Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buck Strider - nóż od Pitera… pod choinkę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Buck Strider - nóż od Pitera… pod choinkę
Gwiazdkowy Buck / Strider CMT Police - trafił do mnie :-)

Przyszedł w sobotę wraz z firmowym etui :-) czyli w sam raz pod choinkę :-)

Korzystając z wolnej chwili pstryknąłem kilka zdjęć. Nóż fantastyczny :-D Cała konstrukcja naprawdę budzi zaufanie, twardy solidny sprzęt, bardzo wygodnie leży w dłoni :-) Teksturka na G10 jest naprawdę antypoślizgowa i bardzo przyjemna w dotyku ;-) Blokada działa super, po otwarciu nóż jest jak monolit, absolutnie żadnego BP.
Ogólnie TWARDZIEL jakich mało! :-D

Otwieranie i zamykanie niemal uzależnia ;-) Głuchy, twardy dźwięk zapadającej blokady - to jest to :-) Dzięki podkładkom z brązu ostrze otwiera się płynnie. Równie łatwo wypchnięte przez kciuk w chwycie prostym czy serdeczny palec w chwycie odwrotnym. Połączenie kołka i otworu to pomysł genialny, bo nie tylko wygląda ładnie, ale dodatkowo wraz „tarką” przy grzbiecie ostrza daje możliwość otwierania ostrza w każdym punkcie jego długości :-D
Przełożenie klipsa na lewą stronę to formalność i miły dla oka akcent to dodatkowe śruby w pustych otworach pod klips. Niby nic takiego, ale bardzo przyjemnie dopełniają całości.
Zamykanie noża lewą ręką nie nastarcza większych trudności. Po małym treningu, dzięki otworowi w ostrzu łatwo zwolnić blokadę kciukiem i zamknąć je palcem wskazującym :-) Jeśli się uda zamieszczę filmik.
Piszę „po małym” gdyż blokada trzyma bardzo mocno i zwolnienie jej wymaga przyłożenia konkretnej siły czy to lewą czy prawą ręką ;-)

Opuszczę opis dokładnych danych technicznych tego wspaniałego noża czyli Kto, z Kim, z Czego i dla Kogo ten nóż projektował, bo to wiedzą chyba Wszyscy przeglądający to forum ;-)
Co do rozmiarów to jedno zdjęcie porównawcze z BM AFCK Axis znajdziecie poniżej.
A pomiary linijkowe są następujące:
Długość całkowita po rozłożeniu to 209mm
Długość krawędzi tnącej ostrza to 73mm
Złożony nóż ma około 120mm długości

Byłem bardzo ciekawy czy rzeczywiście ten patent z „tarką” na ostrzu ułatwia otwieranie noża w rękawicach. Poniżej kilka zdjęć z próby w najgrubszych zimowych rękawicach, jakie u siebie znalazłem. Patent działa fantastycznie :-D

„Tarka” na ostrzu zachowuje się podobnie jak wing-walk, bardzo często naklejany na elementy broni palnej (zamek lub chwyt). Spotykałem się już z naklejonym paskiem wing-walk’a przy nasadzie ostrza, aby zapobiec jego ślizganiu podczas otwierania lub na rękojeści dla poprawy chwytu.
W Buck’u ten fragment tarki, zachowuje się jednak nieco inaczej od wing-walk’a. Nie jest tak czepliwy w kontakcie z materiałem (skórą, bawełną, itp.) a jedynie zwiększa tarcie.
Podczas wyciągania noża z kieszeni w grubej rękawicy, często trudno jest trafić dłonią tak by kciuk trafił wprost na kołek lub otwór. Można sobie wyobrazić, że w sytuacji stresowej może to być jeszcze trudniejsze. W takim przypadku dodatkowy pasek na ostrzu bardzo pomaga przy otwieraniu jedną ręką :-) a dzięki strukturze łagodniejszej od wing-walk’a nie zahacza o materiał kieszeni.

Świąteczny czas zupełnie oddalił potrzebę wykonywania konkretnych prac a co za tym idzie - cięć, więc ostre jak brzytwa ostrze nie zostało jeszcze splamione cięższą pracą ;-)

Na koniec wielkie podziękowanie dla Pitera za wspaniały prezent gwiazdkowy :-)

No i fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_knock
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider - nóż od Pitera… pod choinkę
gratuluje RS :) mam nadzieje, że kiedyś będzie mi dane potrzymać go w ręce ;)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider - nóż od Pitera… pod choinkę
też bym chciał dostawać takie prezenty :) fajny bardzo fajny
pzdr 8)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider - nóż od Pitera… pod choinkę
Niezla recka z fotkami, jeszcze raz gratulacje!
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider - nóż od Pitera… pod choinkę
Jak to mówią... enjoy :D
  • 0

budo_yerz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider - nóż od Pitera… pod choinkę
Widac, ze noz trafil w dobre rece :D
Swietne zdjecia!

Pozdrawiam,
MaciekK
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider - nóż od Pitera… pod choinkę
Jak to mówią - weź ty, Szeryf, pstrągów nie wkurwiaj :)
No pogratulować zabawki bo przednia jest. Nie wiem, czy coś by mnie bardziej ucieszyło pod choinką...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024