Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chce trenować, kilka pytań :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_kurcze
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Chce trenować, kilka pytań :)
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum, to moj pierwszy post, mam kilka pytan do doswiadczonych osob w szutkach walki.

Chciałbym zacząc trenować Kick-Boxing, będzie to mój pierwszy sport walki, mieszkam w Szczecinie, czy ktoś może mi polecić jakiś klub?

Jak wygląda sprawa z ubiorem? krótkie spodenki i koszulka czy może trzeba zakupić coś ala kimono tak jak w Karate? I czy będe potrzebował rękawić do Kick-Boxingu?

Ciekawi mnie też to jak wyglądają takie treningi, kiedy będą pierwsze sparingi i czy są one bezpieczne, generalnie chodzi o mozg i zlamania, twarz nie szklanka nie stlucze sie ;) aczkolwiek moja dziewczyna nie byłaby zachwycona gdybym po takich treniingach przychodził opuchnięty ;)

Ile treningow w tygodniu polecacie poczatkujacemu? Czy oprocz treningow powinienem cos robic w kierunku Kick-Boxingu zeby byc lepszym? [nie liczac dbania o kondycje - silownia, biegi, plywanie...]

Z gory dzieki za odpowiedzi!
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
KICK-BOXING (2 sekcje)

Sekcja #1 (Tx to Ishido)

GDZIE: Budowlanka ul. Unisławy
KIEDY: poniedziałek godz 18 , wtorek 19, środa 18 ,czwartek 18

Treningi trwają 1.5 godz
CENA: 60zl


Sekcja #2

GDZIE: Na SDS'ie ul. Wąska 16 tel. 4221190
KIEDY: zajęcia codziennie(pn-pt) 20.00
CENA: 60zl

z: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Krotkie spodenki wystarczas spokojnie...oczywiscie rekawice beda potrzebne


Nie wiem



Treningi technik jak najwiecej



powiedz pozniej gdzie zaczoles trenowac...chcialem isc na MT ale nie bede mial tyle sosu takze chyba tez pojde na KB :)
  • 0

budo_kurcze
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
Ok, jak sie zapisze dam znac.

Ochraniacz na szczeke bedzie potrzebny czy sparingi beda po np. pol roku treningow [kiedys cos takiego slyszalem]
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
Spokojnie szczenke kupuj teraz nie sa drogie do 20 zl :) nie wiadomo do jakiej grupy trafisz moze nawet na pierwszym treningu bedziesz sie sparowal :) Pozdro
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
szczenka kosztuje 10 zika na sama gore...inna nie potrzebna bo utrudnia oddychanie, a wystarczajaco chroni zeby ;)
  • 0

budo_kurcze
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
Sparuje sie w ochraniaczach? jesli tak to trzeba miec swoje?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
ochraniacze to zalezy od Ciebie...na piszczele...na pisiora do treningow chyba nie potrzeba :)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
Strój:
Generalnie klasycznie używa się spodni do kickboxingu jakie mozna kupić w odpowiednich sklepach sportowych. Są to spodnie długie, ale możesz też trenować w krótkich, jak ci wygodnie.
Sparringi:
Nie musisz sparrować jak nie chcesz. Pewnie weźmiesz udział w pierwszych całkiem szybko w porównaniu z np. karate, gdyż taka jest specyfika trenowania sportów walki, jednak nie za szybko więc się nie martw :wink: . To też zależy dużo od klubu i trenera.
Ilość treningów:
Im więcej, tym lepiej :wink: . Ale dwa w tygodniu to raczej minimum, przynajmniej na początku.
  • 0

budo_kurcze
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
Tak przegladam forum i widze, ze duzo sie pisze o Muay Thai i zastanawiam sie czy nie bedzie lepsze od Kick Boxingu, wiele osob chwali ten styl.
  • 0

budo_skylark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
Pójdź na kilka treningów Muay Thai i na kilka Kick-boxu. Zobaczysz wtedy co Ci bardziej się podoba. Ważna sprawą jest też trener, metodyka treningu itp. czyli jednym słowem POZIOM :)
Powodzenia na nowej drodze :wink:

P.S. NIE MA sztuk walki lepszych i gorszych. To wszystko zależy od tego czego oczekuje się po treningach
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)

wiele osob chwali ten styl

Bo taka moda. Za czasów jak do polskich kin weszło "Wejście smoka" wszyscy zaczęli podniecać się karate (choć Bruce trenował kung fu). Za pare lat ta fascynacja "nowym" w Polsce Muay Thai pewnie opadnie, póki co sztuka ta zyskuje sobie fanów. Nie jest lepsza od kicka tylko inna. Skylark dobrze napisał, zainteresuj się jednym i drugim, a następnie wybierz co chcesz.

i czy są one bezpieczne, generalnie chodzi o mozg i zlamania, twarz nie szklanka nie stlucze sie aczkolwiek moja dziewczyna nie byłaby zachwycona gdybym po takich treniingach przychodził opuchnięty

Muay Thai bywa bardziej kontuzyjne, to też weź pod uwagę :wink:
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
Jak dla mnie to BARDZO duzo zalezy od tego jak jest na treningu. Ja trenuje kicka ale robimy tez uderzenia lokciami, sa obalenia i rozne inne techniki raczej do kb nie przypisane. Co do sparingow to u nas nowi sie nie sparuja. Dobrze by bylo jakbys zanim zaczniesz cwiczyc troche pobiegal, porozciagal sie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_spot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
a ile masz lat wogole ? bo to tez ma pewien wplyw : )
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)

Ja trenuje kicka ale robimy tez uderzenia lokciami, sa obalenia i rozne inne techniki raczej do kb nie przypisane.

Tosz to jakaś wolna amerykanka a nie kickboxing :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)
kicka masz tylko jedna sekcje tu masz stronke
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
z tym ze nie wiem czy ten rozklad jest aktualny.
thaja masz 3 sekcje - jedna gymie LG team druga to sekcja Marcina Parchety - Nak Muay, trzecia to sekcja Alexa. Ponoc ma jeszcze powstac drugi klub kicka w nastawiony na full contack i low kick (w alkonie trenuja pod light i semi)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chce trenować, kilka pytań :)

Ciekawi mnie też to jak wyglądają takie treningi, kiedy będą pierwsze sparingi i czy są one bezpieczne,

Nie sluchaj tego co oni wypisuja, sluchaj tylko mnie 8) :)
Przede wszystkim z tego co pamietam w Alkonie grupa poczatkujaca rok temu trenowala 2 razy w tygodniu. Nie wiem niestety jak tam wygladaly treningi. W zawansowanej bylo tak : rozgrzewka a potem worek lub techniki na tarczach, trenowalem tam miesiac i sparingi byly tylko raz. Szczerze mowiac nie polecam tego klubu dlatego ze nastawiony jest na light i semi - mi to nie pasuje, podobalo mi sie tylko na pierwszym treningu. Osobiscie radze ci poczekac az ruszy sekcja kicka full contact i low kick albo isc do Nak Muay na thaia. Tam grupa poczatkujaca trenuje 3 razy w tygodniu. Co do ubioru to ubieraj sie tak by bylo ci wygodnie. Co do rekawic to pownienes miec swoje. Co do ochraniaczy to obowiazkowo na piszczele i zeby. Suspensor tez nie zaszkodzi - napewno nie przeszkadza a czasem moze pomóc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024