Skocz do zawartości


Zdjęcie

co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
... i dla tego do drogich noży ZAWSZE kurier, i to taki o ustalonej renomie.

A jesli już poczta, to zawsze wychodzę z założenia, że to JA odpowiadam przed kupującym za doręczenie. Potem najwyżej walczę z pocztą. Bywało...
  • 0

budo_mc mario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??

co do opcji wartosc - pani w okienku twierdzila, ze mozna ja dorzucic tylko do paczek - do listow poleconych nie.
poza tym ja to dziwny jestem ale nadajac paczke nie chce na niej zarabiac w przypaladku zgubienia tylko chce zeby ona dotarla (o czasie i nienaruszona) do adresata.
zas do Twojego pytania po co rejestrowac - po to zeby mozna bylo przesledzic droge przesylki i:
1. latwo namierzyc np. zlodzieja.
2. umiec odpowiedziec klientowi na pytanie 'gdzie teraz jest moj list ktory mial dotrzec na miejsce tydzien temu'
zreszta nasza dyskusja dawno zrobila sie mocno nie na temat i nie zdziwi mnie jak zaraz moderator przywali nam po ostrzezeniu;>

Jeśli chcesz wysłać coś co można ukraść to wysli LW (listem wartościowym) listem poleconym ( o ile to są dokumenty) paczką lub PW (paczką wartościowa) może też byc pocztex. Wiec zamiast rejestrować zwykłe listy i kartki (np.świąteczne) skorzystaj z usług które już istnieją i nie staraj sie utrudniać życia....bo chyba łatwiej skorzystać z usług istniejących niż podnosić ceny na ZWYKŁE listy i kartowac każdą pieprzoną kartkę świąteczną??
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
Ale pieprzycie! Gadacie, że na poczcie złodzieje to tylko margines, a potem, żeby jednak wysyłać wartościowym, albo rejestrowanym, bo jak ukradną, to... itd. To jest właśnie ta sprzeczność - zaprzeczacie złodziejstwu na poczcie, lub go minimalizujecie, a potem otwarcie przyznajecie, że jednak lepiej uważać, bo kradną...
No, ale dosyć pieprzenia. McMario - może odezwij się do Blachy na priv, skoro masz możliwości cokolwiek zrobić?
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
No to Wam powiem, że to nie tylko na Poczcie tak jest, USPS też "gubi inaczej" paczki. A płaci ten kto zgubił lub nie dopełnił formalności, żeby nie "zgubiła się sama"
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??

Jeśli chcesz wysłać coś co można ukraść to wysli LW (listem wartościowym) listem poleconym ( o ile to są dokumenty) paczką lub PW (paczką wartościowa) może też byc pocztex. Wiec zamiast rejestrować zwykłe listy i kartki (np.świąteczne) skorzystaj z usług które już istnieją i nie staraj sie utrudniać życia....bo chyba łatwiej skorzystać z usług istniejących niż podnosić ceny na ZWYKŁE listy i kartowac każdą pieprzoną kartkę świąteczną??


poniewaz faktucznie nie lubie utrudniac zycia to
juz korzystam z uslug ktore istnieja firmy, niekoniecznie ze slowami 'Poczta' oraz 'Polska' w nazwie;) ale za rady dziekuje tak czy inaczej.
btw listy polecone tez okradaja na poczcie. sam bylem tego ofiara (a wcale duzo korespondencji nie dostaje).
z mojej strony EOT bo nie chce zasmiecac forum postami, ktore tematycznie mu nieodpowiadaja.
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
Ale smierdzaca sprawa (niestety jakich wiele... :evil: ) nie sadze Blacha, ze mozesz odzyskac kase od poczty (no, chociaz to zalezy od formy wysylki) ale zycze powodzenia i zeby ktos kto moze pomoc, niech pomoze...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
panowie tu nie ma co pomagać

ja dałem dupy i tyle
zachowam sie wedle starej zasady - tak jak ja bym chciał żeby ktoś sie zachował jak to ja bym był po drugiej stronie

na szczęście kasa niewielka

ale przyznam że wkurwiłem sie bo paczek wysyłam i odbieram sporo i to głównie włąśnie wysyłanych jako "list"
nie przyszło mi do głowy że tak sie stanie

ale plusem jest że nauke pobrałem w miare tanio biorąc pod uwage co wysyłałem przy innych okazjach
nauka dopiero jak zaboli to sie ją pamięta więc teraz bede zdecydowanie inaczej wysyłał ludziom towar.
  • 0

budo_yacca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
[

ale plusem jest że nauke pobrałem w miare tanio biorąc pod uwage co wysyłałem przy innych okazjach


Najlepiej uczyć się na błędach INNYCH, ale grunt ze nie byla to Sebenza :)

Ja wysylalem koledze z forum bity do Xti POLECONYM i PRIORYTETEM.
Buroki z poczty dostarczyły to PO DWÓCH TYGODNIACH !

Ale co się nawkurwialiśmy, to nasze ...

Jest wiec nadzieja, że przesyłka dotrze jeszcze ...
  • 0

budo_yacca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??

Ale smierdzaca sprawa (niestety jakich wiele... :evil: ) nie sadze Blacha, ze mozesz odzyskac kase od poczty (no, chociaz to zalezy od formy wysylki) ale zycze powodzenia i zeby ktos kto moze pomoc, niech pomoze...


Dupa blada. Bez kwitka nic nie uwojujesz. Z papierkiem możesz dostać 50 x kwotę wysyłki - to już coś ... Przy tańszym towarze można wręcz ZAROBIĆ na reklamacji :D
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??

Moim zdaniem niestety, ale ten co wysłał towar musi zwrócić pieniądze. To była typowa umowa kupna-sprzedaży, w której sprzedający ZOBOWIĄZAŁ SIĘ dostarczyć nóż kupującemu, a nie wysłać go tylko. Moje zdanie jest takie, że sprzedający musi zwrócić kupującemu pieniądze, a sam potem dochodzić roszczeń od Poczty Polskiej. Jaki zaś skutek to dochodzenie roszczeń osiągnie, to już nic kupującego niestety nie obchodzi... Kupujący zapłacił za towar, którego nie otrzymał. Tak więc sprzedający nie wywiązał się z umowy... Ale to moje dywagacje tylko. Może jakiś expert od prawa cywilnego się wypowie?
Edit - Weż Blacha taką sytuację: zamawiasz nóż z jakiegoś polskiego sklepu, płacisz przelewem i nie otrzymujesz go, bo zaginął na poczcie (czytaj - ktoś podp...ł). Godzisz się ze stratą i dajesz spokój, bo uważasz, że sklep się wywiązał bo wysłał towar?


Dokladnie tak. Niestety niektorzy tego nie rozumieja i ida w zaparte - "przesylka zaginela badz osoby trzecie nawalily? Twoja strata." Ala Vingdragon. :? Papierek o wysylce - wazna rzecz, jak sie go nie ma to mozna juz od razu oddawac kase.

ale przyznam że wkurwiłem sie bo paczek wysyłam i odbieram sporo i to głównie włąśnie wysyłanych jako "list"
nie przyszło mi do głowy że tak sie stanie



A tu widze Blacha robi kolejny blad - wlasnie im wiecej robisz transakcji tym rosnie prawdopodobnienstwo ze:

1)trafimy na zlodzieja
2)trafimy na psychola
3)paczka zaginie z niewiadomych przyczyn
4) wszystkie powyzsze

Jak ci zle Blacha to pociesz sie w ten sposob: zobacz ile zaoszczedziles wysylajac wiele paczek listem - przelicz to na drozszy transport i byc moze wyjdze ze wcale nie jestes w plecy tylko do przodu
:wink:
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
Blacha skoro nie ma co pomagać to służę radą:
Kurier Kurier Kurier i jeszcze raz kurier :D
Kurier bez papierka nic nie wieźmie. Wypisujesz zlecenie, wręczasz towar i nic Cię nie interesuje :] Możliwość śledzenia przesyłek jest oczywiście niebagatelna.

No trochę to kosztuje ale za jakośc się płaci :D

P.S Listonosz u mnie nie potrafi nawet listów do odpowiednich skrzynek wrzucić.
Sąsiad pewnie się dziwi że mu pocztę sprawdzam :]
A kurier dzwoni do mnie się zapytać czy mam już ochotę przesyłkę odebrać :D
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
Ta, kurier... tylko ze wysylajac kose za stowke czy dwie, placic kurierowi 3 dychy to troche swedzi...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
No weź nie przesadzaj. W końcu kiedy kilka razy przychodziły do mnie przesyłki kurierem to kosztowała cała sprawa około 10 - 15 zł. Chyba warto zapłacić te 5 - 6 złotych więcej i nie mieć stresa ?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
Przesyłka wartościowa. Polecam.
Jak ginie przesyłka zwracam kasę. Dla mnie to naturalne, w końcu kupujący nic nie dostał, a za włąsne skąpstwo nie będę nikogo obciążał.
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: co zrobić jak nóz zaginie na poczcie ??
Nie wiem co to przesyłka wartościowa ale jeśli to z poczty polskiej to mam to w głębokim poważaniu......

Prywaciak stara się dbać o swoje dobre imię, byle komu nie da na chwilę czytnika kodów kreskowych i auta :] już nie mówiąc o paczkach.

A listonosz no cóż ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024