Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sędziowanie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Sędziowanie.
Witam.
Długo chodziło mi to po głowie i po ostatnich zawodach stwierdziłem, że musze poruszyć ten temat. Mam wrażenie, że troche brakuje nam sedziów i może rózni decydenci powinni zorganizowac jakis kurs sędziowski czy coś. Nie chodzi tylko o nowych sędziów ale równiez o poznanie róznych "kruczków" o których wiedzą nieliczni a ma to czesto wpływ na wynik walki. Więc może pora żeby TRENERZY wreszcie sie umówili i cos zdecydowali.
pzdr gnz
ps. nie chciałbym zeby ten post został odebrany jako skarga na sedziowanie na ostatnich zawodach (MP Bjj Gracie Barra Cup). Nie mam zastrzerzeń do pracy sędziów.
  • 0

budo_meth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Sędziowanie.
Z tego co wiem to jest w planie zorganizowanie takiego "kursu". Akurat na tych zawodach w mojej walce był popełniony błąd na moją niekorzyść - i chyba przez to wynik był jaki był, ale nie mam tego chłopakom za złe :) , chociaz tego typu sytuacje nie powinny mieć miejsca na jakichkolwiek zawodach w przyszłości.
  • 0

budo_mma toruń
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Sędziowanie.
Bardzo prawdopodobne, że zostanie zorganizowany kurs sędziowski, w którym "wykładowcą" będzie jakiś czarny pas z Gracie Barra, możliwe, że powiązany z akademią Rogera Gracie (może Jude Samuel :D ).

Warto by było wprowadzić też licencje dla sędziów - tylko Ci którzy skończą kurs, będą sędziować. Oczywiście mówię tu o ewentualnym sędziowaniu zawodów GB, chociaż dobrze by było, gdyby licencje były uznawane przez wszystkie organizacje i teamy. Współpraca, współpraca :)
  • 0

budo_atomowy3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sędziowanie.
to koszty zawodow wzrosna
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sędziowanie.
Może wzrosna , może nie...
dobrze by było gdyby sędziów było więcej i byli lepiej przygotowani.
poza tym przydałoby się żeby zawodnicy i trenerzy dobrze znali zasady wtedy byłoby mniej nieporozumień podczas sedziowania.
pzdr gnz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024