Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś używał tej latarki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Czy ktoś używał tej latarki?
Ostatnio stwierdziłem, że przyda mi się jakaś mała, podręczna latareczka. Trochę przejrzałem to forum i prawie zdecydowałem się na Gerber Infinity Ultra, ale...jeszcze tylko jeden sprzęcik z allegro nie daje mi spokoju. Chodzi o niego:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jest niby ze sławetnym LUXEONem, ale firma jakaś taka nijaka :? Może ktoś już się z tym zetknął? A może macie inne propozycje latarkowe? Jak dla mnie latarka musi mieć:
- łatwo dostępne źródło zasilania (najlepiej paluszki AA/AAA)
- być mała/krótka (czyli najlepiej jeden paluszek AA)
- świecić tak przynajmniej 4h na jednym zestawie z mocą zbliżoną do maksymalnej
- kosztować nie więcej niż 150zł :)
- ma służyć jako taki EDC/kemping, czasem łażenie po lesie (dlatego też fajnie byłoby mieć coś 'mocnego', stąd zastanawiam się nad tym luxeonem)
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
  • 0

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?
Jeszcze jedno mi się przypomniało. Obecnie używam 7-mio diodową latareczkę marki noname kupioną za trochę ponad 20zł (i to w sklepie :) ). Świeci nawet całkiem przyzwoicie jak na moje zastosowania i tak się zastanawiam, czy taki Gerber IU miałby mocniejsze światło? Wprawdzie dioda na bank jest lepsza, ale jest tylko jedna :? A mimo wszystko chciałbym mieć nieco większą moc.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?
Nas były :sad: forumowy kolega - rybak pcha właśnie inovę x1 na allegro.

Luxeon na 1xAA. Daje radę. Zwłaszcza, ze za taką kasę.

Będzie mocniej świeciła znacznie niż te marne 7 chińskich ledów, czy (mocniejsza od nich) Nichia w IU. Znacznie mocniej. I napewno krócej niż gerber.

Generalnie, to baaardzo trudno jest pogodzic ze soba podane przez Ciebie parametry.
Jesli Luxeon, to najcześciej na 123'kach, więc mały i lekki, ale krótko świeci i baterie drogie.

Ideał do EDC dla zwykłego człowieka, to IMHO Surefire KL1 z body e1e (e1e) albo ten sam palnik z body Vital Gear. Działa na jedną litówkę, ale można znaleźć aku i ładowarkę. Raczej warto sprowadzać łądowarki i aku z zagranicy. Jest to bardzo maleńkie, a świeci mocno.

Ostatnio Świat Noży sprowadził mnóstwo dużo fajnych świecidełek. Naprawdę kuuupę.
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?
Szczerze mówiąc nawet mnie ta latara z allegro zaciekawiła. Co do Inovy X1, to jest to latarka nie dla każdego. Ma wg mnie bardzo wąski wachlarz zastosowań, a już na pewno nie nadaje się do łażenia po lesie/campingu.
Dziwi mnie czasami takie polecanie czegoś, oby było firmowe, a jak nie jest, to z założenia jest gówniane :? W wiekszości przypadków to racja, ale widzę, że latarka z podanego przez wki linku cenowo jest w miare korzystną propozycją, a ze zdjęć wynika też, że nieżle świeci. Ostatnio mój miniMag tak mnie wkurwia swoim marnym światłem, że muszę mu poszukać następcy. Do tej pory miałem na oku Led Lensera V2 AAA, ale jeszcze poczekam z decyzją.
  • 0

budo_kopeć
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?
czesc wki,kupielem te latarke.ogolne wrazenia:swieci mocniej niz i/xo.glowny snop swiatla troche bardziej punktowy niz w xo (pomimo braku kolimatora jak w inovie),a zwierciadlo daje troche szersze rozproszenie.zasieg to jakies 50 mtr/conajmniej.elektronika ma 2 poziomy mocy sekwencynie przelaczane tylnym switchem(niezbyt wygodne).w/g producenta powinna wytrzymac min 20 min pod woda (ma uszczelki) ,niestety nie za wiele moge powiedziec o tym jak dlugo swieci na jednym komplecie baterii (mysle ,ze 4 godziy sa mozliwe/co wynika z rachunku/nawet jesli uklad sterujacy nie jest zbyt sprawny.mam zamiar jej uzywac w aucie i w zasadzie jestem zadowolony z zakupu, chociaz wykonczenie nie powala.cena kompletu baterii i ich ogolnie latwa dostepnosc przekonaly mnie jednak na tak i nie zaluje...pozdr/tomek.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?
atomex: A moduł tle-5 Ci nie pasi?
Daje ok.30lm z minimag'a...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz w opór testów różnych modułów do przerabiania latarek (m.in. Maglite'ów) na LED'y. Polecam, bo przyjemna lektura. Po angielsku.
  • 0

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?

atomex: A moduł tle-5 Ci nie pasi?
Daje ok.30lm z minimag'a...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz w opór testów różnych modułów do przerabiania latarek (m.in. Maglite'ów) na LED'y. Polecam, bo przyjemna lektura. Po angielsku.


ov Darkness: dzięki za linka, strone znam prawie na pamięć :) Tle5 pasi mi i to bardzo, ale nie wiem, czy jest dostępny w naszym pięknym kraju. Rozważałem już zestaw diodowy do Maga, jedyny jaki znalazłem w polskich sklepach to ten: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,ale na flashlightreviews nie znalazłem o nim żadnej wzmianki. Może ktoś używał? Byłbym wdzięczny za jakies uwagi lub wrażenia :)
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?
tia
powiem tak
nie da się fizyki oszukać
zrobiłem se kilka latar na małych diodkach
przesiadłem się na duzą :) moc
zrbiłem dziecku małego edka na 3xaaa z diodki lediko
co sie okazuje że najważniejsza jest elektronika i sprawność diody
jak czytam takie herezje o czasie świecenia na takich bakteriach to cóż, ktoś to zawsze kupi
jeśli latara nie ma przetwornicy nie widać spadku mocy świecenia - piję do allegro
mnie na maluteńkiej mocy (ustaliłem z dzieckiem organoleptycznie) świci 5 hołerów,STAŁĄ MOCĄ (poproszę supera może napisze recenzję), tak więc te 10 hołerów mnie mierzi
a co najciekawsze zmiesciłem się ponizej tej ceny z allegro
tak więc nikomu nie odradzam zakup tej latary, ale ta cena z przetwornicą wydaje mi się leciutko mała

pozdro
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?

ov Darkness: dzięki za linka, strone znam prawie na pamięć :) Tle5 pasi mi i to bardzo, ale nie wiem, czy jest dostępny w naszym pięknym kraju. Rozważałem już zestaw diodowy do Maga, jedyny jaki znalazłem w polskich sklepach to ten: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,ale na flashlightreviews nie znalazłem o nim żadnej wzmianki. Może ktoś używał? Byłbym wdzięczny za jakies uwagi lub wrażenia :)


No, toś się nie postarał bo ja to wygooglałem: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na zdrowie!. BTW: za cenę minimag'a + tle-5 z tej strony, można się pokusić o inovę t3 na allegro... :wink:
  • 0

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?
Im więcej czytam tym mniej jestem zdecydowany na cokolwiek :D Teraz biorę też pod uwagę led-lensera V2 na 3 baterie AAA. To co mi się w niej nie podoba to to, że potrzebuje 3 paluszków (takie niesparowane, a moja ładowarka może ładować tylko ilości parzyste) oraz że dosyć szybko przestaje świecić z pełną mocą. I tutaj mam kolejne pytania - czy ten led lenser będzie nadal świecił jaśniej niż gerber infinity ultra nawet powiedzmy po 8h?? (niby świecić ma przez 100h ale domyślam się jak ;) ) No i czy jest mocniejszy/słabszy niż ta latarka z allegro?
A te pomysły z modułami są ciekawe, ale...raz że nie bardzo wiem jak taki moduł zdobyć (przynajmniej ten by mi odpowiadał), dwa - są drogie, trzy - za dużo jest z tym pier****nia się - przynajmniej jak dla mnie :)
A tak ogólnie to dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?
Dorzucasz 60 - 70 pln i masz Ledlensera V2. Ja bym nie ryzykowal wynalazkow szczegolnie jak za w sumie niewielka doplata masz sprawdzona latarke w zasiegu.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś używał tej latarki?

czy ten led lenser będzie nadal świecił jaśniej niż gerber infinity ultra nawet powiedzmy po 8h?? (niby świecić ma przez 100h ale domyślam się jak ;) ) No i czy jest mocniejszy/słabszy niż ta latarka z allegro?

Świecenie lenserkiem przez 8 godz. na akumulatorach? Raczej nie polecam. Z wykresu i obserwacji wynika, że po około godzinie (w przypadku nowszych pojemniejszych akumulatorów po nieco dłuższym czasie) jasność lenserka gwałtownie spada na pysk. Należy pamiętać, że rozładowanie akumulatorka poniżej 0.9V znacznie odbija się na jego żywotności (podobnie jak przechowywanie go w stanie naładowanym przez dłuższy czas). Nie wierzę zresztą w te 100 godzin nawet na najlepszych bateriach. Po tym czasie nie sądzę by wogóle świeciła, a jeżeli nawet tak, to chyba nie jaśniej niż d... świetlika. Co do tej latarki z allegro, to trudno powiedzieć, czy jaśniej czy ciemniej świeci (w podane 40 lumenów nie uwierzę). Należy pamiętać, jednak, że w lenserku zastosowanno zwierciadło i kobinację dwóch soczewek, natomiast w tej z allegro tylko zwierciadło.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024