Skocz do zawartości


Zdjęcie

Esencja taktyczności...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Esencja taktyczności...
Jadac ostatnio pociagiem i obserwujac podroznych nasunely mi sie takie wnioski.
Tyle tu mowimy na temat taktycznosci,czesto prezentujemy swoje zabawki,chwalimy sie co kto nosi ale zapominamy iz wcale nie jestesmy w czolowce tej dziedziny.Bo wbrew pozorom prowadza i to od wielu lat kobiety.
Co oznacza "taktycznosc"? Mozliwosc wykorzystania danego sprzetu w roznych sytuacjach,bycie przygotowanym na kazda ewentualnosc.
I teraz przyjrzyjmy sie pierwszej lepszej kobiecie.Wyobrazcie sobie taka kobiete.
A teraz popatrzcie na jej reke . Co w niej trzyma ?
Oczywiscie torebke!Co prawda nie MaxP. z nylonu balistycznego i w kamuflazu.Zwykla skorzana ale nie mniej funkcjonalna. Co w niej jest ? Kobiecy zestaw EDC !
W sklad tego zestawu wchodza: husteczki higieniczne,szminka,lusterko,tusz do rzes,pilniczek do paznokci,telefon,jakis notatnik z dlugopisem lub olowkiem czesto kalendarz itp (podac wlasne spostrzezenia).
Oczywiscie wielu z nas pewnie parsknie smiechem.
Ale zastanowcie sie.Co bardziej i czesciej przydaje sie kobiecie w codziennym zyciu ?
Latarka z luxeonem czy husteczki ? Noz czy pilnik do paznokci ? Tactical wallet czy lusterko ?
No wlasnie....Zycie i doswiadczenie doprowadzilo do tego iz kiedy my jestesmy wciaz na etapie noszenia zabawek i oczekiwania na sytuacje w ktorej moglibysmy uzyc calego naszego arsenalu one nosza sprzet naprawde przydatny w ich codziennym funkcjonowaniu.
I wykorzystuja go o wiele czesciej niz my.
Wbrew pozorom nie robie sobie jaj.Wiec jak ?
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Esencja taktyczności...
poklon
kurde nigdy sie nadtym nie zastanawiałem w ten sposób. masz racje...ale nie do końca.
Pzryjrzyj się dokładniej kobiecej torebce, znajdziesz tam w ch... nie potrzebnych rzeczy, typu tona rachunków, niepotrzebnych wizytówek i w ch... jeszcze innych naprawde nie poytrzebnych rzeczy. A jak podpytasz właścicielke to w sumie przyzna Ci racje że części z tych rzeczy nie potrzebuje, ale w rezultacie i tak będzie to tachać


pozdrawiam
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Esencja taktyczności...
Moze i nosza wiele smiecia ale czesto tak jest ze gdy czegos potrzeba to ona "akurat" to ma w swojej torebce a my nie....
Zreszta zwroccie uwage na przywiazanie kobiet do torebki.Nie wyjda z domu bez niej.I bynajmniej nie dlatego zeby sie prezentowac.Doswiadczenie nauczylo je ze beda potrzebowaly tego co tam targaja...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Esencja taktyczności...
No wiecie...
Na ogół to kobiety mają sprzęt "taktyczny inaczej", choć moja żona od jakiegoś czasu zawsze w torebce ma latarkę. Ostatnio nawet zaczęła nosić w niej nóż 8O , więc z nimi tyż różnie bywa. :wink:
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Esencja taktyczności...

W sklad tego zestawu wchodza: husteczki higieniczne,szminka,lusterko,tusz do rzes,pilniczek do paznokci,telefon,jakis notatnik z dlugopisem lub olowkiem czesto kalendarz itp (podac wlasne spostrzezenia).

Ja nie smarkam, nie placze, nie brudze sie. Nigdy.:wink: Nie pomagam tez innym. :wink:
Nie uzywam szminki.
Mam noz.
Moge przejrzec sie w nozu. 8)
Mam telefon.
Notatnik i kalendarz w telefonie.
Nosze tez pamiec przenosna 512 MB SD Kingston, przytoczona przez Ciebie kobieta pewnie nie.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Esencja taktyczności...
Nóż przydaje mi się codziennie. Przede wszsytkim w pracy. Ostatnio pociąłem Neckerem ze 100kg kartonów :twisted:

szminka? śmierdzi.
Lusterko? w pracy mam od ch... na wydziale na każdym piętrze jest kibel.
notatnik= telefon
terminarz=telefon
pilniczek=nóż


Do kompletu EDC brakuje mi mocnej lataarki (nichię mam w telefonie) i victorka dużego.

BTW: moja kobita zawsze ma victorka big ze sobą. :) alkoholiczka musi mieć korkociąg/otwieracz do kapsli)

Chusteczki nosze, bo to imponuje kobietom bardziej niż nóż :lol:

Ale tylko do "częstowania"- sam się wycieram w spodnie zawsze :D
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Esencja taktyczności...

alkoholiczka musi mieć korkociąg/otwieracz do kapsli


Nozem obieramy sreberko wina, palcem wbijamy korek (technika nukite).
No wiem, nie z kazdym korkiem przejdzie... :oops:

Piwo - easy.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Esencja taktyczności...
A jak masz 2cm paznmokcie i lakier, to tez se dasz radę z winem? :lol:
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Esencja taktyczności...
Sama te wina pije?

...

tzn. tak Ci powiedziala... :wink:
  • 0

budo_okruch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Esencja taktyczności...
Kto mówi, że mężczyźni nie noszą chusteczek? W tylnej kieszeni spodni mam zawsze pół paczki (pół, bo cała jest za gruba), jedną w kurtce i co najmniej jedną w plecaku. Wesołe jest życie alergika.
Klucze w spodniach, taktycznie przywiązane cywilną wersją paracordu do skórzanej szlufki z uszkiem "D".
Kobiety mają inne potrzeby niż meżczyźni, to truizm. Druga sprawa, częściej się przebierają. W jednych dżinsach można chodzić... no, to już słodka tajemnica każdego z nas, a kobiety... po pracy do prac domowych, do wyjścia na miasto, do wyjścia do znajomych... a poza tym, wiele kobiecych ciuchów (głównie spódnice) nie mają kieszeni lub nic do kieszeni nie da się włożyć.

.... a propos spódnic, Szkoci do kiltu noszą sporran...
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024