Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dostałem takie cuś do naostrzenia...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Dostałem takie cuś do naostrzenia...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Naprawde niezły nozyk za nieduza kase. Doskonale lezał w mojej dłoni dzieki swietnie zaprojektowanej rekojesci oraz wkladkom poprawiajacym chwyt (niestety sa zbyt agresywne dla kieszeni). Linia ostrza piekna - IMHO noz jest ładniejszy niz Boa ze wzgledu na lekkosc designu. Ale to juz zupelnie subiektywne odczucia. Co do stali to chyba nie jest taka zła jak pisał rybak. Noz kupiony ok 5 miesiecy temu jest ciagle ostry, ale nie goli i to wlasnie przeszkadza włascicielowi ;) Z drugiej stroy nie wiem jak intensywnie uzywany byl ten kozik przez wspomniane 5 miesiecy... Co tu jeszcze napisac... Aaa otwieranie mogłoby byc wygodniejsze. Noz posiada charakterystyczne "sciete" kolki ktore jednak nie ułatwiaja zbytnio otwierania. Problem polega na tym iz kolki sa zbyt blisko rekojesci przez co trudno zahaczyc o nie kciukiem (dodatkowo mogłyby byc agresywniej ponacinane). Mysle jednak ze i do otwierania mozna sie przyzwyczaic (ja mam ten noz od dzisiaj wiec marudze :P). W posiadanym egzemplarzu zaskoczyła mnie jeszcze jakosc wykonania. Zaskoczyla in plus. Dokładne szlify (czego np nie mozna powiedziec o Monochromie), rowno przyklejone wkładki antyposlizgowe (czego nie dało sie powiedziec o nozu Kershaw zaprojektowanym przez Seagal'a), dobra mechanika i pewna blokada (choc mogłaby zachodzic odrobine głebiej). Ogolnie jest to ciekawa (jednak troche pomijana) alternatywa dla Monochroma, Piki, Delicy, czy innych Birdów. Jesli ktos lubi nieprzecietny design to zamiast "nudnych" nozy spod zanku motyla powinien siegnac po storma.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Dostałem takie cuś do naostrzenia...
No cóż.. ładny jest.
Ale ja będę bronił monochrome'a za świetną ergonomię, elegancki wygląd i w sumie niezłą stal. Storm'a (bo to storm?) w rękach nie miałem, ale jakbym miał wybierać drugi raz, to bym w dalszym ciągu kupił monochrome'a...
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dostałem takie cuś do naostrzenia...
Tez wole Monochroma. Choc jesli miałbym porownac ergonomie w tych nozach to Storm wygrywa z Monochromem. Pewosc i wygode chwytu Kershawa oceniam bardzo wysoko. Poza tym ma lepszy klips, jest lzejszy (choc nieznaczenie) i co mnie najbardziej zdziwiło jest staranniej wykonany.

Tu jeszcze fotka pogladowa

Dołączona grafika
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dostałem takie cuś do naostrzenia...
Hmm co to za stal? to Sandvik? Miałem to gówno do ostrzenia, pochlastać się można...

nóż oprócz kołka ma jeszcze dziadowski fliper którym się równie ciężko otwiera.

Mimo to design Onona jest bardzo efektowny, nóz w łapie leży wygodnie i mimo że stal dziadowska to po naostrzeniu śmiga jak złoto. 8)



pozdrawiam
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dostałem takie cuś do naostrzenia...
Dobrze ze mnie ostrzegłes bo jeszcze nie ostrzyłem go :wink: Co do filpera to mozna wrecz powiedziec ze go nie ma.. Jest za mały zeby skutecznie "odpalac" noz.
  • 0

budo_m_a_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ex Oriente lux

Napisano Ponad rok temu

Re: Dostałem takie cuś do naostrzenia...
Nie wiem jak Storm ale II po odrobinie namysłu otwiera się fliperem bardzo sprawnie i efektownie -- poćwiczcie :D
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Dostałem takie cuś do naostrzenia...
Storm II to moj pierwszy noz. Nie wiem co Wy tak nazekacie na tego flippera i na kolki... :-) Ja mam dosc duze dlonie, a radze sobie z nimi bez problemu. Pewnie, ze wymagalo to chwili praktyki, ale nawet jak mam mokre, czy brudne lapy to tez nie sprawia mi to problemu.
Stal - moge porownywac do M21, Gamera i Neckera. Tez nie wiem co Wy tak narzekacie... :D Jak za ta kase, to uwazam, ze to zajebisty noz. Mi na crock sticku ostrzy sie go bardzo latwo. Fakt, ze nigdy nie udalo mi sie go bardzo zapuscic, bo ostrze raczej regularnie, ale mysle, ze i tak nie byloby wtedy wiekszego problemu z doprowadzeniem go do stanu uzywalnosci.
No i ten rekurw - nie dosc, ze piekny to jeszcze tak zajebiscie tnie... ;-) Ech... :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024