Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co ma wspolnego aikido z samoobrona?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?
Ech, po kolei...

Zatem niech każdy do PRAWDY sam dochodzi i zapewne każdy znajdzie nieco inną, bo nie ma jednej, uniwersalnej.

Prawda, jeżeli jest o czymś to jest jedna. Jeżeli nie chcesz popaść w irracjonalizm, musisz uznać logikę klasyczną. ~p^p Dwa sprzeczne sądy nie mogą być jednoczesnie prawdziwe. Nie ma nieco innej prawdy dla każdego.
Jak już pisałem idiotyczny relatywizm.

Otóż partner, który będzie się bronił opuszcza bokken i trzyma go luźno wzdłuż ciała.

W Kobayashi też. Nic nie sygnalizuje w ten sposób, daję po prostu możliwość ataku - taka podpucha, rzekłbym nawet pułapka.

mod on
off topikowa skutecznosc ciach!
mod off


Ligeia, prawda jest taka, że na aikido nie da się tego nauczyć, nie ma takiej możliwości. Nigdy nikogo nie przygwoździsz jednym palcem, lepiej oddaj torebkę na ulicy, bo jak kogoś wkurwisz to jeszcze ekstra po pysku zarobisz. Samoobrona kobiet to inna bajka, aikido się do tego nie nadaje. Ktoś twierdzi inaczej - kłamie albo się łudzi.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

Otóż partner, który będzie się bronił opuszcza bokken i trzyma go luźno wzdłuż ciała.

W Kobayashi też. Nic nie sygnalizuje w ten sposób, daję po prostu możliwość ataku - taka podpucha, rzekłbym nawet pułapka.

Dzięki za wyjaśnienie jak to jest w Kobayashi.
W Nishio jest jak napisałem (fragment, który wyciąłeś z cytatu): otwiera pozycję i jednocześnie pokazuje, że będzie się bronił, a nie walczył, podkreśla defensywność swą pozycją. Taka podpucha...
Dwie prawdy obok siebie...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

Dwie prawdy obok siebie...

W żadnym wypadku:
[AIKIDO KOBAYASHI] jest rózne [AIKIDO NISHIO] /brak mi nawiasów Quineowskich/
To dwa rózne byty i sądy o nich nie mogą być sprzeczne.
To, że trawa jest zielona nijak się ma do tego że narcyz żołty. Proste?
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?
Noooo :)
Dwie prawdy obok siebie: żółty narcyz i zielona trawa... :)
Dwie prawdy o aikido obok siebie: aikido Nishio i Kobayashi... :)

Eee. Wątek płynnie przechodzi w ten o stylach... :)
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

...............


Jak to czytam, to widzę, że Tobie brakuje na treningu zwykłego obijania lica! :)
Ruchy za długie 8O , to skrócić trzeba. Brak sparingu? Sam podpowiedziałeś rozwiązanie. Życie najlepiej weryfikuje umiejętności.
Na stres należy się przygotować? 8O Mnie codzienność w pracy wystarcza i obroty podkręcone na maksa. A czy powtarzanie tych samych ruchów nie prowadzi do wyrobienia odruchów obronnych?

mod on
off topik ciach!

prosze dyskutowac na temat! :twisted:

mod off

  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

Zatem niech każdy do PRAWDY sam dochodzi i zapewne każdy znajdzie nieco inną, bo nie ma jednej, uniwersalnej.

Prawda, jeżeli jest o czymś to jest jedna. [...] Nie ma nieco innej prawdy dla każdego.

To ja się chciałam zapytać co jest tą PRAWDĄ w aikido?

Ligeia, prawda jest taka, że na aikido nie da się tego nauczyć, nie ma takiej możliwości. Nigdy nikogo nie przygwoździsz jednym palcem, lepiej oddaj torebkę na ulicy, bo jak kogoś wkurwisz to jeszcze ekstra po pysku zarobisz. Samoobrona kobiet to inna bajka, aikido się do tego nie nadaje.

Ale ja nie przyszłam na trening nauczyć się bić. Przyszłam na rekreację, pamiętasz? :lol: Co do przygważdżania jednym palcem to sama już do tej prawdy (sic!) doszłam. Jak ktoś większy i cięższy ode mnie ze dwa razy to nawet jakbym oprócz aikido trenowała kilka innych SW to i tak bym rady sama nie dała. Pozostają negocjacje albo inny spryt. :wink:

Jak nie, to nie pisz kłamstw/nieprawdy/głupot, bo czytają te forum ludzie tacy jak Ligeia, a ja mam dość ciemnoty i już nigdy tu nie przejdą takie brednie jak "Aikido - superskuteczna sztuka walki".

Znaczy jacy?

Eee. Wątek płynnie przechodzi w ten o stylach

A kolega irimi zostanie przymusowo autorem kolejnego tematu "Style aikido - odsłona druga" :) :) :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

A czy powtarzanie tych samych ruchów nie prowadzi do wyrobienia odruchów obronnych?

Tak, o ile to są właściwe ruchy, na właściwe bodźce.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

Ale jak wiec w takim razie cwiczyc z osobami o nizszym stopniu zaawansowania...? Przeciez nikt z Toba jako uke nie da sobie rady, nigdy zadnej techniki nie doprowadzi do konca, bo zawsze znajdziesz jakies otwarcie... (?) Chyba, ze cwiczysz tylko z osobami na co najmniej swoim, niewatpliwie wysokim (to nie sarkazm), poziomie...

Cala sztuka wlasniepolega na tym, ze prawdziwe aikido cwiczysz z ludzmi dojrzalymi, ktorzy juz w zyciu sobie udowodnili ze sa "skuteczni", i rozumieja ze to co robimy to pewnego rodzaju narzedzie do rozwiniecia bardzo wyrafinowanych umiejetnosci. Jak to ma miejsce w Koryu, w takiej sytuacji, bardziej doswiadczony/lepiej wycwiczony uczestnik, sztucznie stwarza otwarcia i pozwala je w wiekszym czy mniejszym stopniu wykorzystywac partnerowi. Wykorzystywac tylko na tyle zeby robil naprawde jakas technike, w ktorej z kolej znajduje otwarcie i przeprowadza kontre...itd....
Takie cwiczenie nie ma nic wspolnego z udowanianiem sobie wzajemnie wyzszosci swiat bozego narodzenia nad swietami wielkiej nocy.

Przy takim konstruktywnym cwiczeniu, obaj cwiczacy sa pod nieustanna presja i jak juz choc troche sie w tym wprawia, to wcale nie jest takie oczywiste, ze zawsze ten lepiej wycwiczony wszystko kontroluje. Czesto bedac uke, nawet dla 5 kyu zdarza mi sie zapierdzielac jak motorek, zeby zdarzyc przed kontuzja. Po prostu adrenalina robi cuda, i ludzie zaczynaja pakowac ile fabryka dala jak tylko znajda otwarcie a wtedy robi sie czasem naprawde niebezpiecznie.

Owszem, niektorzy tez to czytali... Ale nie wszyscy wzieli to doslownie. Inicjatywa tori? Owszem... ale po sygnale (niekoniecznie w formie fizycznego ataku, ale li tylko jego zamiaru, vide cytat z Tohei powyzej) agresji ze strony uke...

Nie doslownie? To kogo brac doslownie jak nie Tworce aikido????? 8O 8O :roll:
Jak by ci osobiscie Dziadek przypakowal atemi w twarz to tez bys sie zastanawial czy to jest onomatopeja, albo inna parabola?
On tak robil ze swoimi uchodeshi, co obecnie robi tez Chiba sensei :P :lol: Jak tam zawsze takich gosci biore doslownie 8)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

...On tak robil ze swoimi uchodeshi, co obecnie robi tez Chiba sensei :P :lol: Jak tam zawsze takich gosci biore doslownie 8)

Tak BTW...:
7th Annual Birankai USAF-wr Summer Camp
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Instructor: TK Chiba Shihan, San Diego Aikikai & T. Miyamoto, 8th Dan, Shihan, Aikikai Hombu
Location: San Francisco, CA (USA)
Date: 06/23/2006 through 06/29/2006

Spotykamy sie...? :) :) :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

Mnie codzienność w pracy wystarcza i obroty podkręcone na maksa. A czy powtarzanie tych samych ruchów nie prowadzi do wyrobienia odruchów obronnych?
[/color]

OFTOP
A mnie nie. Jak mam ciężki dzień, mase roboty, zero wolnego, nie zjem obiadu, z kilkudniowym niewyspaniem, ktoś mi nadepnie na odcisk i w imie własnego interesu będę mu jeszcze za to musiał podziękować, to mam taki wnerw, że jak ide na trening, to ludzie stają przede mna i mówią "ja nie ćwicze, weź spokojnie, kurwa zabijesz mnie". Wtedy to pomaga worek albo poducha w ktorą sobie można pokopać wyobrażając sobie jak pan X zwija sie pod butem.
Gdzie to odstresowywanie na aikido, jak się wyładować nie można?
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

Gdzie to odstresowywanie na aikido, jak się wyładować nie można?


mozna wziazc bokken (a jeszcze lepiej kilkukilowe suburito..) i naparzac po drzewach w lesie....
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?
O panie Przemek tu żeś pojechał. A co drzewa winne, że kogoś nerw bierze?? Do tego wystarczy stara opona zawieszona na czymś i można kijami nawalać ile wlizie :wink:
Mozna przy tym, jak ktoś potrzebuje, wizualizować sobie jak to nasz kij, miecz czy co kolwiek ląduje na czyjmś karku :) :) Pytanie tylko po co taka wizualizacja? Lepiej popracowac nad technką uderzenia 8)


wingman (wspierający przemysł oponiarski)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?
ojejku.... z tymi drzewami to przenosnia byla (bez zadnych zlosliwosci.....)
mozna to dopracowac oponka....tylko jak powiesisz w ogrodzie to sasiedzi pomysla zes wariat... a jak w lesie gdzies bedzie..to bedziesz musial za kazdym razem do lasu z opona maszerowac....
ale rownie dobrze nie musi byc nic .. tylko intensywny trening w lesie nad prawidlowymi cieciami...to moze spoko odstresowac.. :wink:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?
No własnie taki marsz z oponą juz odstreowująco działa :wink: :) :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

Owszem, niektorzy tez to czytali... Ale nie wszyscy wzieli to doslownie. Inicjatywa tori? Owszem... ale po sygnale (niekoniecznie w formie fizycznego ataku, ale li tylko jego zamiaru, vide cytat z Tohei powyzej) agresji ze strony uke...

Nie doslownie? To kogo brac doslownie jak nie Tworce aikido????? 8O 8O :roll:
Jak by ci osobiscie Dziadek przypakowal atemi w twarz to tez bys sie zastanawial czy to jest onomatopeja, albo inna parabola?
On tak robil ze swoimi uchodeshi, co obecnie robi tez Chiba sensei :P :lol: Jak tam zawsze takich gosci biore doslownie 8)

Tej, Szczepan, a znasz JESZCZE kogos, oprocz siebie, kto by rozumial, o czym gadal O'Sensei...?
Bo kazdy inny, lacznie z Chiba, twierdzi, ze nie...
PS. Jak my mamy prowadzic konstruktywna dyskusje, gdy co smaczniejsze kawalki sa...:

mod on
off topik ciach!

prosze dyskutowac na temat!

mod off

???
W ten wlasnie sposob nie dostalem PO RAZ KOLEJNY moze i niespecjalnie uprzejmej, ale na pewno ciekawej riposty Randalla...
Az mi sie chce wyjsc z kina...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

To ja tu czegoś znowu nie rozumiem.

Nic dodac, nic ujac... Jak to zawsze powtarza irimi ...? (dla niekumatych: "cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc"... )

I wiele innych wypowiedzi na ten temat, których nie chce mi się teraz szukać.

To co wy tu robicie? Zamiast ćwiczyć, strzępicie język po próżnicy...

Alez, wlasnie w tym rzecz, ze my PRZEDE WSZYSTKIM cwiczymy... A pogadac mozna, tak se, jak przy piwku...
PS. Jak sie spodobalo to inne tlumaczenie Desideraty...?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

Jak nie, to nie pisz kłamstw/nieprawdy/głupot, bo czytają te forum ludzie tacy jak Ligeia, a ja mam dość ciemnoty i już nigdy tu nie przejdą takie brednie jak "Aikido - superskuteczna sztuka walki".

Np. do tego sie nie moge ustosunkowac, bo nie znam kontekstu, bo bylo ciach! ... :roll:
Czy to bylo o/do mnie...?
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

O matko! Voivod!
Taki jak Ligeia na pewno nie jesteś. Jesteś zdecydowanie za bardzo hm... "oborsuczony"! ;-)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

Alez, wlasnie w tym rzecz, ze my PRZEDE WSZYSTKIM cwiczymy

Taa, chyba mięśnie języka, a właściwie to palców (stukając na klawiaturze rzecz jasna). :lol: :lol: :lol:

PS. Jak sie spodobalo to inne tlumaczenie Desideraty...?

Tłumaczenie spoko, ale jako wybredny i bardzo czepliwy tłumacz, wolę swoją propozycję, bo mi się bardzo pozytywnie kojarzy z pieśnią Piwnicy pod Baranami. :twisted:

ligeia, zdeklarowana wielbicielka mało popularnych dzisiaj bajek i Piwnicy pod Baranami ;-)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ma wspolnego aikido z samoobrona?

O matko! Voivod! Taki jak Ligeia na pewno nie jesteś. Jesteś zdecydowanie za bardzo hm... "oborsuczony"!

Kurczę, chłopaki, przestańcie sobie mnie wreszcie odbijać jak piłeczkę tenisową, bo prawdę powiedziawszy już mnie od tego trochę boki bolą. :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024