Skocz do zawartości


Zdjęcie

Front Line Alpha Series Pro Hunter Micarta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Front Line Alpha Series Pro Hunter Micarta
Kiedy zobaczyłem te noże po raz pierwszy, przyznam, ze byłem lekko sceptyczny, bo ktoś gdzieś kiedyś wspominał o nich jako o "customizowanych Benchmade'ach".
Stwierdziłem, ze bzdura i że koło BM'ek to nie stało nawet.
Po dokładniejszych oględzinach i spytaniu Pana Google'a, który o nożach wie wszystko, okazało się, że są to customy.
Robi je amerykanin- Ed Vanhoy.
Mają ten charakterystyczny "feel", który odróżnia customy od seryjniaków, a przy tym cena jest wręcz śmiesznie niska.
Jakość wykonania jest super, trudno znaleźć coś, do czego możnaby się przyczepić.
Folderek, mimo, że niewielki, w moich, lubiących foldery większe niż duże (Skirmish, CUDA, Harsey custom) dłoniach układa się wprost doskonale. Zarówno w chwycie chockup, jak i floretowym. Precyzyjna i mocna blokada typu linerlock budzi zaufanie. Micarta jest wygładzona, ale nie wypolerowana, co dodatkowo poprawia ergonomię. Linersy i bolstery są wykonane ze stali, która jest piaskowana, podobnie jak ostrze i obustronny kołek. Stal ostrza to AUS-8. Szlif jest wysoki i płaski, kształt ostrza to drop point z bardzo wygodnym thumbrampem. Znów ktoś pomyślał, zanim chwycił za pilnik. Długość ostrza to tuż poniżej 3". całkowita długość ok. 180mm.
Krótko mówiąc, jest to custom z dobrze dobranych do noża EDC materiałów, bardzo dobrej ergonomii, i eleganckiej linii za naprawdę niewielkie, jak do swojej jakości pieniądze.
Do każdego noża, jako że nie posiadają one klipsów, dołączna jest czarna nylonowa kaburka.

CENA: 699PLN


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Front Line Alpha Series Pro Hunter Micarta
Walnąłem się z ceną. 599PLN. :)
Niektórzy twierdzą, że z Jarkiem można się targować ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024