Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolana a bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Kolana a bjj
Witam!
Mam pewien problem z kolanem-mianowicie guzowatosc kosci piszczelowej w kolanie (choroba Osgood-Schlattera) czy cos takiego. Czy nie wiecie czy sa jakies przeciwskazania do bjj?Slyszalem ze sa duze obciazenia kolan na treningach.
  • 0

budo_piotr7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana a bjj
Miałem tę samę chorobę jakieś 20 lat temu i w PRL-u wtedy był to dość poważny problem. Na tę chorobę choruje się w wieku dojrzewania, ale teraz dość szybko ją leczą, nie mniej jednak wtedy w szkole podstawowej musiałem zrezygnować z judo.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana a bjj

Mam pewien problem z kolanem-mianowicie guzowatosc kosci piszczelowej w kolanie (choroba Osgood-Schlattera) czy cos takiego.



kurde mam to samo teraz i przez to siedze w domu... wiesz co podobno ta choroba schlattera t o tylko do 17 roku życia. Lepiej idz jeśli masz więcej do innego lekarza... NArazie nic nie trenuje. Ale nidługo zamierzam zacząć,...znaczy wrócić
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana a bjj
Tylko ze ja bylem u lekarza i powiedzial ze od tego sie nei umiera :D wiadomo nie da sie w lape to zalatwiaja na odczepnego-w tej chwili mam 23lata i jak uciskam to miejsce to czuje bolesnosc. Zawsze tak bylo-jak klekalem na nim albo uciskalem to bolalo-lekarz powiedzial ze jedynym wyjsciem jest zlozenie kolana od poczatku. Jak trenuje w ochraniaczu to nie boli tylko nie wiem jak jest z obciazeniami kolana-czy moge je obciazac bo jak gdzies slyszalem to w bjj sa duze obciazenia, dlatego pytam
  • 0

budo_adamus1985
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana a bjj
Spoko_Gość nie fal tekstow ze jak nie dasz w łape to załatwiaja na odczepnego........ pracuej w sluzbie zdrowia i wiem co mowie moze poprostu trafiłes na konowała albo facet miał gorszy dzien....... ja radze ci przejs ci sie do prywatnego gabinetu i tam pogadac z lekarzem otopeda wszytsklo ci wyjasni......... a jak ci sie niechec to ja jutro sie zapytam mojego ortopedy
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana a bjj

Tylko ze ja bylem u lekarza i powiedzial ze od tego sie nei umiera :D wiadomo nie da sie w lape to zalatwiaja na odczepnego-w tej chwili mam 23lata i jak uciskam to miejsce to czuje bolesnosc. Zawsze tak bylo-jak klekalem na nim albo uciskalem to bolalo-lekarz powiedzial ze jedynym wyjsciem jest zlozenie kolana od poczatku. Jak trenuje w ochraniaczu to nie boli tylko nie wiem jak jest z obciazeniami kolana-czy moge je obciazac bo jak gdzies slyszalem to w bjj sa duze obciazenia, dlatego pytam


mi powiedzial ze bede zyl i dal dwa miechy zwolnienia i zapisał maść więc uważaj... 8) swojądrogą to zrobiłeś prześwietlenie? Jak ja poszedłem do prywatnego to od razu powiedział że to stan zapalny prawdopodobnieod uderzenie lub przeciażenia i tyle... odsiadaje te dwa miechy ale kulka mi znika bardzo powli(ale znika)... Też mnie boli tylko przy dotyku...
  • 0

budo_piotr7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana a bjj
Z publiczną służbą zdrowia wiadomo jak jest i nie ma co pisać na ten temat tutaj. Pamiętam, że mnie bolało najbardziej jak klęczałem, ale wyszedłem z tego (co prawda nie dzięki naszym lekarzom, ale pisałem to było dwadzieścia lat temu). Natomiast trzy lata temu miałem rekonstrukcje więzadła krzyżowego i lekarz, który mnie oglądał od razu powiedział, żę miałem chorobę O-S i nie może pobrać przeszczepu z rzepki tylko z dwugłowego uda. Ale to było w prywatnej klinice gdzie jest niestety drogo, ale leczą naprawdę ok. Trochę dziwne jest, że masz to w tym wieku, bo jak pisałem ja i ktoś jeszcze, jest to choroba wieku dojrzewania
  • 0

budo_slakuss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana a bjj
wiem z wlasnego doswiadczenia ze wsyztskie stawy sa narazone,,, wychodze tylko na mate w nakolannikach,,, nawet podczas technik chronie kolana bo czasami mnie bola,,,,,

ocywiscie kontruzje zaleza tez od tego z kim sie cwiczy - czasem sie zdazy ze ktos za mocno wyciagnie (przeciagnie) dzwignie i juz moze byc problem na klika tygodni.....

Obecnie w wyniku trningow cierpie na : palec, bark, stopa, łokiec juz sie zagoił....


Ale napiszcie jak radzicie sobie z kontuzami , bolami ??? intersuje nie czy czyms smarujecie ?? okłady ?? kompresy ??? moze jakies masci ...........

pozdrawiam
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana a bjj
Zalezy z jakimi kontuzjami :-) . Ale z tego co piszesz to rzeczywiscie sporo masz kontuzji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024