Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przesunięta chrząstka na czubku nosa...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_lux86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Supraśl k. Białegostoku
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Przesunięta chrząstka na czubku nosa...
Witam. Jakiś tydzień temu na treningu (boksie),dostałem mocny prawy prosty na nos. Po treningu spostrzegłem że moja chrzastka na czubku nosa jest przesunięta w prawo, tak że prawa dziurka jest nieco przysłonięta przez tą chrząstkę. Lewa dziurka nosa jest jak najbardziej symetryczna więc prawdopodobnie jakaś część chrząstki została uszkodzona. Teraz kiedy dotykam prawej części nosa odczuwam intensywny ból....

Moje pytanie... Czy po jakimś czasie wszystko się zrośnie i zakrzepi tak że nie będe miał problemu z bólem ????? Miał ktos z was taka sytuację?????? Bo teraz każdy cios na twarz i dotkniecie nosa nie jest zbyt przyjemne.......

Prosze bardzo o pomoc.

pozdro
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przesunięta chrząstka na czubku nosa...
Ja takiej sytuacji co prawda jeszcze nie miałem (na szczęście :wink: ) ale myślę że powinieneś jak najprędzej udac się z tym do lekarza, bo nawet jeśli coś ci się zrośnie, to może się zrosnąc krzywo, im dlużej zwlekasz tym gorzej.
  • 0

budo_lux86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Supraśl k. Białegostoku
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Przesunięta chrząstka na czubku nosa...
TO że krzywo to nie szkodzi. Tego i tak raktycznie nie widać jak się nei przygląda, ale chodzi o ten ból. A do lekarza to nie pójde.
  • 0

budo_zorin01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wodzisław śląski

Napisano Ponad rok temu

Re: Przesunięta chrząstka na czubku nosa...
proponowalbym ci odwiedzic tego lekarza,kiedys dostalem w ulicznej bojce w nos,nie poszedlem do lekarza,bo jak opuchlizna zeszla,nie bylo prawie widac zmian w ksztalcie.teraz mam lekki garbik,a przez poltorej roku odczuwalem tak,jakby cos sie tam zwezylo i nie moglem wciagnac nosem tyle powietrza,co wczesniej....no,samo sie wyleczylo,ale zaluje,ze nie odwiedzilem specjalisty....
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przesunięta chrząstka na czubku nosa...
Chrzastki nie można przesunać :wink:

Mozesz mieć pękniety nos (jak nie widac wyraźnego skrzywienia)... sa dwie opcje:

Opcja numer jeden: Bij sie z Paul'em Briggs'em

Opcja numer dwa: idź do lekarza
  • 0

budo_lux86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Supraśl k. Białegostoku
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Przesunięta chrząstka na czubku nosa...
I tak nie mam żadnych problemów z oddychaniem, tego z zewnątrz nie widać chrząstka odstaje w dziurce). Poczekam aż się wszytko zrośnie.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Przesunięta chrząstka na czubku nosa...

Poczekam aż się wszytko zrośnie.


........... na nic nie czekaj, tylko zapierdzielaj do lekarza! Im szybciej tym lepiej, bo jak to się pozrasta to już nic Ci z tym nie zrobi. Owszem - teraz możesz oddychać (narazie),
całość się zrośnie i przestanie boleć ale za parę miesięcy pojawią się pierwsze efekty tego że nie poszedłeś szybko do lekarza. Problemy z oddychaniem nosem, przyjdą z czasem,
niedotlenienie będzie powodowało częste bóle głowy, bezsenność. Nie mówiąc już o tym że jak w zimie przeziębisz zatoki, to będziesz miał przejebane. Wściekniesz się, bo będziesz wiecznie "zatkany". Idź do lekarza, niech to obejrzy bo kiedyś mozesz tego bardzo żałować. Pozdrowienia.
  • 0

budo_lux86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Supraśl k. Białegostoku
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Przesunięta chrząstka na czubku nosa...
Jednak ide bo wszyscy chyba nie moga sie mylić. Dziś mam na 15 wizyte u laryngologa. Pewnie znów mi będzie nochal szarpał... :?

Po nastawieniu chrząstki treningi nei wchodzą w grę rozumiem?? wiecie może jak długo?? tzn chodzi o sparingi i walki) bo recztę to moge robić....
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Przesunięta chrząstka na czubku nosa...

Po nastawieniu chrząstki treningi nei wchodzą w grę rozumiem?? wiecie może jak długo?? tzn chodzi o sparingi i walki) bo recztę to moge robić....


......... nastawienie to nie jest operacja, nic Ci nie będzie ciął tylko najwyżej pokręci w jedną i w drugą stronę w znieczuleniu miejscowym ;) Tak czy inaczej napewno nie będzie to długa przerwa, a warto to "naprawić". Ćwiczyć na bank będziesz mógł szybko, conajwyżej nie będziesz sparował ze 3 tygodnie, wszystko zależy od tego co to za uraz. Wszystko powie Ci lekarz. Pozdrowienia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024