Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto marzy o Mag85


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
Mel zmontuj (na początek) ze dwie takie, wystaw na Budo-aukcjach i myślę że bez problemu znajdziesz nabywców
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
mysle ze to swietntny pomysl ja sam zakupil bym taka lare jak byla by mozliwosc
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85

mysle ze to swietntny pomysl ja sam zakupil bym taka lare jak byla by mozliwosc

Qrcze, to mi lekcje zadaliście... Wszystkie części mam, tylko czasu brak. Ale się za to wezmę może już po niedzieli.
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
z gory mowie ze 2x4 AA nie zmieszcza sie do zwyklego 2D
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
Mel jesli posiadasz wszystkie potrzebne czesc to w wolnej chwili wez sie za to, zrob jeden egzemplarz, zrob foto-recke okresl moc i cene jaka innteresowala by Cie za takie cudo i zaczni robic takie latareczki na zamowienia mysle ze znajda sie chetni bo ciezko znalesc latarke ktora ma 900 lomenow w takiej cenie jaka przedstawiles w poscie wyrzej oczywiscie twoja cena bedzie wyzsza ale to i tak okazjia.Tylko jedna mnie martwi ile taki Mag bedzie swiecil na najpojemnieszych aku 2700mAh a moze bedzie mozliwosc zastosowania aku 14500.Czekam z niecierpliwoscia na wyniki Twojej pracy :D
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
Najchetniej to wlozyl bym to w takie body jak na tej aukcji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale takie body kosztuje 175pln a nie jak na aukcji 99 (na stronie podanej na aukcji jest ten model) ale wyglad ma fajny. :)
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85

MelTylko jedna mnie martwi ile taki Mag bedzie swiecil na najpojemnieszych aku 2700mAh a moze bedzie mozliwosc zastosowania aku 14500.Czekam z niecierpliwoscia na wyniki Twojej pracy :D

moj MAG74 http://www.forum-kul...showtopic=82539 na "2500" swieci ok 43 min "2700" daly by ok 47 min... mowimy tu o sanyo
co do aku 14500... lepsze rozwiazanie to 3x3x17500 w Mag'u 3D (musi byc specjalna obudowa z wydrazonymi 3 rowkami) z zarowka WA1184 da ok 1300 b-lumens oraz czas swiecenia ok 50-60 min... tylko bez regulatora spalisz szybko zarowke
  • 0

budo_nicco
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
witam!
no mnie tez by interesila idea zakupu gotowego maga85 - nie mam wiedzy ani dostepu do czesci zeby cos takiego sklecic samemu bez strat czesci :)

zastanawiala mnie jeszcze ta wersja:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

krotkie, poreczne, mozliwosc ladowania bez wyciagania aku (tylko jaka ladowarke trzeba do tego???) - czy ktos orientuje sie w kwestii tego projektu? co to potrafi? jaka moc?

MEL: ewentulanie jak bys zaczal robic mag85 na handel - mysle ze fajnie bylo by pomyslec o takim dupkowym zlaczu do ladowania - mysle ze sporo by to ulatwilo w uzytkowaniu - pytanie tylko czym to ladowac :)


pozdr
  • 0

budo_bosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
Kaszu a moze ty podejmiesz sie zrobienia takiego maga85??Widac ze masz o tym pojecie pewnie zrobil bys cos fajnego przemysl to :P
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
ladujesz czym takim, koszt tego "ustrojstwa" w zaleznosci od wersji od 20 do 30$

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

MAG'a 84 zbuduje jak bede mial aku "C" size Li-ion
a wtedy MAG74 pujdzie na budo aukcje ;-)
zreszta zarowka WA1184 to juz nie jest zwykla lampka tylko ponad 30W(!) monstrum
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85

...
MAG'a 84 zbuduje jak bede mial aku "C" size Li-ion


AW z CPF chyba będzie robić na zamówienie ten rozmiar. Pojemność około 3800 mAh, zachęcająca. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Bardzo by to było miło, gdyby były dostępne, bo to 14 Wh z jednego ogniwa :!:
A czy masz regulator? Bo 3*C da 11,1V a żarówka 1184 chodzi na 9V, w Magu84 ma 9*AA, to jest 10,8V. Niby 0,3V różnicy, ale włókno jest na granicy stopienia i może świecić dość krótko, tak może 1/4 sekundy...
Regulator, psiakość, kosztuje, uhmmm, troche...
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85

...
MAG'a 84 zbuduje jak bede mial aku "C" size Li-ion


AW z CPF chyba będzie robić na zamówienie ten rozmiar. Pojemność około 3800 mAh, zachęcająca. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Regulator, psiakość, kosztuje, uhmmm, troche...

juz dawno jestem zapisany u AW na te aku...
mam w mag74 regulator, z 8 nimh przepalilbym odrazu 1274
do mag84 bedzie potrzebna wersja "high power"
1184 fabrycznie jest na 9,6V wytrzymuje przy "soft starcie" do 11,4V
  • 0

budo_nicco
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
witam!
nie widzialem odpowiedzi co do projektu latarki jaki wkleilem z CFP Forum na poprzedniej str. orientujecie sie jak ten sprzent ma sie do wersji mag85? bo taka mini wersja moze byc ciekawea :)

jak tam sprawy konstrukcyjne? ktorys z kolegow (kaszu,mel) podejmuje sie wykonania produktu pod "handel" :D

pozdrawiam
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85

witam!
jak tam sprawy konstrukcyjne? ktorys z kolegow (kaszu,mel) podejmuje sie wykonania produktu pod "handel" :D


Noo, wiesz, nie chcemy Ci odbierać przyjemności... Zwłaszcza rozwiercanie Maga Dremelem lub innym pieścidełkiem, by pasował do 4*AA jest niezapomnianym przeżyciem :lol: Właśnie zbieram kasse na tokarkę.
A tak serio, to ja idę w ledy... Choć może coś mi odstrzeli i zmienię zdanie.
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85

witam!
nie widzialem odpowiedzi co do projektu latarki jaki wkleilem z CFP Forum na poprzedniej str. orientujecie sie jak ten sprzent ma sie do wersji mag85? bo taka mini wersja moze byc ciekawea :)

jak tam sprawy konstrukcyjne? ktorys z kolegow (kaszu,mel) podejmuje sie wykonania produktu pod "handel" :D

pozdrawiam

w tej obudowie nie da rady zbudowac Mag'a84 nawet w takie obudowie ciezko bylo zbudowac [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
problem polega na tym ze musisz wsadzi ogniwa ktore dadza ok. 10,8V przy 3,36A, a to wymaga miejsca w obudowie, najmiejsze 84'ki sa obudowach nieco krutszych niz 2D, ale tu potrzebne sa drogie i ciezko dostepne aku nimh o wymiarach 2/3A! [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
Ogniwa 2/3A, 4/5A, A i chyba nawet 4/3A (i masę innych) można kupić [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
Wybierz ogniwa przemysłowe NiMH, następnie "Cylindryczne". Do wyboru.
Jeśli kupisz 9*2/3A, to w 3 pakietach po trzy ogniwa masz 10 cm długości na same ogniwa, to tyle, co Mag 2C i mniej niż 2D.
Qrrrrczeeee, może się chyba zacznę nad tym zastanawiać, a tak nie chciałem bawić się żarówkami!!!
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
Dla tych, którzy nie chcą bawić się żarówkami :[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Daje 261 lumenów w przypadku latarek typu Mag 5D, 6D czy MagCharger - to więcej niż Surefire M6 Guardian. Kosztuje 72 Euro, a zatem niecałe 300 złotych, po doliczeniu kosztów transportu i VAT-u (nie ma cła, bo to UE) nie przekroczy raczej 400. Dobre rozwiązanie, jeżeli nie chce się kombinować samemu.
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85

Dla tych, którzy nie chcą bawić się żarówkami :[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Daje 261 lumenów w przypadku latarek typu Mag 5D, 6D czy MagCharger - to więcej niż Surefire M6 Guardian. Kosztuje 72 Euro, a zatem niecałe 300 złotych, po doliczeniu kosztów transportu i VAT-u (nie ma cła, bo to UE) nie przekroczy raczej 400. Dobre rozwiązanie, jeżeli nie chce się kombinować samemu.


Dzieki za link. To sie nazywa "trilux". Mozna jeszcze zrobić "quadlux", a na reflektorach 17 mm mozna upchnąć 7 (siedem) luxenów w jednym reflektorze Maga. To jest ok. 500 lumenów, ale się nieźle grzeje.
Tak na marginesie 72 Euro -- zdzierstwo!!! Reflektory są w semiconductors po 23 złote, Ledy w allegro po 22, radiator u byle tokarza za pół litra. Wychodzi połowa tego, to można dorzucić ciekawy driver, np. nFlex albo MaxFlex (jak będzie).
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85

Dla tych, którzy nie chcą bawić się żarówkami :[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Daje 261 lumenów w przypadku latarek typu Mag 5D, 6D czy MagCharger - to więcej niż Surefire M6 Guardian. Kosztuje 72 Euro, a zatem niecałe 300 złotych, po doliczeniu kosztów transportu i VAT-u (nie ma cła, bo to UE) nie przekroczy raczej 400. Dobre rozwiązanie, jeżeli nie chce się kombinować samemu.

Prawdopodobnie nie ma to nawet 200 lumenow... pozatym blyskawicznie spada moc do 50%... watpie by byl tam jakis regulator
Zreszta ciezko to wogole porownywac do zarnikow, bo to jest swiatlo typu "flood", czyli ma bardzo szeroka wiazke
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto marzy o Mag85
bardzo fajne, kupe światłą ale
1. zasięg chyba słabszy
2. to są diodki 3w lekko przeamperowane, jak z odprowadzeniem ciepła??
3. ma to regulację, daje stałe światło??

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024