Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką sztukę walki wybrac??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką sztukę walki wybrac??
I jeszcze dla tego, że żadnego z mistrzów tai chi nie widziałem w klatce. 8)
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką sztukę walki wybrac??
No ok tai chi moze byc jako rekreacja :)
Markowany shomen ?? Albo yokomen ?? 8O Hmmm tu tez mogles napisac zalezy jaka sekcja :) Mi zawsze trener mowil zebym atakowal mocniej i szybciej wiec tak robilem... :) I nie wydaje mi sie zebym markowal :)
Brak sparingow ?! Ok przyznam racje bo jako takich nie ma ale jak wytlumaczyc zjawisko np. Ju Wazy ? :) Ja tam po takich atrakcjach uznawalem ze jest to dobry sposob na sprawdzenie swoich umiejetnosci a przeciez o to chodzi w sparingach prawda ? :)
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką sztukę walki wybrac??
Jeśli będziesz się bał, żę ktoś cię szturchnie na sparingu w twarz to samoobronne na ulicy możesz sobie wsadzić w dupe, ot co. Chcesz się czuć w miare bezpieczny, panicznie boisz się o zdrowie? to kup sobie baton, gaz itp itp. Musisz jednak pamietać ,że walka na ulicy jest kilkadziesiąt razy bardziej urazowa i kontuzyjna niż na treningach więc twoje podejście to jest czysty paradoks. Trenowałem boks i znam wielu ludzi z tych kręgów. NIkt jakoś nie narzeka po kilku latach treningów na jakieś bóle głowy, rąk czy stawów. Z kontuzjami na starość to trzeba się liczyć kiedy trenujesz zawodowo dana dyscyplinę,a nie amatorsko. Zdarzają się wypadki, ale równie dobrze możesz złamać sobie noge na śliskich schodach przed własną klatka.Moje zdanie.

pozdro
  • 0

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką sztukę walki wybrac??
Tak a w stylach mieszanych i chwytanych kontuzje nawet w zawodowców to margines. Więc jak ktoś się obawia o zdrowie to albo nie ma pojęcia o SW albo jest strachliwy z natury. W przypadku tego drugiego brutalna nap****** na treningu może mieć właściwości terapełtyczne. Bo jak dostanie parę razy i wyjdzie o własnych siłach to może się przekona, że to wcale nie takie straszne.
I nigdy nie uwierzę w realistyczne sparingi w "ezoterycznych" stylach. Trenowałem aikido 2 lata i wiem, że to bzdury. Znam kogoś, kto twierdzi, że trenuje to dla rekracji ale jak z nim rozmawiam to udzi się, że w razie czego sobie poradzi. :lol:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką sztukę walki wybrac??

... terapełtyczne...


rozumiem, że zakończył się rok szkolny ale ocena ndst :)
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką sztukę walki wybrac??
kurde mac idź sie chłopie uczyc gry w szachy bo strasznie bezsensowny nudny i powtarzany tu wiele razy temat dałeś
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką sztukę walki wybrac??
kazdy sport, czy to walki czy zespolowy na poziomie zawodowym grozi kontuzjami i problemami ze zdrowiem w pozniejszym wieku. Jesli nawet trenujesz boks rekreacyjnie, to nie masz sie raczej co bac. Co wybierzesz to juz twoja sprawa, jesli wolisz machac w powietrzu to wybierz sobie jakies karate, a jak cos kontaktowego to ... juz mowili przedmowcy :)
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką sztukę walki wybrac??
fajną 8)
  • 0

budo_mroczny baran
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką sztukę walki wybrac??
Po pierwsz krav maga nie jest sztuka walki ale systemem walki tak samo jak combat.
Coz radze Ci pojsc na kilka ntreningow roznych sztuk walk(pierwsze sa chyba zawsze za darmo) i sam zdecyduj gdyz to co sie podoba jednemu nie oznacza ze sie spodoba drugiemu prawda??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024