Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
Dwa nowe brzydale, jeszcze nie skończone, zostało wykończenie, naostrzenie i zrobienie pochewek.
Fotki narazie też takie sobie.
Stal 1095, okładziny korian.

Niedługo więcej nessmuczków :)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_wozny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
jakie to ma wymiary??
a poza tym ...nie bede sie powtarzal :) :D
sa po prostu swietne..czekam na wykonczenie
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.

jakie to ma wymiary??
a poza tym ...nie bede sie powtarzal :) :D
sa po prostu swietne..czekam na wykonczenie


Ostrza 7-8cm, całość 17-18cm.
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
CD

Nęce dalej :)

Lepsze fotki, wypolerowane nożyki, naostrzone :)

Oba :kosunia: :kosunia:
Dołączona grafika

I poszczególne:

Pierwsza :kosunia:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Druga :kosunia:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Do następnych nessmuczków :shades:
.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
O ile na pierwszych fotkach mi sie nie podobaly, to teraz bardzo przyjemne nozyki. Zupelnie mi taki niepotrzebny ale chcialoby sie miec dla samego posiadania. Piekne hartowanie.

Ostatnia fotke chyba wstawie na tapete :)
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
No dobra, biały był to może czarny lub brązowy? :)

Okładziny wenge.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

lub

Okładziny semitronek.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

.
Do następnych nessmuczków :)
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
Czas na więcej zrozklepanych łyżeczek :D
Tym razem na rożen poszła micarta :)


Czerwono czarna.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Biało czarna
Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Lekko zmodyfikowany kszałt.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Czarna
Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


.
Do następnych nessmuków ;)

.
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
ten zmodyfikowany jak napisałeś to chyba pierwszy nessmuk jaki wogóle mi się podoba. Możliwe że fotki dają jakieś przekłamanie ale odnoszę wrażenie że krzywo wyszedł Ci w nim szlif. W kilku innych nożach jakie zrobiłeś też tak mi to wygląda, mianowicie im bliżej rękojeści jest jakby trochę wyższy mniej delikatny niż ten poprowadzony w stronę czubka noża. (chodzi mi o wyprowadzenie samego ostrza, nie wiem jak dokładnie zwykło się to nazywać u nożorobów ;) ). Jakiś specjalny zabieg ? Po dokładności wykonania całej reszty trochę nie chce się wierzyć że Ci reka zeszła.

Gdzie hartujesz noże jeśli mogę spytać ? Ostatnio sTANTOwałem pewien pilnik, naszlifowałem się za wszstkie czasy, zdarłem 3 pilniki ale efekt bardzo mi się spodobał. Nie chciałbym go teraz sfajczyć hartując samodzielnie :(
  • 0

budo_bill
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.

ten zmodyfikowany jak napisałeś to chyba pierwszy nessmuk jaki wogóle mi się podoba. Możliwe że fotki dają jakieś przekłamanie ale odnoszę wrażenie że krzywo wyszedł Ci w nim szlif. W kilku innych nożach jakie zrobiłeś też tak mi to wygląda, mianowicie im bliżej rękojeści jest jakby trochę wyższy mniej delikatny niż ten poprowadzony w stronę czubka noża. (chodzi mi o wyprowadzenie samego ostrza, nie wiem jak dokładnie zwykło się to nazywać u nożorobów ;) ). Jakiś specjalny zabieg ? Po dokładności wykonania całej reszty trochę nie chce się wierzyć że Ci reka zeszła.

Gdzie hartujesz noże jeśli mogę spytać ? Ostatnio sTANTOwałem pewien pilnik, naszlifowałem się za wszstkie czasy, zdarłem 3 pilniki ale efekt bardzo mi się spodobał. Nie chciałbym go teraz sfajczyć hartując samodzielnie :(


Mam pytanie, czy przed szlifowaniem stal (pilnik) został zmiękczony(odpuszczone wysoko)temp 650-700 st.C? czy szlifowałeś zahartowaną stal?jeśli jw to nie trzeba hartować.
Jak ostrze do dł. 5-7 cm to sam zahartujesz przy pomocy palnika.
  • 0

budo_nikiel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
ja tez bym chcial zeby mi takie "krzywe" noze wychodzily :)
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
spoko Bill aż tak twardy nie jestem ;) rozchartowałem w miarę mozliwości, co nie zmienia faktu że szybkotnąca stal narzedziowa jest dość twarda.
Ostrze długości mniej więcej 20cm, z pięknie wyprowadzonym szlifem :) narazie z jednej strony bo od odcisków które nabyłem podczas dotleniania paleniaska (przy rozhartowaniu) mam palce jak koleś z reklamy michelin.


ja tez bym chcial zeby mi takie "krzywe" noze wychodzily

własnie dlatego się zapytałem. Nożyki są zrobione z dużą starannością, ale sam szlif na zdjęciu (we wspomnianym nessmuku) jakby zrobiony od niechcenia. Wątpię żeby ktokolwiek był w stanie robić takie ilości noży pilnikiem, a na szlifierce nie trudno o przedobrzenie.
Tlim wogóle masz jakieś patenty na wyprowadzenie szlifu czy robisz "na oko" ? W paru Twoich nożykach zauważyłem charakterystyczne podwyższenie szlifu w stronę rekojeści, jestem raczej estetą więc musze się czepiać szczegółów ;)
  • 0

budo_bill
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
BĘDZIE TO RACZEJ :STAL NARZĘDZIOWA DO PRACY NA ZIMNO(NC6 ,N12E) A NIE SZYBKOTNĄCA
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
hmm możliwe. Nie ma żadnych oznaczeń więc sam pewien nie jestem.
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.

ten zmodyfikowany jak napisałeś to chyba pierwszy nessmuk jaki wogóle mi się podoba. Możliwe że fotki dają jakieś przekłamanie ale odnoszę wrażenie że krzywo wyszedł Ci w nim szlif. W kilku innych nożach jakie zrobiłeś też tak mi to wygląda, mianowicie im bliżej rękojeści jest jakby trochę wyższy mniej delikatny niż ten poprowadzony w stronę czubka noża. (chodzi mi o wyprowadzenie samego ostrza, nie wiem jak dokładnie zwykło się to nazywać u nożorobów ;) ). Jakiś specjalny zabieg ? Po dokładności wykonania całej reszty trochę nie chce się wierzyć że Ci reka zeszła.

Gdzie hartujesz noże jeśli mogę spytać ? Ostatnio sTANTOwałem pewien pilnik, naszlifowałem się za wszstkie czasy, zdarłem 3 pilniki ale efekt bardzo mi się spodobał. Nie chciałbym go teraz sfajczyć hartując samodzielnie :(


Grubość ostrza przy krawędzi tnącej bliżej rękojeści od dołu jest trochę grubszy więc by zachować kąt ostrza linia boczna krawędzi tnącej jest trochę wyżej. Na zdjęciach noże są około 2-2,5 raza większe więc to wyraźnie widać na żywo jest to trochę mniejsza różnica :)

Hartuje sam, u siebie :)
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.

własnie dlatego się zapytałem. Nożyki są zrobione z dużą starannością, ale sam szlif na zdjęciu (we wspomnianym nessmuku) jakby zrobiony od niechcenia. Wątpię żeby ktokolwiek był w stanie robić takie ilości noży pilnikiem, a na szlifierce nie trudno o przedobrzenie.
Tlim wogóle masz jakieś patenty na wyprowadzenie szlifu czy robisz "na oko" ? W paru Twoich nożykach zauważyłem charakterystyczne podwyższenie szlifu w stronę rekojeści, jestem raczej estetą więc musze się czepiać szczegółów ;)


Szlifuję z ręki, na oko. Co do podwyższonego szlifu to nie wiem czy mówisz o szlifie ostrza czy krawędzi tnącej? Jeśli o krawędź tnącą to powiem szczerze że jeszcze nie opracowałem złotego środka, no ale to kwestia czasu. Tak jak pisałem wcześniej na zdjęciach noże są powiekszone i wydaje się że to niewiadomo co, na żywo to są bardzo małe różnice i myślę że jeśli komu przeszkadzają to pare machnięć na własnej ostrzałce powinny wyeliminować te różnice.
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.
Dokładnie, chodziło mi o szlif krawędzi tnącej.
Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie mikarty. Skoro samemu hartujesz ostrza ją pewnie też sam robisz ;) ?
Czego używasz do połączenia warstw materiału ? Domyślam się żywyicy epoksydowej, tyle tylko że gdzie mieszkam trudno to dostać a w znalezionym sklepie internetowym mają epoksydówki z kilkanaście rodzajów które ponoć "znaczaco się od siebie różnią". Gdybyś mógł podac jakiś konkret bardzo by mi to pomogło.
Ostatnio eksperymentowalem ze szkłem wodnym, ale nic ciekawego nie wyszło, za słabo wiąże i przy próbie obróbki materiał się rozwarstwia.
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nessmuki - dalsze obiawy nessmukomani.

Dokładnie, chodziło mi o szlif krawędzi tnącej.
Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie mikarty. Skoro samemu hartujesz ostrza ją pewnie też sam robisz ;) ?
Czego używasz do połączenia warstw materiału ? Domyślam się żywyicy epoksydowej, tyle tylko że gdzie mieszkam trudno to dostać a w znalezionym sklepie internetowym mają epoksydówki z kilkanaście rodzajów które ponoć "znaczaco się od siebie różnią". Gdybyś mógł podac jakiś konkret bardzo by mi to pomogło.
Ostatnio eksperymentowalem ze szkłem wodnym, ale nic ciekawego nie wyszło, za słabo wiąże i przy próbie obróbki materiał się rozwarstwia.


Tak, a do przesączania użyam żywicy, Epidian 51.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024