Skocz do zawartości


Zdjęcie

moze ja cos zle zrozumialem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: moze ja cos zle zrozumialem?

no wlasnie..od razu narzuca sie pytanie : gdzie bateria (tlumaczenie dla moro: gdzie instrumenty :) ) ??

a zaskocze Cie- to zupelnie podstawowe slownictwo nie jest dla mnie czarna magia :)
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: moze ja cos zle zrozumialem?
Pozwolicie ze dorzuce coś od siebie :wink:

Oczywiście bzdurą jest że ktoś tam w XV wieku znał boks, TKD, czy karate. Grube nadużycie i raczej bez senownego wytłumaczenia.
Co do wpływów japońskich i azjatyckich - Wiadomo całe zamieszanie z niewolnictwem głównie przypisujemy Portugalczykom (oczywiście umoczyli swoje i holendrzy i anglicy i inne europejskie cwaniaczki ale nie o tym...), głównie to oni organizowali "łapanki" w afryce środkowo-zachodniej. Lecz pamiętajmy że nie tylko niewolnictwem w brazylii i "transportami" się oni zajmowali. Posiadali oni wielkie wpływy w japonii oraz w chnach. Wielkie zasoby dóbr z chin były importowane i sprzedawane zarówno japończykom jak równiez i europejczykom. Jako że brazylia była kolonią portugalskją oczywiste jest że z czasem zaczeli napływac tam również i japończycy. Uważam jednak że nie nastoąpiło to wczesniej jak w XIX wieku. Póżniej to Mestre Bimba zaporzyczył pare technik z judo a Dzięki japończykom rowineło się również obecnie najmodniejsze brazylijskie jiu-jutsu.
Z resztą można nawet polegać na zapiskach rodziny gracie która utrzymuje że na poczatku lat 20tych napłyneło bardzo dużo obcokrajowców, min z ameryki (mowa o bokserach) jak i wybitnych przedstawicieli judo i ju-jutsu z japonii (chociażby Maeda). Czy przedtem napływała jakaś ludność obcego pochodzenia która mogłaby "zamieszać" w capoeira ? - raczej wątpie. Wszystko na dobre moim zdaniem zaczeło się po ogłoszeniu złotego prawa czyli 1888r. Choć oczywiście to wszystko też przypuszczenia :wink:
Szególnie że japonia i chiny były zamkniętymi rynkami o bardzo ograniczonym dostepie oraz przepływ ludności był również niewielki (wyjazdy z kraju rdzennych japonczyków) sytuacja ta zmieniła się dopiero od połowy XIX wieku
  • 0

budo_braciab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Escola da Capoeiragem Kielce
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: moze ja cos zle zrozumialem?

Pozwolicie ze dorzuce coś od siebie :wink:

Oczywiście bzdurą jest że ktoś tam w XV wieku znał boks, TKD, czy karate. Grube nadużycie i raczej bez senownego wytłumaczenia.

Jest na to sensowne wytłumaczenie. Po prostu jest to wielki skrót myślowy i chyba o to chodzi w tym temacie.
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: moze ja cos zle zrozumialem?
W takim wypadku mozna tylko pogratulować bystrości umysłu osobie która takowy zastosowała...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024