Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż "morski"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_ring
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chwilowo Ryga, ogólnie Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Nóż "morski"
Ostatnie wypady łikędowe nad Zatokę Ryską i fakt znalezienia kilku bursztynów (chyba je sprzedam i będę do końca życia żył z procentów - miały po 3-5 mm :) ) natchnęły mnie do zrobienia noża inspirowanego morzem. Mam w tej chwili dwa pomysły. Jeden to (już poruszany przeze mnie) karambit (zwany też kerambitem) z "płetwą na grzbiecie", a drugi to coś zbliżone do recurve'a (również z "płetwą"). Zdjęcia rysunków będą albo jak dorwę się do cyfrówki, albo jak naprawię skaner. W każdym razie nie chodzi tu o ostrza, ale o rękojeść.

Pomyślałem sobie, że miło by było mieć nóż z rękojeścią wykładaną bursztynami (zanim podniosą się głosy protestu, pragnę nadmienić, iż jestem w pełni świadom faktu, iż byłoby to cacko mało praktyczne, i jedynym jego zastosowaniem byłoby leżeć na półce i ładnie wyglądać). Zastanawiam się teraz jak to zrobić. Myślałem nad dwoma sposobami. W obu byłyby drewniane rękojeści (w jednym z jasnego drewna, w drugim - z ciemnego ; jasne drewno by lepiej pasowało, ale boję się, że na jego tle bursztyny by ginęły), i na nich chciałbym umieścić bursztyny.

I tu właśnie zaczyna się problem, bo nie wiem jak je umieścić. Myślałem o tym, żeby je przykleić przezroczystym poxipolem (czy innym podobnym draństwem) a potem całość pociągnąć lakierem bezbarwnym, ale może ktoś inny ma lepsze pomysły?? Jak zawsze, będę dźwięczny za sugestie i komentarze:) A w najbliższych dniach postaram się wkleić jakieś rysunki.
  • 0

budo_szpila
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "morski"
co prawda nie wiem jak obsadzic kamyki w czymkolwiek...
ale noz "morski" ktory kojarzy mi sie z ryba/morzem/stworem morskim/delfinem (niepotrzebne skreslic) :D to ten:
Dołączona grafika
ze strony: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "morski"
Od wieeluuu miesięcy już za mną chodzi bursztyn w rękojeści. Rozumiem Cię. Doszedłem do wniosku, że małe kawałeczki nie oddadzą tego co w bursztynie najpiękniejsze - tego światła, które przez niego przechodzi. No ale cała rękojeść z bursztynu będzie za delikatna na nóż użytkowy. Jak zauważyłeś - tylko na półkę. Jedyne, co w.g. mnie można zrobić to, rękojeść integralną z klingą, ażurową, z pustą przestrzenią którą można wypełnić dużym kawałkiem bursztynu.
  • 0

budo_ring
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chwilowo Ryga, ogólnie Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "morski"
Widzę że zainteresowanie wątkiem jest nikłe, więc niniejszym urozmaicam go zdjęciami rysunków (po raz kolejny słabej jakości, bo jedynym aparatem, do jakiego mogłem się dorwać była moja kochana Nokia) planowanego nożyka. Ale najpierw dwa słowa wyjaśnienia.

Zarówno karambit jak i recurve zostały zarzucone. Stwierdziłem że nie są wystarczająco morskie. Pokombinowałem więc, i poniżej jest rezultat. Pragnę też nadmienić, iż jest on CZĘŚCIOWO wzorowany na Tiger Sharku Gila Hibbena (równie mało użytecznym, acz dekoracyjnym nożu).

Nóż (a raczej jego rysunek) ma 26cm długości, i jeszcze będę musiał trochę nad rękojeścią popracować, bo po wycięciu z kartonu jest średnio wygodna, choć z drugiej strony - do leżenia na półce nie musi być wygodna. Jedyne, co nie daje mi spokoju, to fakt, że kształt ten niekoniecznie pasuje do bursztynów. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "morski"
nie zebym sie przywalal, ale kojarzy mi sie z watkiem o Allegro :)
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "morski"
Jak kcesz cóś z bursztynem, po pokombinuj troszki z zabytkami od Jadźwingów, prusów, i im podobnych. Ten rysuneczek, strasznie odpustem śmierdzi.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "morski"
Może coś w takim stylu?
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kimer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zawonia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "morski"
jeli ten noz ma byc raczej ozdobny" w gablocie" - to moze tak jak ozdobna jest kula porcelanowa, a mianowicie zrob z bursztynkow jakies rybki,a w rekojesci (w drewnie) zastosuj obustronnie kawalek pleksy lub poliweglanu -na klej - srodek wypelnij jakims srodkiem oleistym ( ale przezroczystym) i wrzuc te bursztyny
pozdro
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "morski"
OK, dla mnie bardzo "rybi" od pierwszego spojrzenia jest Camillus Cuda max. zarówno 5 jaki 7 cali. każde ostrze. Ta rękojeść po prostu wygląda jak ryba. I ta nazwa - skrót od Barakudy...
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "morski"
Dołączona grafika

cos takiego w necie znalazlem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024