Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy mozna hartowac batona samemu??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??

ale tylko na izbie wytrzeźwień

niestety nie tylko :(
miej wypadek samochodowy i strać przytomność :?

sorry... miało wyjść śmiesznie ...:oops:


a może organy ścigania zakładają, że osoby nieletnie noszą sprzęt w celach ofensywnych? paralizator w końcu bardziej nadaje sie do porażenia klienta przed skrojeniem, niż do obrony (moja subiektywna opinia)
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??
paralizator z pewnością wygama większej odpowiedzialności niż gaz.
gazem nie zrobisz krzywdy na trwałe- a paralizatorem jak sercowca porazisz dłużej to może nawet zejść. :?

na wszystkich sprzętach do sammobrony jest napisane że trzeba mieć ukończone 18 lat.

Ale problem pojawia się z kobietą która w wieku 17 lat ma pełną zdolność do czynności prawnych gdy wyszła za mąż- czyli posiada fikcję pełnoletności według prawa.
czy ona ma prawo użycia gazu czy paralizatora :roll:
spytam swojego promotora i odpowiem :D
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??
Jak gazem poczestujesz "uczuleniowca" to szybciej zejdzie z powodu ataku astmy niz "sercowiec" za pomoca paralizatora. Bzdurne dywagacje - jak sie bronisz uzywasz wszystkiego pod reka nie trzeba sie martwic o agresora.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??
Dokładnie .
Nie musze znac wszystkich jego przypadłości zdrowotnych .
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??
[quote name="kontur17"]na wszystkich sprzętach do sammobrony jest napisane że trzeba mieć ukończone 18 lat.[quote="kontur17"]



Lubie cie i nie chce sie klocic ale nie widzialem nigdy na zadnym moim gazie ani batonach zeby pisalo o tym ze trzeba byc pelnoletnim.w reklamach jest napisane malym druczkiem.chyba ze na twoich batonach jest czytnik i musisz przylozyc dowod zeby sie otworzyl :) :)
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??

Jak gazem poczestujesz "uczuleniowca" to szybciej zejdzie z powodu ataku astmy niz "sercowiec" za pomoca paralizatora. Bzdurne dywagacje - jak sie bronisz uzywasz wszystkiego pod reka nie trzeba sie martwic o agresora.


no masz racje :D
ale my tu zastanawiamy się dlaczego od 18 lat i teraz pytanie:
-wolno kupować
-wolno posiadać
-wolno urzywać ????????????????????
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??
Kontur powiem ci tak.Mlodziez ponizej 18tki rozpyla gaz w szkole dla zabawy albo mysla ze jak maja batona albp gaz to ze moga ludzi zaczepiac dlatego mozna miec od 18tu lat.

a jakbym pokazal grzecznie dokumenty i udawal profesjonaliste to policja moglaby mnie puscic z batonem wolno??istnije taka opcja??
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??
Nie wiem jak batonem, ale ja miałem sytułacje z mieczem [nie mam 18 lat]. Wczoraj ćwiczyłem kataną na boisku za blokiem (boisko tyko z nazwy, zarośnięte, od 3 lat nie ma bramek) i napatoczyła się policja :D . Ostatnio, chyba przez nową władzę zaczęło jeździć i chodzić sporo patroli. Nie przejmowałem się tym w sumie, bo na ów boisku ćwiczyłem regularnie conajmniej od wakacji. Nikomu to nie wadziło raczej (nie robiłem żadnych kiai ani tym podobnych rzeczy), po boisku łazą tylko czasem ludzie z psami, czasem ktoś robi sobie skór do parkingu, ale ćwiczyłem dość daleko od wydeptanych ściezek. Policja, straż miejska widywały mnie nie raz (ci drudzy nawet pytali czy nie widziałem "martwych ptaszków" bo gdzieś w pobliżu jakieś znaleziono) ale nic nie mieli do moich treningów (kiedyś nawet ćwiczyłem z nunchaku !!). Nomen omen wczoraj okrażyli mnie z daleka parę razy i podeszli bliżej. Zagadali "Co rekreacyjnie pan sobie ćwiczy?" Odpowiedziałem kulturalnie , że tak :D To jednemu nie wystarczyło i powiedział, że "stwarza pan zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli", dowiedzialem się, że "tu chodzi sporo ludzi i mogę komuś coś zrobić choćby przypadkiem" (taa ktoś musiałby być głupi by podejść do człowieka machającego mieczem)" i, że "jak chce sobie poćwiczyć to na sali (taa niech mi policja wynajmnie)". Powiedziałem, że rozumiem, wyjąłem miecz zza pasa i sobie poszedłem. Facet powiedział jeszcze, że "to jest broń biała, a może coś więcej" [jasno dał do zrozumienia, że jak nie pójdę sobie, to znajdzie paragraf... w sumie jakto coś więcej? zrobiłby z miecza karabin maszynowy??]
Miałem szczeście, że nie zabrali mi miecza. Zwłaszcza, że to nie było tępe iaito, tylko shinken (ćwiczyłem noto i trochę przyzwyczajałem się do ciężaru) i jego utrata mogłaby mnie sporo kosztować (100 zł za opłacony trening tameshigiri, ew. kupno nowego miecza lub naprawa katany po pewnie dłuższym pobycie na komisarjacie).
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??
ja bym grzecznie tlumaczyl ze palka jest zgodna z ustawa o broni i amunicji.rozkrecilbym ja i powiedzial ze palka nie ma metalowego trzepienia ani zadnych wkladek z metali ciezkich i ze koncowka jest lekka w stosunku do reszty palki.oczywiscie sa paragrafy na batona mozna na sile znalezc ale policjanci nie czytaja co do literki wszystkiego wiec moze kulturalne tlumacznie ma sens

co wy na to?? :)
bez masy nie ma klasy,bez siły nie ma kiły :)
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??

Jak gazem poczestujesz "uczuleniowca" to szybciej zejdzie z powodu ataku astmy niz "sercowiec" za pomoca paralizatora. Bzdurne dywagacje - jak sie bronisz uzywasz wszystkiego pod reka nie trzeba sie martwic o agresora.


no masz racje :D
ale my tu zastanawiamy się dlaczego od 18 lat i teraz pytanie:
-wolno kupować
-wolno posiadać
-wolno urzywać ????????????????????

Kontur jeszcze pytanie do ciebie:Jak komus waliles z batona obojetnie gdzie to jakie przewaznie mieli obrazenia??zlamania,pekniecia,siniaki itd????
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??

Kontur jeszcze pytanie do ciebie:Jak komus waliles z batona obojetnie gdzie to jakie przewaznie mieli obrazenia??zlamania,pekniecia,siniaki itd????


Chyba ich nie badał :) Kontur, aż tak często używasz pałki?
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??
ja osobiście używałem kilka razy :D
ale moi koledzy jak stałem na bramce dość często.

Generalnie baton jest jak tonfa (no trochę lżejszy) czy cienka metalowa rurka.
Jak walniesz w dupe czy udo to gość może mieć tylko sińca.
Jak walniesz w palce to wybijesz albo połamiesz.
Jak w twarz to klawiatura wypada i rozcina miękkie części (policzek, nos)
jak w głowe od góry to rozcina skóre i możesz mieć dodatkowo wstrząs mózgu (mam dwóch znajomych co dostali-obaj mają blizny na głowie- 1 miał wstrząs mózgu)

Ja dostałem od policjanta własnym batonem z 4-5 razy po nogach jak stałem przy ścianie- po alkoholu nie bolała, ale potem przez tydzień ciężko się spało :)
Ja jeden raz skatowałem batonem typa na wiosce bo uderzył dziewczyne:
po nogach, plecach, brzuchu go lałem (z 8-11 razy dostał)- trzech kolegów go zbierało z gleby :)
ale dla damskich bokserów nie mam litości :evil:
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??

a jakbym pokazal grzecznie dokumenty i udawal profesjonaliste to policja moglaby mnie puscic z batonem wolno??istnije taka opcja??

jak byś powiedział że wracasz z treningu, albo że boisz się zbirów bo mieszkasz w agresywnej dzielnicy i nosisz dla własnego bezpieczenstwa to masz szanse że Cię puszczą wolno. :D

ale ty masz 15 lat 8O lepiej zrób sobie ksero tej ekpertyzy i noś ją ze sobą- jak chcesz to daj mi dane do wysłania to Ci ją wyslę pocztą
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??
:) moge ci podac dane spoko zebys przyslal ekspertyze ale nie wiem czy ci sie oplaca meczyc nad kserowaniem skoro i tak mam niehartowanego


:) spoko konrad
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna hartowac batona samemu??
:) aha jeszcze.jak zrobisz pchniecie w brzuch to moze napastnik miec krwotok jakis wewnetrzny??i czy batonem niehartowanym,chociaz jestjednorazowy to czy da sie nim cos zrobic??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024