Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy warto rozpoczynać trening zapasniczy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_msk
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy warto rozpoczynać trening zapasniczy?
Mam 22 lata i chciałbym zapytać, czy uważacie, że w tym wieku warto rozpoczynac treningi zapasnicze. Ogolnie jestem dosyć sprawny, ale nie specjalnie dobrze zbudowany, choc nie chudy, od roku moge z czystym sumieniem powiedziec, ze chodze systematycznie na silownie, poza tym w zimie deska. Chcialbym zacząć ćwiczyc aby jednoczesnie moc poprawic kondycję i jednocześnie troszkę nabbrać masy i przede wszystkim dla poprawy swojej pewnosci w sytuacjach niebezpiecznych np. na ulicy. Z tego co slyszalem i widzialem zapasy wszechstronnie rozwijaja i mam pytanie wlasnie, czy mozna jeszcze sprobowac. Czy wiecie moze gdzie mozna potrenowac w Krakowie? W ogole jakos malo sie slyszy o tej dyscyplinie, ale przeciez w takim miescie powinny byc jakies kluby? Raczej wole styl wolny. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi>
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto rozpoczynać trening zapasniczy?

... od roku moge z czystym sumieniem powiedziec, ze chodze systematycznie na silownie, poza tym w zimie deska. Chcialbym zacząć ćwiczyc aby jednoczesnie moc poprawic kondycję i jednocześnie troszkę nabbrać masy i przede wszystkim dla poprawy swojej pewnosci w sytuacjach niebezpiecznych np. na ulicy.

Masę to zrobisz prędzej na siłce właśnie. Po roku siłki idziesz na zapasy robić masę? 8O

Co do ulicy to zapasnika na pewno lepiej nie zaczepiać, ale z drugiej strony wiele z technik zapaśniczych nie bardzo mi się widzi na uliczne bruki - zapasy nie przyadkiem trenuje się na macie.

Ja zacząłem się bawić w zapasy (ale tylko bawić) dopiero po trzydziestce i baaardzo mi się spodobało (wszystko poza kontuzjami :) ), zatem Ty, młodziaku spoko możesz się w tym wg. mnie odnaleźć pod warunkiem, że nie nastawiasz się na wyczyn sportowy, a tylko na 'rekreację'. (A nie krociło Cię żeby spróbować w Grappling-Kraków? Większość sekcji bjj ćwiczy elementy zapasów, więc tam pewno też.)
  • 0

budo_msk
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto rozpoczynać trening zapasniczy?
Dzięki, myslałem, ze już nikt nie odpisze. Swoją drogą się zorientowałem, ze podobny temat był juz poruszany na forum i adresy klubow w Kraku tez znalazłem w postach. Obilo mi sie o uszy, ze kiedys organizowano coś takiego jak "lato z zapasami", ale nie wiem czy to bylo cos w Krakowie, czy byl to wyjazd - obóz. To bym na cos takiego się wybrał, bo to było dla poczatkujacych. Teraz to koniec semestru, sesja sie zbliza i ledwo co daje rade na silownie srednio 2,5 raza w tygodniu i tylko dlatego, ze mam blisko. Czy wiecie moze, czy taka akcja "lato z zapasami" bedzie w te wakacje, bo ta stronka, gdzie to bylo napiane, juz nie byla odswiezana chyba z polltora roku? Pozdro
  • 0

budo_agatka:)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto rozpoczynać trening zapasniczy?
mi sie wydaje ze nawet jakby byla to by to bylo przeznaczone dla dzieciaczkow:/ ale sie nie orientuje wiec nic nie mowie:)
  • 0

budo_mózgwsłoju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto rozpoczynać trening zapasniczy?
nie warto. spróbój zdążyć w następnym życiu :wink:
  • 0

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto rozpoczynać trening zapasniczy?
najlepiej pisz na priv do zapasa, bo on stoi za tym latem z zapsami, tylko do 29 czerwca, bo potem wyjezdza z kraju, potem ewentualny kontakt z trenerem ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pozdr
  • 0

budo_msk
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto rozpoczynać trening zapasniczy?
Dzięki za informacje:-)
  • 0

budo_gladiatorkraków
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy warto rozpoczynać trening zapasniczy?
MUKZ GLADIATOR KRAKÓW we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa po raz kolejny organizuje akcję letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży pod hasłem "LATO Z ZAPASAMI". Coroczna akcja dofinansowywana z UMK w ramach programu "Lato w mieście" odbywać się będzie codziennie w dniach od 1 do 31 lipca 2006r na obiektach sportowych Gimnazjum nr 28 przy ul. Bujaka 15 oraz podczas licznych wyjść plenerowych. W programie m.in. wyjścia na basen, wycieczki po Krakowie i okolicach, zajęcia na salach sportowych -w tym na macie zapaśniczej - oraz dla starszych uczestników wyjścia na siłownię. Nad bezpieczeństwem ćwiczących czuwać będzie wykwalifikowana kadra instruktorów i trenerów. Wszystkich chętnych zapraszamy codziennie w godzinach od 10:00 do 14:00. Więcej informacji pod nr tel. 505-070-669.

Serdecznie zapraszamy!

>Dołączona grafika


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024