Skocz do zawartości


Zdjęcie

Patrzę... przecieram oczy i... nie wierzę...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Patrzę... przecieram oczy i... nie wierzę...
Wygląda na to, że ktoś w Mactronicu poszedł wreszcie po rozum do głowy 8O
Wypuścili nową serie latarek Guardsman. Pośród nich znajdują się między innymi trzy typy z Luxeonami o mocy 1W (MT100SL), 3W (MT300SL) i 5W (MT500SL), które zasilane są z dwóch baterii AA 8O
Reszta to modele z żarówkami xenonowymi, kombinacje z normalnymi ledami i hybrydy.
Pomyśleli nawet by zaprojektować korpusy, które się nie toczą 8O
Opis poszczególnych [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Niestety dotychczasowe doświadczenia z ich produktami nie napawają specjalnym optymizmem co do jakości wykonania, jednak fakt, że komuś chciało się wreszcie pomyśleć i zaprojektować troszkę inaczej obudowę oraz wsadzić do wyrobu elektronikę (myślę, że taka musi w modelach z Luxeonami być) świadczy o tym, że chłopaki jednak sie rozwijają :)
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Patrzę... przecieram oczy i... nie wierzę...
Wszystko ok, tylko tak jak wspomniałeś - Mactronic to nędzne wykonanie i duża awaryjność. Miałem w ręku i chwilę używałem ich 1W Luxeona. Nie wyglądało to zbyt optymistycznie - zeżarła w ciągu chwili baterie i ogólnie sprawiała "przygnębiające" wrażenie. Być może dlatego, że wczesniej przejechałem się na ich innych modelach latarek. Własnie dotarł do mnie Led-Lenser V^2 i to dopiero jest bryka. Jeśli za niewiele większą kaskę od Mactronica można mieć Led-Lensera, to ja wybrałem to drugie, i to też polecam...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Patrzę... przecieram oczy i... nie wierzę...
Tu nie chhodzi akurat o jakość. Zresztą mam pewne doświadczenia z ich wyrobami. Do akumulatorowego dużego Guardsmana D z halogenem nimam specjalnych zastrzeżeń. Już jakiś czas są one eksploatowane dość intensywnie i z tego co widzę jest ok. Oczywiście nie jest to super jakość, ale za tą kasę całkiem do przyjącia. Źle jest natomiast z ich małymi latarkami typu hybryda itp. Takich zabawek używałem do zabawy, czyli przeróbek, które na celu miały raczej rozrywkę.
Chodzi o to, że nie mogłem w pierwszej chwili uwierzyć, by chłopaki wogóle wpadli pomysł zastosowania jakichkolwiek zaawansowanych rozwiązań w swoich wyrobach. Gdyby cena tej zabawki z luxeonem 5W okazala się przystępna, to wziąłbym ją i zrobił mały tuning, oczywiście gdyby okazał się konieczny. :)
Wspomnianej przez Ciegie latarki L-L używam już od dłuższego czasu (zresztą używalem tyż innych modeli tej firmy) i choć wcale nie jest technicznie zaawansowana to ją lubię oraz uważam za całkiem użyteczną. Teraz noszę się z zamiarem zakupu L-L David 19 na pojedynczego paluszka. :wink:
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Patrzę... przecieram oczy i... nie wierzę...
Na wiadomym serwisie aukcyjnym dorwałem kolesia (Niemiec chyba jakiś, sprzedaje L-L V^2 właśnie). Ma on dostęp do tych latarek i być może uda Ci się od niego kupić D-19 znacznie taniej. Jeśli się zdecydujesz to bierz latarke przez ten serwis aukcyjny, bo poza to facet trochę marudzi jak już się mu wpłaci kaskę i ociąga się z wysłaniem.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Patrzę... przecieram oczy i... nie wierzę...
Jeżeli myślimy o tym samym kolesiu, to faktycznie z tego co o nim wiem uczciwy z niego gość.
Poza serwisem wogóle nie radzę od nikogo kupować, ten przynajmniej jak twierdzisz wysyła. :wink:
Co do Davida, to chciałbym sobie to załatwić przez takiego jednego kolesia, który dość często jest u Niemiaszków, zawsze taniej mi wyjdzie jak na Togo, a nawet chyba taniej niż u tego faceta. Swego czasu koleś ściągnął mi dość tanio Magica, który moim zdaniem jest tyż fajnym sprzętem, biorąc pod uwagę to, co udało się producentowi wyciągnąć z leda jak i jego długi czas pracy na komplecie baterii. K... po co ja do niego kupwałem akumulatory?!. :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024