Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czego te ludzie te kije tak lubią???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???

8O O rany czy musze liczyć się z tym że każą mi przynosić jeszcze łuk na zajęcia.
To może się naprawdę źle skończyć :wink:

O jejku to była taka mała złośliwość w stosunku do nauczyciela Yoshi, który z pomocą łuku obajaśnia zasady aikido. Ale na zajęcia łóków chyba jeszcze nie kazał im przynosić ;)

Przeprowadziłem anonimową ankietę (w szatni po zajęciach) dlaczego ludzie lubią te kije - raczej nie z powodów że to rozwija aikido. Kije są traktowane jako zabawa sama w sobie i pole do dowartościwanie się jako potencjalny miszcz miecza.
Oczywiście pytałem naiwnych początkujących co to dali się jeszcze wkręcić w to pytanie i nie znali jedynej słusznej odpowiedzi :) :)

No ręce opadają. To zapytaj ich jeszcze czy aikido jest skuteczne...
Skąd oni to mają wiedzieć. W swoim czasaie dowiedzą się. U nas broń na egzaminach w wchodzi od shodana. Ilu z nich zostanie do tego czasu?
Szkoda strzępić język.
Jednak pomysł ciekawy, w moim imieniu przeprować proszę ankietę wśród początkujących. Czy do aikido należy w prowadzic parter. A potem pomyśl jak ma się ta ankieta do rzeczywistości :)

(co oczywiście nie potwierdza ani nie zaprzecza sensowi ćwiczenia broni)

No własnie :)

BTW suwariwaza jest OK

Tak? A dlaczego? Bo daje ci świadomość że mozesz być mistrzem nawet jeśli stracisz nogi?
(żart - wybacz :) )
  • 0

budo_athropina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???
AvBert, "naiwni poczatkujacy" mają bardzo często czyste i otwarte umysły, gotowe na przyjęcie nowej wiedzy. Skoro są osoby, którym techniki z bronią pozwalają się rozwijać, przynoszą radość czy dowartościowują, to znaczy że m.in. dlatego są potrzebne. I nie ma "jedynej słusznej odpowiedzi".
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???

No ręce opadają. To zapytaj ich jeszcze czy aikido jest skuteczne...

Oczywiście że uważają że aikido jest skuteczne - po co tracić czas na nieskuteczne rzeczy.
:?:


Skąd oni to mają wiedzieć. W swoim czasaie dowiedzą się. U nas broń na egzaminach w wchodzi od shodana. Ilu z nich zostanie do tego czasu?

No u mnie chyba też ale nie badałem tego zagadnienia.


Jednak pomysł ciekawy, w moim imieniu przeprować proszę ankietę wśród początkujących. Czy do aikido należy w prowadzic parter.


Oczywiście większość nie będzie wiedziała co to parter (pierwsza kondygnacja budynku?). Osoby wiedzące co to parter nie zapisują się na aikido. :D Wiedza o parterze musi przyjść później. 8)



BTW suwariwaza jest OK

Tak? A dlaczego? Bo daje ci świadomość że mozesz być mistrzem nawet jeśli stracisz nogi?
(żart - wybacz :) )

A w ten sposób na to nie patrzyłem :idea:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???
Tia...
Na "miłość początkujących do miecza" można zaserwować kilkadziesiąt rozgrzewkowych shomenów, później shomen lawą i prawą ręka, później shomen z przysiadaniem i kiai... Później miłość do miecza pryska jako bańka, lub li tylko przygasa a przynajmniej pewne sprawy dochodzą do świadomości. Później może pojawić się lekka nienawiść do miecza, która ponownie w miłość się przerodzi, gdy człek zacznie dostrzegać u siebie poprawę czucia dystansu, lepsze kamae, lepsze tsugi ashi, które nie wiadomo skąd sie nagle wzięły... No fajowo może być z tą miłościa do miecza i trudna bywa ona jako miłość zwykle... :) :) :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???

"miłość początkujących do miecza" ... Później miłość do miecza pryska jako bańka, lub li tylko przygasa ... Później może pojawić się lekka nienawiść ..., która ponownie w miłość się przerodzi... No fajowo może być z tą miłościa do miecza i trudna bywa ona jako miłość zwykle...

Ważne, żeby ciągle była, a to przez jakie etapy przechodzi to już sprawa drugorzędna. :wink:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???

Tak jakoś chyba w tym wątku "umkło" coś, co ćwiczenie z mieczem znakomicie wyrabia, a co jest ważne, choć często zapominane:

szeroko rozumiane KAMAE


dla kogo zapomniane dla tego zapomniane.... :P :P :P :wink:
prosta sylwetka, ulozenie raka i nog, praca rak podczas wykonywania technik, koordynacja... i wieele wiele innych..
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???

Tia...
Na "miłość początkujących do miecza" można zaserwować kilkadziesiąt rozgrzewkowych shomenów, później shomen lawą i prawą ręka, później shomen z przysiadaniem i kiai... Później miłość do miecza pryska jako bańka, lub li tylko przygasa a przynajmniej pewne sprawy dochodzą do świadomości. Później może pojawić się lekka nienawiść do miecza, która ponownie w miłość się przerodzi, gdy człek zacznie dostrzegać u siebie poprawę czucia dystansu, lepsze kamae, lepsze tsugi ashi, które nie wiadomo skąd sie nagle wzięły... No fajowo może być z tą miłościa do miecza i trudna bywa ona jako miłość zwykle... :) :) :)


hyhyhyhy....
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???
Zapominane Przemku a nie zapomniane... ;-) Na szczęście tylko zapominane ;-) :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???
no dobra..gdzie zapominane tam zapominane :P :) :wink: hehehe
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???
hejka

co do kijow - fajne sa i tyla:)

mnie by jakos bylo lyso bez tych kijow

tak na powaznie dla kazdego kto chce powaznie cwiczyc, rozumiec i odczuc aikido - praca z jo, bokken i tanto jest niezbedna
dla wszystki ktorzy tylko chca sie pobawic w aikido - moga tez pobawic sie w kijki albo moga i nie bawic sie w kijki
tylko jak sie nie pobawia, a przyjda np 10 min przed tren na salke a tu koledzy patyczkami machaja i szpanuja - i co wtedy?
jak sie nie jest trendii to sie z grupy odchodzi .... i lipa :)

wiec opamietajcie chlopcy i dziewczynki ze bardzo potrzebne sa w aikido kijki
prawie mi sie zrymowalo :)
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???
Kije radzą, kije rządzą ,kije nigdy cie nie zdradzą :)
Broń w aikido musi być... Amen :)
Co do tego że ludzie najpierw uważają to za zabawe... dzieci (u nas "małe smoki") też
treningi Aikido uważają na początku za zabawe a co później wychodzi za kilka latek ?!
Zaj#$% instruktor lub osoba naprawde o niesamowitych umiejętnościach... :twisted:
Nie wiem po co te dywagacje o broni... :roll: Jak kolega chce max treści i jak najszybciej, bezceremonialnie to na Krav Mage, bo my tu lubimy "machać" :)
  • 0

budo_aikimark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???
Ja lubie kije mimo że procentowo do mojego doświadczenia w Aikido nie było ich za wiele.
Ale zamierzam to zmienić. Bardzo podobuje mi się JO i powiem że chyba bardziej niż Boken.

pozdrawiam
Ai
  • 0

budo_bokuden
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego te ludzie te kije tak lubią???
Miecz to podstawa, uważam że bez tego nie możemy mówić o sztuce kompletnej. Aikido jest niejako na technikach miecza stworzone. Rozumiem iż nie każdy miał szczęście ćwiczyć u kompetentnych nauczycieli ale polecam trening z takowymi choćby na stażach..
Można by przypomnieć skąd aikido pochodzi i na jakich tradycjach się opiera ale mi się nie chce :lol: zainteresowani na pewno wiedzą lub się dowiedzą, Nie namawiam do trenowania pod kątem budo jako całości nie ograniczonej do skakania po macie :) ale jeśli chcemy coś osiągnąć to bierzemy z dobrodziejstwem inwentarza. Nie można kręcić nosem, że to lub tanto :D jest nudne, nie fajne itd. Na takie wnioski przyjdzie czas po 8 dan, czego sobie i wam życze :-)

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024