Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kershaw E.T


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_knock
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kershaw E.T
Co sądzicie o tym nożu ?? Nie moge znaleźć polskiego opisu ;) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Poszukuję czegoś małego i dziwnie wyglądającego ale aby nie była to zabawka :) Kershaw E.T wygląda kosmicznie a cena nie jest aż tak wysoka 62 $. Waham się miedy nim a bearclaw z CRKT... jeśli ktoś coś wie jak ów nożyk się spisuje to niech pisza :) Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw E.T
Ależ dziwadło! :-)
  • 0

budo_marekpolanski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw E.T
Ultralekki?:)
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw E.T
Lothian, no nie dobijaj, miesiąc temu tu i "tam" wydziwialiśmy nad tym nożem ;-)

Knock - na mój stan wiedzy nikt z naszych forumowych kolegów jeszcze nie popelnił zakupu tego.. czegoś ;-) choć kilku się deklarowało.
To co w nim naprawdę jest interesujące - czyli blokada - była analizowana na początku roku (mniej więcej).
  • 0

budo_knock
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw E.T
Na początku roku hmm to szukanie igły w stogu siana :) nie jestem wstanie przekopać takiej ilości postów :) coś czuję, że nabędę to "dziwadło" potrzebny mi do lekkich codziennych prac więc chyba się nie rozleci a design ma nie z tej ziemi :) może military.pl jakoś sprowadzi ten nożyk bo 20$ za przesyłkę to trochę drogo... może da się taniej.
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw E.T

Na początku roku hmm to szukanie igły w stogu siana :) nie jestem wstanie przekopać takiej ilości postów :) coś czuję, że nabędę to "dziwadło" potrzebny mi do lekkich codziennych prac więc chyba się nie rozleci a design ma nie z tej ziemi :) może military.pl jakoś sprowadzi ten nożyk bo 20$ za przesyłkę to trochę drogo... może da się taniej.


Napewno military nie sprowadzi Ci tego nożyka taniej - na 99,9 % żaden polski sklep nie sprowadzi ci taniej niz jest w sklepach za oceanem.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw E.T

Co sądzicie o tym nożu ?? Nie moge znaleźć polskiego opisu ;)


Nóż z opisem i fotkami dostępny jest tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A co do samego noża..Jeśli chodzi o kryterium typu Poszukuję czegoś małego i dziwnie wyglądającego ale aby nie była to zabawka to E.T. spełni je w 100% (taka też zapewnie była idea jego powstania). Co do użytkowości - "blokada" działa bardzo dobrze, serio nie ma możliwości przypadkowego zwolnienia, głownia tnie lepiej niż przyzwoicie, gorzej z ergonomią całości i wygodą otwierania, ale i tak znacznie lepiej to wygląda niż w innym dziwadle :wink: Kershaw - National Geographic Tool [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
Heimdall
[/i]
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw E.T
A ja go mam i mi się podoba kilka patentów.

Przede wszystkim jest wygodny, nie ma się do czegp przyczepić jeśli chodzi o ergonomię. Super bezpieczny po otwarciu i chwyceniu w rękę. Prędzej Ci serce pęknie niż ten nóż się złoży. W zasadzie bez bladeplay. Pisze w zasadzie, bo na upartego można coś wyczuć przy mocnym naciskaniu góra dół, ale raczej kojarzy się to odczucie z pracą backlocka (oczywiście nie ma tam tej blokady, ale chodzi mi o wrażenie). Przy tak dużej ilości elementów ruchomych to na prawdę spory wyczyn i należą sie brawa konstruktorom.
Niestety zamknięty powinien mieć uruchomioną blokadę (która działa tylko po zamknięciu).

Świetna wygoda używania w charakterze noża dla wędkarza, myśliwego. Bardzo wygodnie pracuje się z palcem wskazującym na klindze. Od razu padną gromy, że do outdooru za skomplikowany, ale ja go szczerze polecam dla tych myśliwych i wędkarzy, którzy na łowiska wybierają się samochodem, lub lubią sobie zapewnić takie luksusy jak namiot i wygodne obozowiasko. Z resztą można spokojnie zabrać go na tydzień do lasu, bo tak na prawdę mało kto ma potrzebę karczowania małych drzew i budowy chaty na tak krótki okres pobytu. (Ognisko też można przygotować bez noza i siekierki). Tylko który maniak stali z tego forum może się do tego przyznać.

Wbrew pozorom bardzo "prosty" i uczciwy nóż, który wyglądem (a sposobem otwierania i zamykania w szczególności) na pewno wzbudzi co najmniej ciekawość. Na pewno nie poświęcono tu ani ergonomii, ani "użytkowalności" kosztem wprowadzenia nowego patentu.
Jedyny nóż, któy mozna obsługiwać (otwieranie/zamykanie) małym paluszkiem.

Na pewno zalecam ostrożność na początku zabawy w otwieranie i zamykanie małym paluszkiem, ale później okazuje się to intuicyjne.

"Karabińczyk" w klindze pozwala powiesić zamknięty nóż na szelce plecaka, szlufce spodni, czy czymkolwiek innym (koniecznie włączyć bezpiecznik). Pozwala nam to mieć nóż bardzo łatwo dostępny, a że nie jest to "tactical" (choćby ze względu na geometrię klingi), to ta część sekundy poświęcona na odbezpieczenie nie ma praktycznego znaczenia.

Krótko: w pełni funkcjonalny nóż, o ciekawej budowie.
Szczerze polecam.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw E.T

Na pewno nie poświęcono tu ani ergonomii, ani "użytkowalności" kosztem wprowadzenia nowego patentu.

Jasne, ale trzeba pamiętać, iż będzie to ergonomia na poziomie szkieletowego neck'a - wąska rękojeść. Natomiast sam profil jest OK!

Jedyny nóż, któy mozna obsługiwać (otwieranie/zamykanie) małym paluszkiem.Na pewno zalecam ostrożność na początku zabawy w otwieranie i zamykanie małym paluszkiem, ale później okazuje się to intuicyjne.

Chodzi ci o otwieranie-zamykanie przez nacik na element z tyłu rękojeści? Rzeczywiście świetna zabawa.
  • 0

budo_knock
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw E.T
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi o takie coś mi właśnie chodziło, rozwialiście wszelkie moje wątpliwości ;) Stawiam piwo :) Teraz pozostaje kwestia odłożenia kasy 430 zł to nie jest mało i jest kilka fajnych noży w tej cenie, które mnie od dłuższego czasu kuszą np. Spyderco SpyderFly. Ale E.T. jest mały a takiego noża właśnie poszukuję i to raczej wygra z chęcią pomachania motylem, no i palce będę miał całe.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw E.T

Jasne, ale trzeba pamiętać, iż będzie to ergonomia na poziomie szkieletowego neck'a - wąska rękojeść. Natomiast sam profil jest OK!


No nie porównywałbym tego chwytu do szkieletowego necka, bo ostatnie dwa palce mają dość gruby fragment rękojeści, a żaden palec nie wpada w dziurę. Szkieletowy neck, po za tym to grubość maksymalnie 6 mm, a tu masz w najcieńszym miejscu niemal 1cm.
Chwyt w E.T. jest o niebo lepszy niż w Fehrmanie TruHiker, i lepszy niż w wielu folderach. Z tym, że ja mam krótkie palce i może dlatego mi pasuje tak pasuje.

KnocK.
E.T. to nie jest mały nożyk. Sam się zdziwiłem wielkością. Zdjęcia nie oddaja tu tak łądnie proporcji i mozna się zdziwić.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024