Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy instruktarzowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_zreczny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Filmy instruktarzowe
ma ktos moze jakies linki z filmami instruktazowymi ???? z gory dzieki
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
Zobacz to jesli ci się spodoba podeślę więcej adresów :D :D :D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jeśli nie będzie działać też daj proszę znać.
Pozdrawiam Dima
  • 0

budo_zreczny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
tak wielkie dzieki dalo mi to ogolny zarys jednak potrzeboje filmikow z ktorych latwiej da sie wychwycic pewne ruchy poniewaz chcialbym poszerzyc swoje umiejetnosci a nie stac mnie na zapisanie sie na jeszce jedna sztuke walki
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
Łooo, kurka!!, zrobiło to na mnie mocne wrażenie, widziałem wielu b. dobrych faiterów i nauczycieli ale ten facet robi niesamowite wrażenie.

Pytanie do Dymitra: kto to jest? i jaki system prezentuje, czy bywa w Polsce? i ile kosztuje?
Generalnie jestem pod wrażeniem, jakby można więcej coś o tym panu kim jest co robił itd..., to wygląda doprawdy zachęcająco.
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe

Łooo, kurka!!, ............

To samo powiedziałem jak go zobaczyłem w Krasnodarze :D :D :D :D :D
To Alieksiej Alieksiejewicz Kadocznikow (Алексей Алексеевич Кадочников ), we własnej osobie. Seminaria jak na razie tylko Moskwa a najlepiej w Krasnodarze, wtedy jest u siebie i ma czas pogadać. A jest to tzw. Russkij Styl / Systiema / Rukopasznyj Boj ...... bez względu jak to nazwiemy to naprawdę dobra metoda :) :) :) :) :)
- zapraszam na rozmowe na ten temat do Systiema w Combacie.
Jeśli chodzi o Polskę to w rozmowie o Systiemie znajdziesz skromne info o osobach ćwiczących w Polsce - skromna grupka tzw Saszka i moja jeszcze skromniejsza osoba chyba że jest jeszcze ktoś kto się nie ujawnia.. Jeśli chodzi o przyjazdy ludzi z rukopaszki to bywali u mnie wielokrotnie moi przyjaciele z którymi ćwiczyłem przez lata. Ale tak naprawdę b małe zainteresowanie jak otworzyłem w Warszawie sekcję przyszło ok 10 osób :D tak naprawde to marketing mam do d....
Oki jak będziesz chciał pogadać zapraszam pod tyt. Systiema w Combacie na wortalu, bo nie piszemy tu na temat. Jeśli ktoś chce służę materiałami ale po rosyjsku (oczywiście za darmochę).
Pozdrawiam Dima
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
w Poznaiu organizujemy staz 25/26/27 Oleksandrem Horbatyukiem to jest to samo co widziałeś na filmach więcej na naszej stronie
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
Obrońca- a co na tych klipach zrobiło na tobie aż takie wrazenie? Bo ja je obejrzałem i nic specjalnego tam nie zobaczyłem... Czy cos mi umknęło?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
W każdym ruchu widać... mistrzostwo,
niesamowite opanowanie techniki (płynność ruchu) i to techniki całkiem całkiem, widziałem tam super patneciki z kbk AK, saperką, nożem
- hmm musiałbym się więcej zapoznać z programem technicznym żeby się wypowiadać coś więcej o Rukopasznyj Boj, ale jakość wykonania to poziom mistrzowski.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
nie wydaja ci sie te filmiki zbyt statyczne?
zaden przeciwnik nie byl zywy? wszystko jak na filmach
wiele tych technik niezadzialaloby w stresowej sytuacji a przynajmniej w/g mnie maja niska skutecznosc

nie myslcie tylko sobie ze chce obrazic ten styl czy instruktora
absolutnie nie
tylko ze filmu tu prezentowane pokazuja statyczne sytuacje
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
Być może i są statyczne ale wydaje mi się że to filmiki insrtuktażowe nagrane na prezentacji - która musi być przecież statyczna, by szkoleni ruch po ruchu mogli odtworzyć daną technikę.
Czy nie zadzaiłały by w sytuacji stresowej??? - napewno zadziałały by u Kadacznikowa, poziom opanowania tematu wskazuje na niesamowita skuteczność.

Może rodzić się wątpliwość czy obronay (np przed atakiem karabinkiem) przebiegał by w sposób który umożliwi jej wykonanie tak jak to widzieliśmy na filmiku?
hmm... podejrzewam że jeśli lufa z bagnetem poszła by nie tak jak widzieliśmy na filmiku, Kadacznikow nie dałby się zaskoczyć i wykonał trochę inną wersję danej techniki.

Jedna rzecz jest ciekawa u Kadacznikowa, zero zbędnych ruchów, on nie wykonuje żadnego ruchu ponad niezbedny wymagany przez technikę. Widziałem to u Richarda Doujeba... że tak powiem jest to tzw. cecha mistrzów.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe

W każdym ruchu widać... mistrzostwo,


Ja tu widze mistrzostwo u tych kolesi którzy mu się podkładają... prawdziwa finezja, zero zbędnych ruchów

Ale spoko, dzięki takim technikom można się nie dać zastrzelić z kałacha :)

pozdro
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe

Ja tu widze mistrzostwo u tych kolesi którzy mu się podkładają... prawdziwa finezja, zero zbędnych ruchów Ale spoko, dzięki takim technikom można się nie dać zastrzelić z kałacha :)
pozdro

Wszystkich filmików z tej stronki nie oglądałem ! ale zamieściłem link.
Służę filmami z Kadocznikowem gdzie kałach z bagnetem po wytrąceniu wbija się w parkiet, przestraszony chciałbym zobaczyć techniki na filmie w pełnej dynamice, jeden błąd i koleś byłby wyfiletowany.
Masz inne dobre linki do filmów to zamieść nie krytykuj, nie chcę wszczynać draki, tylko zwrócić uwagę. Ja osobiście nie krytykuję takich rzeczy, o ile nie potrafie zrobić lepiej. Nigdy nie mówiłem że Kadocznikow jest najlepszy na świecie :D ale pokaż mi mastera który w jego wieku będzie robił takie rzeczy na pełnej prędkości.
No dobra rozluźniam pośladki, jeśli uraziłem sorki wielkie. Pozdrawiam wszystkich Dima
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe

Ale spoko, dzięki takim technikom można się nie dać zastrzelić z kałacha :)

pozdro



O kurka... widzę niezrozumienie tematu...

Techniki obrony przed karabinkiem wykonuje się:

a) w wypadku pchnięcia karabinkiem (z lub bez bagnetu)

B) w wypadku szantażu karabinkiem

Nikt tu u licha nie proponuje uchylania sie od kul 7.62 mm, przynajmniej ja tego nie widziałem na filmikach
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe

Ja tu widze mistrzostwo u tych kolesi którzy mu się podkładają... prawdziwa finezja, zero zbędnych ruchów


Kadocznikow jest na tyle znany i otaczany na tyle powszechnym szacunkiem, ze warto by te techniki zobaczyc na zywo przed palnieciem takiego tekstu. Kiedys byly dosc tanie seminaria z tego organizowane przez instruktorow jakiejs szkoly wojskowej (wojsk zmechanizowanych czy cos) chyba wlasnie z Krasnodaru. Dla nas niezbyt droga impreza to byla. Moze jeszcze sa takie imprezki, trzeba by w necie poszukac.

Filmikow nie widzialem, a na zdjeciach w internecie styl Kadocznikowa wyglada zwyczajnie - zadnych cudow. Ale jak ludzie pisza o Kadocznikowie, to zawsze pozytywnie. Techniki jego systemu opisywane w starszych ksiazkach wygladaja prosto i dosc zyciowo...

Tak wiec moim zdaniem przed walnieciem takiego tekstu warto by bylo stanac przed instruktorem takiego systemu i poczuc go na swojej skorze.

PS: Teraz wszedlem na strone kadochnikov.org, a tam miedzynarodowe seminaria dla cudzoziemcow i ho ho... To juz nie to ;-)
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
Dzięki Haqqaxie i Obrońco, za rozsądne podsumowanie postu naszego vortalowego kolegi, w pierwszym momencie mnie trochę podniosło, ale juz sie rozluźniłem :D no to jeszce pooglądajmy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Panowie tego jest naprawdę dużo i .... a, może ktoś jeszcze coś zaproponuje :?:
Pozdrowienia Dima
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe

Ja tu widze mistrzostwo u tych kolesi którzy mu się podkładają... prawdziwa finezja, zero zbędnych ruchów


Kadocznikow jest na tyle znany i otaczany na tyle powszechnym szacunkiem, ze warto by te techniki zobaczyc na zywo przed palnieciem takiego tekstu.


Połknięcie wszystkich rozumów świata to cecha charakterystyczna gości z bźjj
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
Poszukalem, bo ciekawilo mnie ile teraz takie seminaria kosztuja. Krasnodar ogolnie wyglada ciekawiej - nie pisza ze cena "dla obywateli WNP", mniej dziwnych marketingowych tresci (БЕСКОНТАКТНОЕ ЭНЕРГИТИЧЕСКОЕ ПОРАЖЕНИЕ ПРОТИВНИКА
Упражнения на развитие умения наблюдать ауру предметов и человека:
Ощущение ауры; Высвобождение энергии; Получение сил от природы :roll: - ten beznadziejny tekst jest na stronie Kadocznikowa), seminarium dluzsze i w ogole jakos to wszystko ciekawiej wyglada.

Cena 3 dni seminarium w Krasnodarze, dwa treningi dziennie 3 + 4 godz: 3000 rubli bez wyzywienia i zakwaterowania. Mozliwosc bezplatnego noclegu we wlasnym spiworze na terenie centrum sportowego.

Seminaria wygladaja podobno tak (Dima pewnie z wlasnych doswiadczen moze poopowiadac):

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dymitr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
Musze się nauczyć załączac zdjęcia do troszkę podrzucę.
Ale się Panowie zawzięliście na te seminaria :) :) :) :) :)
jeśli tak polecam też i inne stronki:
Сайты, посвященные Системе Кадочникова А.А.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — официальный сайт А. А. Кадочникова
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Волгоградский центр РРБ.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] rusich-rbi.ru — Центр РБИ "РУСИЧ" города героя Новороссийска.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — сайт Харьковской ассоциации РС.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Неофициальная страница СК создана А. Крассом.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Страница, созданная Гр. Григоряном (Москва). Давно не обновлялась.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Тверской сайт школы.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Сайт Международной федерации РС.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Сайт Федерации русского рукопашного боя.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Таллинский Центр Русского рукопашного боя.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Оренбургский филиал. Выложена книга А. Ретюнских. См. также "Виртуальные уроки".
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Приморская общественная организация "Русский витязь".
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Федерация русского боевого искусства Украины.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Латвийская федерация русского рукопашного боя.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Система Кадочникова в Израиле.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] — Система Кадочникова в Америке.

Na tych stronkach troszkę filmików mozna odszukać :D :D
Ale się cieszę że jest z kim o tym pogadać, tylko małe przypomnienie na Vortalu w dziale Combat/sistiema jest miejsce na takie dyskusje i obawiam sie że Szanowny nasz Moderator może się denerwować, za takie pogaduchy w tym miejscu :D :D :D :D :D dodatkowym + jest to że uczeni w mowie i piśmie koledzy z .....rzadko odwiedzaję tamten temacik.
Pozdrawiam Dima
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe

Masz inne dobre linki do filmów to zamieść nie krytykuj, nie chcę wszczynać draki, tylko zwrócić uwagę.


Gdzie ja kogoś skrytykowałem? To że tak to odbieracie to nie moja wina.

Każda wypowiedz kogoś innego spoza kręgu Combat jest odbierana jako atak. Rozumiem Obrońce - jego atakuje każdy - stąd taki nick a nie inny ;-)

Przewrażliwieni jesteście

pozdro
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktarzowe
swoja droga smiesznie wygalda jak ktos atakuje kadasznikowa w moro glanach i lysa pala a sam mastier jest w gajerku i elegancko rozprawia sie z kazdym po kolei

tak na marginesie to ten kadasznikow strasznie sprawny jak na swoje lata
samymi kopami poslac typa do piachu (akcja z kopem w pache :D )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024