Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktos sie pokusi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Czy ktos sie pokusi?
Czy ktos sie pokusi, aby w tym dziale zestawic lopatologicznie laikowi (a byc moze i przyszlym laikom 8) ) nazwy stali z ich amerykanskimi, europejskimi i polskimi odpowiednikami i dodatkowo scharakteryzuje je krotko pod wzgledem uzytecznosci w nozorobstwie?
Chodzi mi o np.: cos takiego:
stal NC11LV=K110=D2 - dobra na srednie i male noze, twarda (oczywiscie stan po hartowaniu) lub podac HRC, prawie nierdzewna, w wiekszych lub cienszych nozach uwazac na podwazanie czegokolwiek.
Bo, cholerka, czasem czlowieka najdzie, co by sobie cos wystrugac i wyklada sie na stali, bo firmy dziela stale na wysoko-, serdnio- i niskoweglowe, do pracy na zimno lub goraco, specjalne, kowalne, sralne i inne a do tego podaja 150000 informacji uzytecznych, a jakze, ale tylko dla specow (% sklady pierwiastkow, wykresiki Bog wie czego :) ). A ja jestem biolog molekularny i k...a, nawet w necie nie moge sobie znalezc tabeli porownawczych samych nazw odpowiednikow danej stali na swiecie :evil:
To jak? Pokusi sie ktos?
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos sie pokusi?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

takich tabelek jest mnostwo na necie...
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos sie pokusi?
Dzieki Guldan.
  • 0

budo_mts
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos sie pokusi?
inna tabelka
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to o co prosisz nie jest takie proste :(
właściwie to wcale nie jest proste :)
to dużo roboty - parę doktoratów by się przy tym zrobiło.

po pierwsze trzeba by założyć, że dane są dostępne a nie są i niektóre nie będą, nawet do badań się nie dostanie bo nie sprzedadzą, zresztą po co?

dla porównania mamy rozkodowane DNA - to jest skład chemiczny
mamy fenotyp - to jest stal
wskaż ekspresję na podstawie kodu, bez używania mikromacierzy na 24k fajerki pitów :)
qmasz?

tu też tylko statystycznie wiemy i to ciągle jest sztuka i każdy kawałek stali jest inny

rada - korzystać ze sprawdzonych materiałów, o znanej (i możliwej dla nas ) obróbce cieplnej

widziałem, że melonmelon miał niezły butik, który z nadmiarem pokrywa normalne zastosowania...
a poza tym są węglówki - n9e lepsza niż 1095 bo czystsza

raczej lepiej określ kształt, wilekość noża, zastosowanie i inne żądania wobec jego parametrów - to będą wymagania

dalej koledzy tutaj z pewnością pomogą Ci dobrać materiał wyjściowy - to będzie specyfikacja

odwrotnie trochę nie zabangla... cóż Ci nazwy dadzą?
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos sie pokusi?

...
...
...


8O Trzy razy czytam i dotąd nie wiem w ogóle o co chodzi.. hm. :roll:
  • 0

budo_mts
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos sie pokusi?
A fe
nie tak napisałem jak zacytowałeś

a po drugie wg badań komisji europejskiej tylko ok. 18% procent Polaków rozumie to co czyta...
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktos sie pokusi?

dla porównania mamy rozkodowane DNA - to jest skład chemiczny
mamy fenotyp - to jest stal
wskaż ekspresję na podstawie kodu, bez używania mikromacierzy na 24k fajerki pitów
qmasz?


O to mi chodzi przede wszystkim. Chyba chodzilo ci o ustalenie sekwencji zasad w DNA jedynie na podstawie fenotypu...

A tak w ogole to tylko 6% Polakow potrafi pisac składnie i całymi zdaniami, i to tak, aby inni to rozumieli.

I nie jestem "A fe", cwaniaku.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024