno z garda owszem jedna reka przy glowie druga w przeciwnym kierunku do ruchu kopniecia ... o i po kopnieciu mozesz obie rece dolaczyc do grady ...
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
na jasne ale rozrzucanie jednocześnie obu rąk i lekceważenie powrotu do właściwej gardy jest częstym błdem trenujących samodzielnie. W dodatku warto chyba czasem poświęcic troche siły uderzenia na zasłanianie facjaty.

bo jak wykonuje to jakoś tak w0lno....

he he, mi też sie zawsze wydaje, że moje ciosy przypominają ruchy muchy w kisielu, to takie powszechne chyba zboczenie :lol:

edyta:
chyba, że kopiesz obiektywnie wolno :wink:
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Musisz pamietac przede wszystkim o tym zeby sie nie spinac!!! Ja tez kopalem wolno dopoki nie nauczylem sie przechodzic w stan calkowitego rozluznienia miesni. Musisz pamietac przedewszystkim o tym (dziwnie to zabrzmi) aby nie kopac nogą, a kopac cialem. Ja przy kopaniu Lowkicka unosze lekko, zgiętą noge w kolanie do gory ,a reszte robi skret ciala.
  • 0

budo_ronin_cz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Witam
Co do gardy to moim zdaniem staraj się zawsze trzymać rece przy głowie. Nie da się ich oczywiście trzymac sztywno, bo wtedy nie możliwy jest naturalny ruch przy kopnięciu, ale nie zgodzę się z kolegą, że nie można kopnąć mocno trzymając gardę.
Oczywiscie swobodny ruch reką w kierunku przeciwnym do kopnięcia wspomaga ruch rotacyjny tylko co będzie jeśli przeciwnik ma dobre wyczucie i w tym momencie wejdzie z przepięknym sierpem.
Poza tym jeśli zerkniecie na trochę starsze filmy treningowe Muay Thai (czy jak kto woli Muay Boran) zobaczycie, że ten ruch to nie tylko wspomaganie kopnięcia, ale również uderzenie, więc wykonywanie go tylko po to żeby zrobic zamach jest moim zdaniem zbędne.
Chok dee
  • 0

budo_mroczny baran
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Coz takze sie nie zgodze iz z garda nie mozna wyprowadzic poteznego kopniecia. Chciałbym na swoim przykładzie cos podac ale niestety mam za krotki staz:)
Aczkolwiek niedawno udało mi sie kopnac ze koles sie prawie wywrocił.Trzymajac w tedy garde.
No ale pewnego razu moj znajomy miał "solo" Kolega juz sporo lat cwiczy. Na rozpoczecie walki ow znajomy uderzył bardzo poteznym low kick'a ze on sie wywrocił... Takze trzymajac garde
Chciałbym takze pomodz koledze ale coz zgodze sie takze z kolega bicepsem ze bardzo trudno wytłumaczyc przez internet jak prawidłowo wyglada low kick.
  • 0

budo_przemax
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
Dzięki welkie ze rady... xD
Ale jush sie zapisałem na sekcje Muay Thai i jush wiem jak wygląda low-kick ;) prawdziwy
zapomnieliście powiedzieć ze noga powinna składać sie i rozkładać jak scyzoryk ;p Thx
Pozdro
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick
A ja jestem z Taekwon-do takze powiem Ci ze low kick to lipa, kopie sie tylko powyzej pasa, a najlepiej z obrotu, po wyskoku.







Ok zarty na bok ;) Low jest skuteczny wiec trenuje go indywidualnie. Z przyjemnoscia poczytalem wasze rady, postaram sie w miare mozliwosci do nich zastosowac.
Pozdro i sorry za wpieprzanie sie na nie swoje forum.
Szaunek dla MT jako podobnej, "kopanej" sztuki walki.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Low - Kick

... zapomnieliście powiedzieć ze noga powinna składać sie i rozkładać jak scyzoryk...

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024