Skocz do zawartości


Zdjęcie

Juras trenuje z Nastulą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
i co zrobiles Fiodor? :)

ludzie opanujcie sie troche.Trenujemy razem, a nie "pobieramy nauki"...to zasadnicza roznica.Jakiekolwiek wskazowki to moge jedynie JA dostac od Naszego repreezentanta w Pride... Ja robie swoje, a Pawel Nastula swoje i tyle.Zadne TKD i zadne Judo :wink: trenujemy pod MMA :wink: i tyle.

Pozdrawiam!
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
........ brawo za skromność, to pierwszy krok w drodze na szczyt, ten prawdziwy. Powodzenia, pozdro.
  • 0

budo_marcos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
juras gratuluję dystansu i poczucia humoru
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
poprawka :) dzisiejszy trening utwierdzil mnie w przekonaniu ile jeszcze jest do zrobienia.Trening z Pawlem Nastula,Robertem Joczem i Michalem Garnysem to zajebista dawka techniki.Naprawde wiele cennych wskazowek.Ciesze sie ,ze mam okazje potrenowac z taka ekipa!.Do tego BJJ u Mirka Okninskiego,troche zdrowia i szczescia ,a bedzie dobrze :)

pozdrowienia dla wszystkich!
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
cwicz Juras cwicz! czekamy na twoja listopadowa walke z Chorwatem :)

pzdr
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
I to jest rozsądne podejście, widzieć ile jest jeszcze do zrobienia a nie kozaczyć.


Pozdrawiam

Powodzenia Juras
Trzymam kciuki jak zawsze
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
wspomniany artykuł z "PS"


Paweł Nastula mimo 35 lat przeżywa
drugą sportową młodość.W czerwcu
walczył po raz pierwszy w elitarnej
japońskiej formule,łączącej techniki
niemal wszystkich sportów walki – Pride..
Przegrał.Wkrótce stanie w ringu
ponownie.Z jednym celem – wygrać..

Sala malutka.Mieści trzymaty o wymiarach 3x3 m.Pod sufitem plątanina rurwentylacyjnych z pobliskiegobasenu.Co chwila ktoś zagląda przez okno.Na co dzień ćwiczą tu juniorzy z Myślenic.To dzięki uprzejmości ich sekcji Paweł Nastula ma gdzie trenować.Zajęcia
rozpoczynają się o 10 od rytualnego obwiązywania dłoni kolorowymi bandażami.Białe,nie-
bieskie,szare,czerwone.
– To żeby nie porozbijać kostek.Każdy to robi indywidualnie – tłumaczy Nastula.Na kostkach tworzy się najgrubsza warstwa.W boksie to normalka przy treningach w rękawicach,biciu w worek,czy tarczę. Rozgrzewka niezbyt długa, ale intensywna.Trucht,wymachy,walka z cieniem,dużo rozciągania.Gorąco.Po chwili
wszyscy ociekają potem.Prowadzący treningi Tomasz Drwal zarządza początek ćwiczeń wła-
ściwych.To jemu Nastula powierzył prowadzenie porannych treningów.
– To dobry zawodnik..Jeden z lepszych w kraju w MMA (Mixed Martial Arts – z ang..miesza-
ne sztuki walki),doświadczony, poukładany i wszechstronny.Potrafi przekazać wiedzę – argumentuje Nastula.Trener wykrzykuje komendy:„dobieramy się w pary i ping-pong nogami. Szybka wymiana kopnięć.”.Instrukcje są rzeczowe,bez zbędnego tłumaczenia.Wiadomo o co chodzi.Następne ćwiczenie to dynamiczna rozgrzewka rąk.
„Markujemy cios tylną ręką, wchodzimy prostym.Obrona twardą gardą ”.Stoper w telefo-
nie odmierza czas.Trzy minuty intensywnych ciosów i zmiana w parach.„Przednia markuje,
wejście prostym z krokiem w przód i dodajemy low kick do całej akcji.Po lewym prostym
można nieco przytrzymać głowę i wtedy kopnięcie ”.Ciosy i kopnięcia są ciężkie.Krew się
nie leje,ale kilka dało się odczuć. Ktoś dostał mocno w szyję.„Ból nie istnieje,to tylko twoja wyobraźnia!”.Te słowa (choć wypowiadane z uśmiechem)brzmią jak krótka reprymenda za wymuszoną przerwę.Chwilę później Robert Jocz,sekundujący Nastuli podczas pierwszej walki w Tokio,zderza się w zwarciu głową z Drwalem.Będzie porządna śliwka.
Nastulę czeka druga walka w japońskiej formule Pride zrzeszającej największych zabijaków świata – mistrzów w po szczególnych sportach walki. Przeciwnika pozna przynajmniej miesiąc przed pojedynkiem.Wiadomo jedno:Polak wystąpi w najbardziej prestiżowej gali noworocznej.To podczas niej został pobity rekord frekwencji,kiedy na trybunach zasiadło 90 tysięcy osób.Podczas czerwcowej gali mistrza olimpijskiego w judo oglądało 45 tysięcy osób.Najtańsze bilety kosztują 25 dolarów, najdroższe nawet 1,5 tysiąca dolarów.– To wręcz niesamowite.Ci ludzie naprawdę rozumieją ducha walki – chwalił kibiców judoka,który w czerwcu uległ Brazylijczykowi Nogueirze.Zabrakło siły,wytrzymałości,trochę cwaniactwa.„Minotauro ”to numer 2 rankingu Pride ’a. Zawodnicy zakładają ochrania-
cze na szczęki.Lekki sparing w stójce.Seria mocnych ciosów. Wymiana kopnięć.Słychać cięż
kie oddechy,potęgowane wysiłkiem i zaduchem panującym w pomieszczeniu.W przerwie
pierwsze łyki wody. Brakuje jednego do pary, w tym czasie samotnik walczy z cieniem.Jednym ze sparingpartnerów jest Michał Garnys – judoka,,trener w klubie Pawła.
– To raczej markowanie,,bo chodzi o wyrobienie nawyku uderzania w każdej możliwej
sytuacji.Poza tym to trening i musimy kontrolować nasze poczynania,aby nie zrobić so-
bie krzywdy.Nie jest problemem rozwalić komuś łuk brwiowy albo nos.Ale przecież
muszę mieć z kim trenować – tłumaczy Paweł i pokazuje brew,która była szyta przed kil-
koma tygodniami.A to zawsze łączy się z pauzą.Po pięściarskim wprowadzeniu zdjął ręka-
wice bokserskie i założył niebieskie piąstkówki,w jakich walczy się w Japonii.Tam będzie się
bił tylko w rękawicach i spodenkach.Tu trenuje w obcisłej koszulce z lycry.– To
przede wszystkim ze względów higienicznych – wyjaśnia krótko.– Teraz w Norwegii trochę
się „pokulałem ”po macie bez koszulki i jakieś „syfy ”mi wyskoczyły – rzuca ktoś z boku..
– Całe życie walczyłem w judodze,a po ciężkim treningu ona waży chyba z piętnaście kilo.
Bez niej jest dużo lepiej.Człowiek się nie gotuje – argumentuje mistrz olimpijski z Atlanty.
Po przegranej walce pojawił się pomysł wyjazdów na sesje treningowe do zagranicznych
ośrodków.Tymczasem baza zgrupowania mieści się w myślenickim hotelu Ambassador
Stefana Hołuja.W recepcji i barze wisi mnóstwo proporczyków i pamiątek piłkarskich.
– O mój poziom w parterze jestem spokojny,bo warunki treningowe w kraju są wystarcza-
jące.A co do stójki i technik kickbokserskich...Jestem na tyle rozsądny i doświadczony,że zdaję sobie sprawę,na jakim poziomie obecnie się znajduję.Mam od kogo czerpać wiedzę tu na miejscu,ale prawdopodobnie z czasem zacznę wyjeżdżać za granicę – mówi Nastula..Podczas wieczornego treningu będzie ćwiczył z mistrzem świata w kickboxingu (formuła lowkick)Łukaszem Jaroszem.Zajęcia poprowadzi jego trener Tomasz Mamulski.Grupa,z którą ćwiczy Nastula,jedzie na zajęcia z Mamulskim do sali gimnastycznej koło krakowskiej Hali Targowej.Jarosz także myśli o walkach MMA.– Nigdy bym się nie zdecydował na wymianę ciosów w stójce z kimś takim jak Łukasz.Od razu schodziłbym do nóg – mówi „Nastek ”i dla żartu łapie za nogę mistrza świata. Jakie rady usłyszał Paweł? Nie pozwala trenerowi Mamulskiemu nic zdradzić.– Jeszcze za wcześnie na takie informacje. To są początki – wtrąca..Może w obawie przed ujawnianiem słabości?Jarosz zaznacza,że poziom Pawła jest wyższy niż przed czerwcową walką.Wtedy
również wspólnie trenowali. Nie zrezygnuje Pride organizuje galę w październiku.Lecz Polaka w niej nie zobaczymy.– Szczerze,myślałem,że wtedy będę się bił po raz drugi – przyznaje..Część zawodników miała już wcześniej wyznaczonych przeciwników.
– Mam za to więcej czasu na przygotowania – pociesza się..
Nastula wyciągnął wnioski z czerwcowej porażki.– Przegrałem,bo zabrakło mi wytrzyma-
łości.Po prostu siadłem.Poza tym nie sądziłem,że na początek dadzą mi tak wymagającego
rywala – stwierdza..Bił się przecież z ex-mistrzem panamerykańskim w judo i brazylijskim
jiu-jitsu,też „parterowcem ”. Dla poprawy kondycji we wrześniu biegał po Tatrach.Pla-
nuje też treningi w Szczecinie, gdzie jest mocny ośrodek MMA. Zazwyczaj trenuje w swoim klubie na warszawskim Marymoncie oraz na sali bokserskiej Legii na Fortach Bema z Krzysztofem Kosedowskim.Prawdopodobnie wróci też jeszcze raz pod Kraków.I mimo wielu niepochlebnych opinii,ani myśli zrezygnować z Pride ’a...

■Paweł Nastula stoczy walkę
podczas gali noworocznej 31
grudnia w Tokio.Szacuje się,
że na trybunach zasiądzie
około 80 tysięcy osób.
■Kwoty,które ma zarobić
w Pride,okryte są tajemnicą.
W spekulacjach prasowych
jest mowa o 200 tys.dola-
rów plus premie za zwycię-
skie walki (rzędu 20 tys.dol).
■Miłość od pierwszego wejrze-
nia – tak Nastula określa
swój stosunek do judo.Za-
czął trenować w wieku 10 lat
w sekcji AZS AWF Warszawa.
W judo osiągnął wszystko.
Mówi się,że gdyby urodził
się Japończykiem,stawiano
by mu pomniki.
■Przez 1200 dni nie przegrał
walki w judo.W tym czasie
pokonał ponad 200 rywali.
■Obecnie trenuje w Warszaw-
skim Ośrodku Sportów Wal-
ki.Jego klubowym trenerem
jest wicemistrz olimpijski
z Monachium 1972,Antoni
Zajkowski.Zajęcia bokserskie
prowadzi z Nastulą Krzysztof
Kosedowski na Legii.
ZASADY PRIDE
■Walka trwa 3 rundy.Pierw-
sza 10 minut,kolejne po
5 (przerwy po 120 sekund).
■Nie wolno skakać na głowę
rywala,wsadzać palców do
oczu,gryźć,ciągnąć za włosy,
rozrywać palcami policzków.
■Nie wolno też uderzać łok-
ciem w twarz,atakować ge-
nitaliów,uderzać w tył gło-
wy,zakładać dźwigni na
mniej niż cztery palce.
■Nie można wyrzucać przeciw-
nika za ring.
■Nie wolno trzymać się lin.
■Zabronione jest uderzanie
i kopanie w głowę rywala,
który leży odwrócony twarzą
do maty.
  • 0

budo_malta1982
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prosto z nieba ;D

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
dajcie chłopu trenować ...
i sami tez na mate a nie do klawiaturki ;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
nie che obrazac Nasuli bo gdzie mnie do niego ale on ma najebane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w polsce parter jest dla niego wystarczajacy???????????????????????????????? przeciez kurwa mac przez ten parter przegral i nic w nim nie pokazal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sorry ale nie wroze mu dlugiej kariery w pride z takim podejsciem....
to smutne ale taka jest prawda....
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą

przeciez kurwa mac przez ten parter przegral i nic w nim nie pokazal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dostał chyba najlepszego parterowca w Pride za przeciwnika i przegrał w parterze.... faktycznie powód do obelg w tym kierunku jak nie wiem :roll:
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą

przeciez kurwa mac przez ten parter przegral i nic w nim nie pokazal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



hmm ... ja kilka ładnych akcji ... przejsc czy sweepow jak na walke w pride to moglbym pokazac... moim zdaniem tez jest napewno wystarczajacy
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą

Dostał chyba najlepszego parterowca w Pride za przeciwnika i przegrał w parterze.... faktycznie powód do obelg w tym kierunku jak nie wiem :roll:

I to bynajmniej nie przegrał przez technikę kończącą, co chyba w sumie także o czymś świadczy...
  • 0

budo_zly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
z tak ekipa jak Jocz, Drwal, Kosedowski, Jarosz Nastek moze sie SPOKO dobrze przygotowac do walki na najwyzszym poziomie. to moze nie jest ideal jak jedna z duzych teamow, ale wystarcza. Spojszcie na Mirko. Sam sobie organizuje trening i zciaga sparingparterow. nie ma jakies super duzej drurzyny. fakt ktos taki jak werdum przydal by sie Nastkowi, ale bez niego mirko tez sobie radzil.

dobrze jakby nastek potrenowal w jednej z durzych swiatowych druszyn zeby zobaczyc jaki tam jest poziom i jak to wyglada, ale bez tego nie bedzie tragedji. Kogos takiego jak Yokoi, nastek by rozwalil, i miejmy nadzieje ze bedzie walczyl z zawodnikiem na takim poziomie. WAR NASTEK!!
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
............... LUDZIE, NIE OSZUKUJCIE SIĘ !!!
Paweł Nastula ma 35 lat, żonę, dziecko (czy tam dwoje), własny klub, dożywotnią, sporą emeryturę sportową za mistrzostwo olimpijskie. Jest ustatkowany, w sporcie zdobył wszystkie możliwe tytuły. Pojawiła się teraz szansa zarobienia grubszej gotówki, bazując na swojej popularności w Japonii i Nastula z tej szansy skorzystał. On nigdy nie zostanie championem w Pride, bo do tego oprócz talentu, potrzeba determinacji, zaciętości i pasji.
Ażeby tego dokonać potrzeba przez kilka ładnych lat podporządkować całe swoje życie jednemu celowi. Realizacja takiego celu wiąże się z ciągłymi morderczymi treningami, ciągłym przebywaniem poza domem - na campach sparingowych z najlepszymi na świecie, obozach itp. Ustatkowany Nastula nigdy już nie pozwoli sobie na takie życie - poza domem, rodziną, gdzieś tam daleko, miesiącami w Japonii czy Brazylii ??? To nie dla Niego. Obecnie Nastula trenuje tak ażeby nie stracić twarzy w walkach Pride, a nie żeby dostać się na szczyt.
Ekipa z którą trenuje napewno nie zapewni mu zwycięstwa nad Fedorem :lol: czy kimkolwiek z czołówki. Owszem, być może pokona jakiegoś słabszego rywala, ale nie myślcie że będzie na szczycie. Po co te mrzonki? Lepiej zajmijcie się własnymi treningami, może ktoś z Was kiedyś się tam znajdzie. Pozdro.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą

............... LUDZIE, NIE OSZUKUJCIE SIĘ !!!
Paweł Nastula ma 35 lat, żonę, dziecko (czy tam dwoje), własny klub, dożywotnią, sporą emeryturę sportową za mistrzostwo olimpijskie. Jest ustatkowany, w sporcie zdobył wszystkie możliwe tytuły. Pojawiła się teraz szansa zarobienia grubszej gotówki, bazując na swojej popularności w Japonii i Nastula z tej szansy skorzystał. On nigdy nie zostanie championem w Pride, bo do tego oprócz talentu, potrzeba determinacji, zaciętości i pasji.
Ażeby tego dokonać potrzeba przez kilka ładnych lat podporządkować całe swoje życie jednemu celowi. Realizacja takiego celu wiąże się z ciągłymi morderczymi treningami, ciągłym przebywaniem poza domem - na campach sparingowych z najlepszymi na świecie, obozach itp. Ustatkowany Nastula nigdy już nie pozwoli sobie na takie życie - poza domem, rodziną, gdzieś tam daleko, miesiącami w Japonii czy Brazylii ??? To nie dla Niego. Obecnie Nastula trenuje tak ażeby nie stracić twarzy w walkach Pride, a nie żeby dostać się na szczyt.
Ekipa z którą trenuje napewno nie zapewni mu zwycięstwa nad Fedorem :lol: czy kimkolwiek z czołówki. Owszem, być może pokona jakiegoś słabszego rywala, ale nie myślcie że będzie na szczycie. Po co te mrzonki? Lepiej zajmijcie się własnymi treningami, może ktoś z Was kiedyś się tam znajdzie. Pozdro.

Chyba nikt mu nie każe na razie pokonywać Fedora... :D Jak pokona kogokolwiek to ja to chętnie zobaczę. A jak nie pokona i da dobrą walkę, to także z przyjemnością ją obejrzę bo jego sposób walki jest dość porywający. Nie chodzi o 'mrzonki', a o lojalne kibicowanie oraz trzymanie kciuków za pierwszego Polaka w Pride!
  • 0

budo_zly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą

............... LUDZIE, NIE OSZUKUJCIE SIĘ !!!
Paweł Nastula ma 35 lat, żonę, dziecko (czy tam dwoje), własny klub, dożywotnią, sporą emeryturę sportową za mistrzostwo olimpijskie. Jest ustatkowany, w sporcie zdobył wszystkie możliwe tytuły. Pojawiła się teraz szansa zarobienia grubszej gotówki, bazując na swojej popularności w Japonii i Nastula z tej szansy skorzystał. On nigdy nie zostanie championem w Pride, bo do tego oprócz talentu, potrzeba determinacji, zaciętości i pasji.
Ażeby tego dokonać potrzeba przez kilka ładnych lat podporządkować całe swoje życie jednemu celowi. Realizacja takiego celu wiąże się z ciągłymi morderczymi treningami, ciągłym przebywaniem poza domem - na campach sparingowych z najlepszymi na świecie, obozach itp. Ustatkowany Nastula nigdy już nie pozwoli sobie na takie życie - poza domem, rodziną, gdzieś tam daleko, miesiącami w Japonii czy Brazylii ??? To nie dla Niego. Obecnie Nastula trenuje tak ażeby nie stracić twarzy w walkach Pride, a nie żeby dostać się na szczyt.
Ekipa z którą trenuje napewno nie zapewni mu zwycięstwa nad Fedorem :lol: czy kimkolwiek z czołówki. Owszem, być może pokona jakiegoś słabszego rywala, ale nie myślcie że będzie na szczycie. Po co te mrzonki? Lepiej zajmijcie się własnymi treningami, może ktoś z Was kiedyś się tam znajdzie. Pozdro.


nikt nie twierdzi ze rozwali fedora ale moze byc calkiem konkretnym zawodnikiem. po za tym nie masz pojecia czy nastkowi sie chce czy nie wiec lepiej sie nie wypowiadaj.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą

nie masz pojecia czy nastkowi sie chce czy nie wiec lepiej sie nie wypowiadaj.



.......... a Ty nie masz pojęcia - czy ja mogę mieć o tym pojęcie ;) więc nie dyktuj mi co mam robić
  • 0

budo_zly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą
co jestes jego kumplem? :roll:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą

co jestes jego kumplem? :roll:

A co - myślisz, że On nie ma kumpli? :) :D
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Juras trenuje z Nastulą

co jestes jego kumplem? :roll:


............... nie, kumplem nie jestem. Za szczeniak byłem ażeby być kumplem mistrza ;)
Ale znałem Pawła Nastulę z jego mistrzowskich lat, a także gdy jeszcze nie był znany. Miałem zaszczyt parę lat obijać się z Nim na treningach na AWF-ie u trenera Borowiaka i Malika, a także na zgrupowaniach w Cetniewie i Zakopanym. Byłem obserwatorem Jego przygotowań na przestrzeni lat, do wielu ważnych turniejów, w tym olimpijskich. Moim zdaniem Paweł Nastula z roku na rok przygasał, po osiągnięciu swoich olbrzymich sukcesów nie potrafił już chyba znaleść dostatecznej motywacji. Zmiana kategorii wagowej to był początek Jego końca na arenie międzynarodowej w judo. Do tego założył rodzinę, ustatkował się a to, poza nielicznymi wyjątkami, nie sprzyja osiąganiu sportowych sukcesów. Pride to dla Nastuli kolejne wyzwanie, coś co napewno pobudza Jego motywację, ale prawda jest taka że w kraju nikt nie przygotuje Go do wyrównanej rywalizacji z czołowymi zawodnikami Pride. Poprostu za mało jest klasowych sparingpartnerów, rywali.
Nie bez przyczyny najlepsi wyjeżdżają do Tajlandii, Brazylii czy innych. Taka jest moja opinia, oczywiście większość się ze mną nie zgodzi. Ale wszystko zweryfikuje ring. Ja będę Nastulę dopingował zawsze i wszędzie. Pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024