Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czego nie lubicie w judo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_yamahita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
Za malo czasu na parter ,dlatyego miedzy innymi zrezygnowalem po 11 latach z judo:(
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
cierpliwości. idą zmiany, mi.in. wydłuzenie czasu walki na glebie. konieczne zmiany, jesli judo ma się utrzymac na Olimpiadzie
  • 0

budo_krris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
To prawda, za mało parteru. Czasem wychodze na mate, pierwsza akcja, rzut i ippon. A człowiek chętnie by "pokulał"się po tatami.
Podobnie na Olimpiadzie, siedzi sie wygodnie w fotelu czeka na ekscytujący pojedynek a tu 20 sek i po sprawie.
czas na zmiany
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
Proponuję zmiany:

Na przykład 2X po 45 min z piętnastominutową przerwą. A jak będą długie przestoje w czasie tych połówek, to jeszcze niech sędzia dolicza po pięć minut. Jak i to nie wystarczy - dogrywka, wreszcie rzuty karne!

;) :)
  • 0

budo_krris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
hehehehe :)
  • 0

budo_sandruś
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
ja nie lubie upadać :) co innego rzucać, a co innego być rzucanym :P
Zdecydowanie wolę tę pierwszą opcję :twisted:
Co prawda, po to się judoka uczy upadków, aby te właśnie upadanie nie było nie miłe... Ja jednak, mimo opanowanych wszyyyystkich technik upadania, w dalszym ciągu pozostaję przy swoim ... :D
ahh ... jak ja nienawidzę być rzucana na o-soto-gari -.- zawsze mi w plecach 'szczyrknie' albo udławię się powietrzem xD

na pytanie, czego w judo stanowczo za mało odpowiadam jednoznacznie:
- AKROBATYKI! ;) mm... to mój żywioł :D

pozdrawiam, wszystkich zapalonych judoków :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
czego mi brakuje? niczego :) świerzak jestem i jak narazie dla mnie jest świetnie :D
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?

cierpliwości. idą zmiany, mi.in. wydłuzenie czasu walki na glebie. konieczne zmiany, jesli judo ma się utrzymac na Olimpiadzie


Ponoć niedawno zmieniono zasady tak aby przerywać walkę w parterze właśnie m. in z tego że parter jest nie za bardzo medialny i teraz główny nacisk jest na stojkę. Ale ja mogę się nie znać i niech ktoś mi zweryfikuje tę informację :wink:
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?

Ponoć niedawno zmieniono zasady tak aby przerywać walkę w parterze właśnie m. in z tego że parter jest nie za bardzo medialny i teraz główny nacisk jest na stojkę. Ale ja mogę się nie znać i niech ktoś mi zweryfikuje tę informację :wink:


Hehe, wydłużony parter wszedł z początkiem tego roku (czyli 1.01.2006, otatnie wypowiedzi są jeszcze z 2005 :P ) tylko jeszcze nie wszyscy sędziowie się przyzwyczaili.

Ja nie lubię być rzucanym przez kogoś, kto ledwo zobaczył rzut a już myśli że go umie wykonać, po treningu nie ma miejsca które by mnie nie bolało. Nie lubię ludzi za agresywnych, nic nie umie zrobić, a rzuca się na ciebie jak by chciał zabić :/
Nie lubię walczyć z cięższymi o ponad 15kg w parterze, bo jak się na mnie położy to trudno jest cokolwiek zrobić (w stójce mogę walczyć z takimi jak najbardziej, bo jestem szybszy :D )
A co do samego judo, to nie lubię o-goshi :P taki uraz psychiczny po pierwszym treningu z tym rzutem, jak se uszkodziłem kostkę :/ (naszczęście dwa dni i przeszło :P )
  • 0

budo_kone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolica piekna, ale dziura zajebista...
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?

Ja nie lubię być rzucanym przez kogoś, kto ledwo zobaczył rzut a już myśli że go umie wykonać,

[...]

Nie lubię ludzi za agresywnych, nic nie umie zrobić, a rzuca się na ciebie jak by chciał zabić :/



swiete slowa :lol:
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
judogi
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
nie lubię jak ktoś trenuje uzbrojony w długie paznokcie :evil:
  • 0

budo_xdagmarax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
Pazurki?? fakt popieram, nie które panny nie wiedzą chyba po co przyszly na trening.

Jak narazie nie lubie upadania. Chyba Sandruś pisała o tym i podpisuje sie pod tym obiema rękoma. Najgorzej jak chcę upaść dobrze, rzucający coś sie pomyli źle rzuca, a potem jeszcze upada na mnie...auuuu....wtedy boli.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?

Pazurki?? fakt popieram, nie które panny nie wiedzą chyba po co przyszly na trening.

i nie chodzi mi tu wcale o dziewczyny,niestety...
  • 0

budo_lukk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
Trzymań.

I wszelkich niefajnych ograniczeń w parterze, typu brak możliwości założenia duszenia gilotynowego czy odchylenia głowy przeciwnika do tyłu będąc za jego plecami. Nie mówiąc już o dźwigniach na nogi.
  • 0

budo_lauferr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
Trenuję ledwo od 1,5 miesiąca, ale kilka kwestii już wydało mi się lekko nielogicznych. Głównie zasady walki w parterze: przerwanie po podniesieniu, zakaz odchylania głowy przedramieniem za twarz, żeby umożliwić założenie duszenia - przez to zachodzenie za plecy traci swoją świetność :) Dźwignie na nogi, choć wtedy już chyba judo by się niczym nie różniło od BJJ ;) Trochę mnie drażni to, że jak przeciwnik mnie rzuci, to nawet jak upadnę w jakiejś dominującej pozycji, albo od razu po rzucie zalezę za plery; jest ippon i po ptakach. Sama walka w stójce zaczyna się fajnie, ale z tego co zaobserwowałem, jeśli nie wyjdzie komuś rzut, albo z byle jakiego innego powodu upadnie na matę, od razu przechodzi do żółwia, walka robi się nudna, bo właściwie zza pleców można sobie tylko polatać :roll: . Wg mnie zasady powinny służyć przede wszystkim temu, żeby zawodnicy w walce nie robili sobie krzywdy. Żadna z wyżej wymienionych kontuzjom z pewnością nie sprzyja, walka mogłaby być o tyle ciekawsza...
  • 0

budo_czewu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
no własnie wiekszosc z tych rzeczy zostala usunieta zeby nie bylo tyle kontuzji, co do tego uniesienia i przerwania walki to o to chodzi, ze bys mogl kogos podniesc ( bo chodzi Ci glownie o akcje jak masz zalozona dzwignie i wsatjesz by walka zostala przerwana? )a pozniej sie razem z nim rzucic co na pewno by nie bylo przyjemne dla niego

dzwignie na nogi to wiadomo ze to jest nie bezpieczne

Ale zgadzam sie z Toba ze coraz wieksze ograniczenia powoduja to ze judo robi sie troche nudniejsze, choc niektore zakazy były niezbedne
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
LaufeRR- witam kolegę z sekcji.

Podpisuję się pod tym co napisałeś, jednak dodam od siebie, że te ograniczenia traktuję na zasadzie stymulacji do szlifowania innych technik. :wink:
Nie sądzę abym przy judo pozostał do końca życia, a tak- trzeba wyszkolić się w technikach, które na bjj przydać się mogą a trenowane są rzadko...

Jak na razie dobrze się bawię, a o to przecież chodzi. 8)
  • 0

budo_lauferr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?

LaufeRR- witam kolegę z sekcji.


Witam :) Nie kojarze... Chodzisz na sekcje UG do Jakubczyka ?:)

trzeba wyszkolić się w technikach, które na bjj przydać się mogą a trenowane są rzadko...


Czyli cala stojka :) Mam nadzieje ze zalapie chociaz podstawy, bo narazie robie za konkretna szmate do maty ;)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czego nie lubicie w judo?
laufeRR jak już wyżej wspomniano to wszystkie wymieniowe rzeczy usunięto przedewszystkim ze względu na bezpieczeństwo.
Ale tak, podniesienie przeciwnika ponad matę w parterze, skutkuje powrotem do stójki z tego względu że osoba podniesiona straciła kotrolę nad przeciwnikiem, a po za tym podniesienie i rzucenie nawet o matę może skończyć się poważną kontuzją kręgosłupa.

A co do rzucenia na ippon, to to jest pozostałość z początków judo, bo praktycznie jeżeli rzucisz kogoś o ziemie, i będzie to rzut wykonany prawidłowo (czyli szybko i mocno) to on już na 99% nie będzie zdolny do walki, dlatego wygrywa się przez ippon.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024