Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje kukri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_hajagriva
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Moje kukri
pamiątka z Nepalu w ktorym teraz jest niestety tak niespokojnie :(

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafikao
  • 0

budo_gaweł ii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
Witam!
A co to za wersja khukuri?
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
Zapewne "nepalska" :wink:
  • 0

budo_trumfel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
ile kosztował ?? :)

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_gaweł ii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
Zastanawiająco duży jest zestaw małych nożyków. Zazwyczaj do noża głównego dodają 2 mała. A tu aż siedem sztuk. Co do ceny będę zgadywał. Średnia miesięczna płaca robotnika wykuwającego nóż, czyli 20 $.
  • 0

budo_ghost_dog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
Kukri ładne, ale te nożyki to już odpust jest... :(
  • 0

budo_gaweł ii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
Jeden z tych małych nożyków służy do ostrzenia, inny do rozpalania ognia. Do czego są pozostałe, nie wiem. Może właściciel wie.
  • 0

budo_hajagriva
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
kupiony na Pathanie ... na targu ale w sklepie nie na stoisku ... ten kosztowal 30$ bo nie mieli wydać reszty ;-) wiec cos tam dobrałem gadżetów innych na pamiątke targowalem sie ze dwie godziny, straszny cyrk ...ogólnie kukri mozna kupić o wiele taniej ale to juz wtedy jest totalny odpust i lipa extra pod turystow...w mojego ktoś jednak musial wlożyć wiecej pracy ...te nożyki faktycznie dziwna sprawa bo ten jeden tak miał ...obok w tym samym przedziale cenowym leżalo jeszcze z pięć innych ale juz opcja klasyczna po dwa małe nożyki ...

u
  • 0

budo_hajagriva
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
uśmiejecie sie ale wśród pozostalych są m.in. wykałaczka, pinceta, patent do grzebania w uchu, cos jakby śrubokręt czyli jakby kawalek prostego plaskiego w sam raz do pokręcenia wkrętu ( klasycznego nie krzyżak :) ) i extra nożyk bonus :lol: ...

może i wiocha ale co robić ...mi zależało na samym kukri, zresztą gadżety odprułem, bo ciągle wypadały w podróżach, acha ta z lewej to kieszeń na ten cały staff a ta "czarna szmatka" po prawo to kawalek skóry do polerowania....

"licencja poetica" twórcy tej pamiątki ale fakt ze tego dnia obejrzałem ze sto jak nie wiecej kukri i tylko ten mial taki zestaw ...

pozdro
tc
  • 0

budo_hajagriva
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
uśmiejecie sie ale wśród pozostalych są m.in. wykałaczka, pinceta, patent do grzebania w uchu, cos jakby śrubokręt czyli jakby kawalek prostego plaskiego w sam raz do pokręcenia wkrętu ( klasycznego nie krzyżak :) ) i extra nożyk bonus :lol: ...

może i wiocha ale co robić ...mi zależało na samym kukri, zresztą gadżety odprułem, bo ciągle wypadały w podróżach, acha ta z lewej to kieszeń na ten cały staff a ta "czarna szmatka" po prawo to kawalek skóry do polerowania....

"licencja poetica" twórcy tej pamiątki ale fakt ze tego dnia obejrzałem ze sto jak nie wiecej kukri i tylko ten mial taki zestaw ...

pozdro
tc
  • 0

budo_gaweł ii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
Takie prawdziwe nepalskie kukri to robi wrażenie. Przypomina dawny świat który już bezpowrotnie przemija.
Jaka jest długośc ostrza. A drugie pytanie - czy rękojeśc jest drewniana czy z rogu bawoła?
  • 0

budo_hajagriva
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
całość 36 cm ...ostrze 22 cm ...grubość klingi przy rekojeści 1 cm ! ...rękojeść wykonana z drewna ... kościane tez były :) ...drewno podobne w swej fakturze do drewna z jakiego są wykonywane ( m.in ) korale medytacyjne dla mnichow...nazwają je tam " nepalskie drzewo bodi" kompletnie różni sie od tego indyjskiego pod ktorym jak wiadomo Budda osiągnął oświecenie :-) ...bo jest wla


ciekawą rzeczą jest ze ostrze nie jest gładkie a ma wyszlifowane wgłębienia na swoich bocznych płaszczyznach ...ponoć ten zabieg stosowano żeby zmniejszyć wage ...
  • 0

budo_hajagriva
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
auć ..niechcący sie wysłal mi wpis za szybko ...

wracając do drewna charaterystyczny jest dla niego właśnie ten naturalny brązowy kolor [/list]
  • 0

budo_gaweł ii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
hajagriva >> W Polsce stosowane są nazwy pisane po angielsku tj. kukri lub khukuri. A jak mówią Nepalczycy? Czy mógłbyś napisać nazwę noża nepalskiego w polskiej transkrypcji?
  • 0

budo_hajagriva
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
nie moge bo ...nie wiem ...wiesz co w nepalu każdy a juz napewno każdy "handlowiec" posluguje sie angielskim, wiec slyszałem po prostu kukri ...a w ogole to zapytanie wyglądalo mniej wiecej tak :

" aj łont baj dis najf " a odpowiedż " yes mister, pliss mister, weri najs najfs, weri czip pliss " itd...itd ... :lol: i caly ten teatr który następuje potem do szczęśliwego końca transakcjii...ale to trzeba przeżyć :)

pozdr
tc
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje kukri
Bonusów jak w Victorinoxie normalnie :) i wykałaczka i penseta i śrubokręt, żeby jeszcze korkociag dali.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024