Skocz do zawartości


Zdjęcie

Adam Glamaciński - miecze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_bill
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Adam Glamaciński - miecze?
ktoŚ ĆwiczyŁ mieczĘ od tego pana? Jak ocenia.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
P.S. WesoŁych ŚwiĄt
  • 0

budo_jian
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Choszczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
Też widziałem na allegro,wygladaja nawet nawet ale cos blizej to nie wiem ale z chęcią bym posłuchał opinii.
  • 0

budo_żukson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
Ouchcoho zobacz chyba na forum [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bill
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
Szkoda ,że ten Pan nie pisze nic o stali z jakiej wykonuje miecz. Jeśli jest to dobrze rzemiosło jak pisze „Miecze idealnie nadaja sie do cięć tamashigiri. Bez problemu przecinają 10 cm paliki drewniane ale nie do tego są przeznaczone” nie musi martwić się brakiem nabywców. Ja osobiście wolałbym wiedzieć co kupuję a nie dostać utwardzaną 440 ;-) . No i ta gwarancja bo faktycznie wymaga oddzielnej umowy podczas sprzedaży.
Podobno wiele osób już ćwiczy wyrobami.
A tu brak większej ilości opinii...
  • 0

budo_kubasz
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
No i ta gwarancja bo faktycznie wymaga oddzielnej umowy podczas sprzedaży.

Do udzielenia gwarancji nie jest potrzebna oddzielna umowa. Wystarczy nawet, że mówi o udzieleniu gwarancji w ofercie (ustawa o sprzedaży konsumenckiej o ile dobrze pamiętam no i dyrektywy UE). Ale opinia kogoś kto już ma taki miecz faktycznie by się przydała.
  • 0

budo_bill
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
„Do udzielenia gwarancji nie jest potrzebna oddzielna umowa. Wystarczy nawet, że mówi o udzieleniu gwarancji w ofercie (ustawa o sprzedaży konsumenckiej o ile dobrze pamiętam no i dyrektywy UE). Ale opinia kogoś kto już ma taki miecz faktycznie by się przydała.”

Może od czasu jak zdawałem KC to coś się zmieniło bo ...
Z orzeczenia SN
2001.10.24 wyrok SN III CKN 425/00


Samo umieszczenie w umowie sprzedaży postanowienia o udzieleniu gwarancji kupującemu na odpowiedni okres i zapowiedź dostarczenia kontrahentowi odpowiedniej karty gwarancyjnej (dokumentu gwarancyjnego) w okresie trwania stosunku sprzedaży (np. w chwili uruchomienia sprzedanej maszyny) nie tworzy jeszcze dostatecznych podstaw do przyjęcia, że między stronami doszło do ukształtowania stosunku gwarancji o treści określonej w art. 577 k.c. i nast. (w brzmieniu sprzed 28 grudnia 1996 r. lub w brzmieniu po tej dacie). W tym zakresie niezbędne byłoby pojawienie się jeszcze dalszego zdarzenia prawnego, a mianowicie - wydanie, a przynajmniej udostępnienie kupującemu odpowiedniego dokumentu zawierającego warunki (postanowienia) udzielonej gwarancji. Nie miałaby przy tym decydującego znaczenia sama nazwa takiego dokumentu i miejsce umieszczenia warunków gwarancji (np. mogłyby one znaleźć się także w treści samej umowy sprzedaży).

Jeśli jakieś znaczące zmiany były to może jakiś akt prawny , zawsze dobrze się dokształcić z góry dziękuję
P.S. Może jest Pan/Pani studentem na UW więc pytam czy to kultowe KPA zdane?

Pozdrawiam Bill
  • 0

budo_kubasz
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
Tak jest przy sprzedaży między dwójką zwykłych osób fizycznych lub przedsiębiorców. Przy sprzedaży konsumenckiej jak wyżej, może być udzielona w ofercie lub nawet reklamie(ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego). Rękojmia też jest tam nieco inaczej uregulowana. Chyba, że facet nie działa jako przedsiębiorca. Tego to nie wiem, ale nie wydaje mi się. A KPA zdane i to 5 w pierwszym terminie nie chwaląc się :) , chociaż wiele mnie to kosztowało.
  • 0

budo_bill
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
Widzę, że tok myślowy odpowiedni bo przecież to proste rzeczy ;-) pozdrawiam
No i co z tymi opiniami na temat wyrobów ????
  • 0

budo_longquan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
Może nie powinienem sie wypowiadac bo to konkurencja ale mialem w ręku miecz pana Adama. Ostrze jest naprawde wysokiej jakości, aż trudno poznać, że jest robione tutaj na miejscu przez Polaka. Jedyne do czego mógłbym sie przyczepić to wykończenia które niezbyt mi się podobają ;) Ale to już kwestia gustu. Co do wyważania itp. to nie wiem bo nie cwiczyłem.
  • 0

budo_kubasz
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
Bill, jesteś z Wrocka? Dopiero niedawno zainteresowałem się tą tematyką i chętnie nawiązałbym na miejscu kontakt z kimś kto ma o tym większe pojęcie, a jak widzę po Twoich wcześniejszych postach to ty masz.
  • 0

budo_bill
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
"Bill, jesteś z Wrocka? Dopiero niedawno zainteresowałem się tą tematyką i chętnie nawiązałbym na miejscu kontakt z kimś kto ma o tym większe pojęcie, a jak widzę po Twoich wcześniejszych postach to ty masz."

jestem z Jeleniej GÓry ,z okolic mÓj e-mil [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pozdrowienia
jak coś to pisz
  • 0

budo_żukson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Glamaciński - miecze?
Nie miałem tego miecza w rękach ale patrząc na zdjęcia nie podobają mi się...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024