Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akumulatory Li-ion do latarek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Akumulatory Li-ion do latarek
Akumulatory nie nadają się do latarek żarnikowych za bardzo.

Akurat 16340 są ok, ale nie podziałają długo, bo zarnnik je wysysa błyskawicznie. Poza tym nie masz pewności, czy są zabezpieczone, co jest istotne dość. I cholera wie, co to za ładowarka...
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Akumulatory Li-ion do latarek
przykad--kup sobie akumulatorek AA np forever 2700mAh--kosztuje pewnie z 7zł

do tego super hiper ładowarkę za 30zł--

I raz, że akumulatorek z założenia nigdy nie miał 2700mAh tylko duuużo duuużo mniej

Dwa to to , że tandetna =szybka ładowarka go uszkodzi dosyć szybko

Trzy- jego jakość jest ogólnie mierna--może wszystkiego razem z 200 cykli ładowania , i to z drastycznie zmniejszoną pojemnoscia.


Następny przykład--Kupiłem baterieFOREVER do telefonu ERICSSON --oryginalna wysioneła ducha po jakiś 6 latach i niezliczonej liczbie ładowań.

Nowa FOREVER (kosztowała 12zeta) padła na amen już po 3 miesiącach , a telefon trzymał coś koło 2 dni ,mimo tego , według producenta miała mieć 1200mAh. (oryginalna ericssona miała 1000mAh i telefon trzymał 5 dni)


Kolejny przypadek--Wkretarka TOPEX 12V==nowa--kosztowała coś ok 120zł--akumulator padł wzasadzie po 2 tygodniach remontu w domu.


No i jeszcze akumulator do latarki MAGLITE-MAG charger ---oryginalny był od 92roku , padł w 2002.

Kupiony nowy--z ogniw niby firmowych , bo GP--w zasadzie wymaga już wymiany , bo latarka świeci ok 10 minut.




wniosek jeden--tanie baterie i akumulatory zupełnie nie nadają się do jakiś poważniejszych zastosowań


Producenci jawnie nabijają ludzi w butelkę (nieznający się na sprawie sprzedawcy też)


Myślę , że trzeba troszke poczekać , aż pojawi się coś sensownego w rozmiarze CR123--narazie baterie naszczęście tanieją --kupiłem np SANYO po 4.5zł--co z tego , że data do 2010roku--przeciaż działają.
  • 0

budo_nicco
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akumulatory Li-ion do latarek
witajcie...
dalej idac tropem mojej fascynacji proboje cos wykombinowac pod katem zasilania....

przyuwazylem na tej aukcji:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ta latarka moze byc zasilana 2x cr123 lub 3x aaa (za pomoca dolaczonej przejscowki).

teraz pytanie: czy mozna dostac gdzies takie przejscowki - ewentualnie czy wykonanie takiej samodzielnie spelni zadanie w walterku tactical ? mogl by ktos zmierzyc wewnetrzna srednice komory bateri walterka?
pozdr

ps. wiem ze kombinuje jak kon pod gore ale jestem nowy w tym temacie :P
pps. wogole co sadzicie o tym produkcie - widzialem 2 posty na forum w ktorych przewinely sie pytania o ta latarke z allegro - ale nie bylo konkretnych opinii.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akumulatory Li-ion do latarek
Ja kupiłem aku firmy Powerizer 650 mAh. Uzywam je w latarce SF 6P z zarnikiem P90 oraz P91. P90 swieci okolo 35-40 min, natomiast P91 jedynie 15 min, no ale to jest 200 lumenów !

Kupiłem też te aku (pierwsze od gory) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Niestety cos sie dziwnie zachowują. W HDS dzialają bez zarzutu. W 6P swieca bardzo krotko ( jakies 5min) po czym jak sprawdzam to okazuje sie ze sie wcale nie wyczerpaly. Moze mi gosc przez pomylke chronione wysłał?
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akumulatory Li-ion do latarek

ta latarka moze byc zasilana 2x cr123 lub 3x aaa (za pomoca dolaczonej przejscowki).

teraz pytanie: czy mozna dostac gdzies takie przejscowki - ewentualnie czy wykonanie takiej samodzielnie spelni zadanie w walterku tactical ? mogl by ktos zmierzyc wewnetrzna srednice komory bateri walterka?


2 x CR123 daje 6V, 3xAAA daje 4,5 V - co chcesz tym zrobić w walterze tactical?


co do samej latarki nie czytałem całości ale facet pisze "Luxeon® III STAR emiter 1W " ? III oznacza chyba moc diody więc powienna być 3 watowa

a "10 godzin pełną mocą" to z pobieżnych obliczeń wynika mi ponad 2000 mAh na jedną bateryjkę AAA - możliwe?

no i te kawałki o psrzęcie używanym przez policję i wojsko ... :roll:

może ktoś ja ma i przetestował
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Akumulatory Li-ion do latarek
niemożliwe--mit obalony--bateria rozmiaru AAA nawet najlepsza ma max 1200mAh--i sporo mniejszą wydajność prądową niż cr123
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Akumulatory Li-ion do latarek
Witam, kilka dni temu świeciłem taką latarką w sklepie Rider, mam INOVE XO i swieci ona podobnie jak ta z Allegro, no moze odrobine słabiej. Świeciłem obiema naraz coprawda w pomieszczeniu sklepu ale gdybym miał wybierac to wybrał bym tę niefirmową i to nie tylko ze względu na cunę i koszty użytkowania.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Akumulatory Li-ion do latarek
No jeszcze trzeba by było wiedzieć, czy led w niej nie jest przesterowany. Czasem można się przejechać. Oczywiście nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku.
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Akumulatory Li-ion do latarek
Tego niewiem ale swieci rewelacyjnie i kupię ją po swiętach (narazie za dużo wydatków)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024