Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ju Kara Do Ju Jutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_domoskos
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Ju Kara Do Ju Jutsu
Witam!
Orientuje się może ktoś, czy w Krakowie istnieje możliwość trenowania Ju Kara Do Ju Jutsu, czy takowa sekcja istnieje tylko w Krośnie?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju Kara Do Ju Jutsu
Cześć Domoskos.
W Krakowie oczywiście nie można trenować Ju-Kara-Do,to tylko w naszym pięknym Krośnie
(bo zdaje się,że jesteś z Krosna,prawda?).
Aha,no i pamiętaj,żeby nie dodawać do nazwy Ju-Kara-Do słowa "Ju-Jutsu",bo teraz
Ju-Kara-Do to zupłnie odrębna sztuka walki;)
Hm,swoją drogą,to powinni założyć na Budo osobną kategorię-Ju-Kara-Do właśnie:)
  • 0

budo_domoskos
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju Kara Do Ju Jutsu
Witam Yeri!
W czasach, kiedy trenowałem w Krośnie to jeszcze było to Ju Jutsu i nawet tak chyba było napisane na dyplomie "Ju Kara Do Ju Jutsu", ale mogę się mylić.
Z tego, co się orientuję, to niewiele jest słychać o tej sztuce. Nie wiedziałem, że stało się odmienną sztuką i łączenie z nazwą Ju Jutru jest niepoprawne. Wiem o jakichś wzmiankach odnośnie Ju Kara Do ze Słowacji bądź Rumuni, nie wiem czy też jest to szkoła tego samego stylu. Napisz coś więcej odnośnie obecnej sekcji, w Krośnie nie byłem od lat więc musiało się wiele zmienić.
Pozdr.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju Kara Do Ju Jutsu
A ja o tej sztuce walki słyszałem ostatni raz jakieś 7 lat temu, w książce K. Kondratowicza "Jujutsu - sztuka walki obronnej". Jużsię zacząłem zastanawiać czy to aby wogóle istnieje. Na czym ta sztuka polega? To jakieśpołączenie judo i karate? Tak przynajmniej słyszałem...
Pozdrawiam
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju Kara Do Ju Jutsu
Domoskos,niestety na przestrzeni ostatnich lat na naszej sekcji zmieniło się dużo,i to zdecydowanie na gorsze.Nazwy Ju-jutsu nie używa się już tak od 2-3 lat,bo była nielegalna,tzn.sekcja nie podlegała pod żaden związek czy organizację i zaczęło to grozić konsekwencjami prawnymi.Bundz przemianował więc szybko sekcję na Ju-Kara-Do i ogłosił się twórcą tego stylu,opisał komplet technik,etykietę,itp.Niestety,wyszło Mu to fatalnie,zupełnie bez sensu,jakieś kuriozalne techniki powymyślał,wogóle to nie przypomina tego,co pamiętasz.Tylko rzuty jeszcze jako tako tam wyglądają.Zresztą sekcja z braku ludzi upada.
Pamiętasz Roberta Czekaja?On zrobił w międzyczasie czarny pas w sportowym ju-jitsu i prowadzi teraz swoją sekcję na nowej hali,zresztą bardzo Go za to Bundz nie lubi.
Co tam porabiasz,trenujesz coś?Ja na śląsku ćwiczę.Pozdrowienia!

ZANSHIN,możliwe,że Kondratowiczowi chodziło właśnie o to Ju-Kara-Do,wtedy(przed erą powszechnego internetu i w czsach niejasnych przepis.ów o sztukach walk)ta sekcja uchodziła za legalną i gdzieniegdzie było o niej głośno,mógł coś Kondratowicz usłyszeć i napisać.Słusznie się domyślasz,to połączenie karate i judo,do tego trochę aikido,bez odmiany sportowej,tylko na samoobronę nastawione.W praktyce to taki knock-down,wzbogacony o rzuty i podcięcia z judo i parę technik samoobrony z aikido.
  • 0

budo_domoskos
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju Kara Do Ju Jutsu
Witajcie wszyscy zainteresowani.
W okresie, kiedy trenowałem w Krośnie Ju Kara Do nosiło wszystkie znamiona Ju Jutru, z tą różnica, że był rozdział na poszczególne style jak właśnie wspomniane wcześniej Karate, Judo i Aikido, jednak sam rozdział był konsekwencją różnych miejsc, w jakich ćwiczyliśmy, bo czasami była to mata a czasami parkiet, a na parkiecie Kata Guruma nie najlepiej jest odczuwana:-) Ta sekcja ma kilkanaście lat i na początku nikt praktycznie nie miał świadomości, że jest to odmienny styl, tylko trochę denerwowało ze nie można jeździć na żadne zawody. Jeżeli chodzi o sam styl, bo już tak musze mówić, to cechowała go duża przydatność w walce, z tego względu, ze ćwiczone były szybkie i proste techniki, tak uderzenia, kopnięcia, rzuty, jak i dźwignie. Są to informacje sprzed 10 lat, więc mogło i, jak pisał Yeri, wiele się zmieniło tak, że teraz nie wiem nawet, na czym się opiera głównie Ju Kara Do.


Yeti. Niestety teraz już nie ćwiczę, z racji pracy i wielu obowiązków, w międzyczasie otarłem się, o Aiki Ju Jutsu w szkole Okuyama, jednakże był to można powiedzieć epizod.
A ty, co teraz uskuteczniasz na Ślunsku:-) Ju Jutsu czy zdecydowałeś się na coś innego.
Długo zastanawiałem się nad BJJ, ale koniecznie musiałbym chodzić jeszcze na samo Judo, bo ono mi dawało najwięcej satysfakcji.
Pozdrawiam wszystkich.
Domoskos.
  • 0

budo_domoskos
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju Kara Do Ju Jutsu
Wybacz YERI ale autokorekta w Wordzie jest irytująca, to wszystko jego wina, nie pomstuj na mnie o przekręcenie nicka.
Domoskos.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju Kara Do Ju Jutsu
Spoko Domosksos,Yeti to bardzo miłe zwierzę :D
Ja teraz trenuję Shidokan Karate(wbrew nazwie mało w tym karate),bardzo fajny styl.
3-maj się tam w tym Krakowie,zapisz się na to judo,też jest spoko.Nara!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024