Skocz do zawartości


Zdjęcie

Funakogi Undo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakogi Undo

A ikkyo undo, też jest związane z praktykami Omoto :?: :?:

to jest wymyslone przez K.Tohei'a.

A i jest jeszcze takie ćwiczenie (nie wiem jak się nazywa), które można zobaczyć na filmach z dziadkiem dosyc często, a mianowicie takie podwójne tsuki, wykonywane obiema rękami w kierunku ziemi. Pozycja tu jest zbliżona do kiba dachi z karate. Tego chyba nie widziałem w żadnej sekcji...

Oczywiscie ze robie to u siebie w dojo na poczatku kazdego treningu. Zreszta Sugano sensei robi chyba wszystkie cwiczenia pokazywane przez Dziadka, wiec cwicze to juz od wiekow.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakogi Undo

Oczywiscie ze robie to u siebie w dojo na poczatku kazdego treningu. Zreszta Sugano sensei robi chyba wszystkie cwiczenia pokazywane przez Dziadka, wiec cwicze to juz od wiekow.


Jeżu Szczepan, jesteś wewnetrznie sprzeczny (cholerny syrop klonowy), to powiedz chociaż, że robisz je z obrzydzeniem :lol:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakogi Undo

Nie wiem Jeżu skąd ta twoja złośliwość. Masz dużą styczność z naszą szkołą i wiem że pewnie w niektórych aspektach wiesz więcej niż ja. Podpadłem Ci ja czy co :)


Jaka znowu złośliwość, ci co mnie znają wiedzą, że złośliwy nie jestem wogóle. Kocham świat i inne zwierzątka :oops:

chodzi o podkręcenie dyskusji, a ciebe bardzo lubię człowieku-men :twisted:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakogi Undo
[quote name="budo_Jeżyk"]

funakogi undo odpowiada za absorpcję energii, :[/quote]


w funakogi u. dwa pierwsze tempa (JO i HA) nawiązują do pracy zabrania do centrum , natomiast trzecie ( KYU) poprzez konwersje jest oddaniem energii


[quote]funakogi undo jest bliższe ruchom meguri (rotacji nadgarstka)[/quote][/quote]

co do meguri to oczywiście w szerszym pojęciu ono występuje, gdyż pojęcie to dotyczy rozchodzenia się energii w ciele, natomiast nie ma ono odzwierciedlenia w rotacji nadgarstków, które zdecydowanie stabilizujemy w tym ćwiczeniu.

To jeśli chodzi o szkołę Kobayashi
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakogi Undo

A i jest jeszcze takie ćwiczenie (nie wiem jak się nazywa), które można zobaczyć na filmach z dziadkiem dosyc często, a mianowicie takie podwójne tsuki, wykonywane obiema rękami w kierunku ziemi. Pozycja tu jest zbliżona do kiba dachi z karate. Tego chyba nie widziałem w żadnej sekcji...

Wykonywał to ćwiczenie Sensei Tamura podczas rozgrzewki ( u nas nazywanej: krótka forma aikitaiso :wink: ).

Z innych ciekawych wynalazków, w dojo Sensei Inaby widziałem ludzi, którzy wykonują takie typowe ćwiczenie z sumo: pozycja znowu coś na kształt kiba dachi, dłonie oparte na kolanach i raz jedna noga wędruje wysoko do góry, raz druga (znacie to pewnie z filmów o sumo). Nie wiem tylko, czy było to typowe dla tego dojo, bo tam zazwyczaj rozgrzewają się wszyscy samodzielnie, jakby przed właściwym treningiem, ale chyba tak.


Jeden z elementów taiso - bardzo dobrze działa na lędzwiowy odcinek kręgosłupa (przynajmniej u mnie :wink: ) - wykonywaliśmy na obozie taiso - Jeżu zapraszamy do Ińska :wink:

Pancer (którego poranne ćwiczenia taiso przechodza ostry kryzys :wink: )
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakogi Undo
w dojo, w którym ćwiczę w rozgrzewce są zarówno te "dziwne" ćwiczenia (nie przejmujcie się, Japończycy też często nie wiedzą po co i dlaczego...) jak i zwykłe pompki czy przysiady.

funakogi undo (na lewo hey-ho na prawo hey-sa, nie wiem co to znaczy...)
happo - krok do przodu z nisko prowadzonymi biodrami, z jednoczesnym ruchem rąk podobnym do 'ryote-dori' - i na 8 stron świata :-)
potem skłony, przysiady, wymachy, rozciąganie itp.
następnie shiko - czy to ćwiczenie sumitów, o którym wspomniał Jeżyk (50 powtórzeń)
czasem pompki i brzuszki
w sumie rozgrzewka trwa jakieś 15 - 20 min.

co do znaczenia ćwiczeń 'dziwnych' to jeszcze niewiele mam pojęcia (ale drążę temat)... odnoszę jednak wrażenie, że w każdym dojo te elmenty są wykonywane nieco inaczej, podobnie jak i techniki... zależy od sensei'a i jego tłumaczeń :)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakogi Undo

następnie shiko - czy to ćwiczenie sumitów, o którym wspomniał Jeżyk (50 powtórzeń)


Shikko, o ile nie chodzi przemieszczenie to raczej ćwiczenie sumo tori

Japończycy też często nie wiedzą po co i dlaczego...)jak i zwykłe pompki czy przysiady.


mam nadzieję że ci biedni Japończycy chociaż to rozumieją :papieros: :lol: :wink:
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Funakogi Undo
Marylin M,
shikko - przemieszczanie się na kolanach
shiko - unoszenie na nóg na boki
:D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024