Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój domowy trening :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój domowy trening :-)
Rzecz w tym ze sport to zdrowie jest najwiekszym klamstwem jakie slyszalem :)
Kazdy robi to na swoja odpowiedzialnosc, jak ktos chce kopac w powietrze to jego sprawa, jego stawy. Ja tego szybko zaprzestalem, jak tylko odczulem je w kolanach...
Co do wzmacniania stawow przez kopanie tak jak utwardzanie kosci to jest to zupelnie nietrafiona teoria, niestety... Zeszta nawet co do utwardzania kosci zdania sa podzielone, wystarczy poczytac temat o utwardzaniu goleni...
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój domowy trening :-)

Lekarze są na ogól negatywnie nastawieni co do uprawiania sztuk walki.
Kilka razy gdy na skutek kontuzji - nieraz poważnych - udawałem się do lekarzy lub szpitali, zawsze słyszałem wypowiedzi typu: "A po co Pan to trenuje?", "Po co to Panu?" itp.

Niektorzy lekarze sa zjebani totalnie...
Dobre 7 lat temu mialem problem z "korzonkami". Ledwo wszedlem do gabinetu pani neurolog, dopiero zaczelismy rozmawiac, jeszcze nie postawila diagnozy, nie zbadala mnie, ale juz padlo: - "Co pan trenuje?" (odpowiedz) - "No to tenisista ani karateka juz pan nie bedzie" :) :) Stara glupia pizda :evil:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój domowy trening :-)

Byc może lekarze mają jakieś swoje racje na temat szkodliwości kopania w powietrze, ale nie przedstawiają one jakiejś absolutnej prawdy :-) Są to przekonania napewno częściowo prawdziwe ale nie zawsze mające zastosowanie w rzeczywistości. Każda okolicznośc jest inna jak i nie ma jednakowych ludzi.

Fakt ze jedne kolana sa bardziej podatne na kontuzje a inne mniej nie wyczerpuje tematu. Drugą strona medalu jest czy kopiesz plynnie. Jak kopniecia są plynne, bez przeprostów i nie na pelna szybkosc to mozna kopac.

W rzeczywistości jednak częste i mocne rozbicia powodują wzmocnienie i polepszenie jakości tkanki kostnej w kończynach wykorzystywanych do rozbic. Może i ze stawami dzieje się też podobnie ????? :-)

Widze ze malo czytałes o utwardzaniu - zachecam do lektury
  • 0

budo_agenubis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój domowy trening :-)
a kopaj sobie w powietrze..........lepsze to niz siedzenie przed telewizorem :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024