Skocz do zawartości


Zdjęcie

powiedzmy że taktyczna wiatrówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka

i nie obraź sie Heimdall ale ten AA to prędkośc marną a i zbiornik nie jest za duży


8) ja tam obrażalski nie jestem :wink: Co do prędkości 170m/s to po pierwswze jest to Vo rzeczywista (jakaś recka była, mierzone chronografem) a nie dane z www producenta, które są niemal zawsze zawyżone z oczywistych względów.

Po drugie bez rejestracji (a to procedura niemal jak przy broni palnej) można w Polsce kupić pneumatyki o energii do 17J a ten TDR jest na granicy właśnie..(pamiętaj, że to 5.5mm)

BTW - nie strzelałem z tego, ale skoro to ma skupienie koło 3cm na 50m i energię jak najmocniejsze sprężynowe 4.5mm dostępne bez rejestracji (np. BSA Lighting), to myślę, że do "taktycznej" :wink: zabawy w prucie blachy i rozbijanie butelek w pełni wystarczy.

Pozdrawiam
Heimdall
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka

Super - proszę, nie pisz jak nie masz pojęcia. A hasła ze strony xxx.xxxxxxxxx.xx to też sobie daruj.

Materiały - zgadzam się, jak w bojowym pistolecie (no może lufa nie jest odkuwana)
Projekt - zgadzam się, wytrzyma naprawdę dużo.

Jedynymi wspólnymi - wymiennymi częściami są: sprężyna zamka i okładka rękojeści (chociaż w oryginale jest inna). Ja w swoim makarowie mam okładkę gumową z NRDowskiej wersji makarova.

Zamek ma zupełnie inną konstrukcję (chociażby rozwiązanie prowadzenia iglicy), poza tym brak jest pazura wyciągającego łuski, sprężyna kurka jest jednostronnie wymienna (bo w oryginale jest dużo mocniejsza), można bojową stosować w wiatrówce ale nie można z wiatrówki przełożyć do bojowego.


Spokojnie tylko spokojnie...powiedz gdzie napisałem że części sa wymienne? są na bazie oryginalów robione w tej samej fabryce, nie są zamienne z prawdziwym Makarowem tak jak części z Yunkera ale w obu przypadkach są to części robione z tej samej stali i w tej samej fabryce przez co broń nabiera "charakteru" :wink: ( może źle się wyraziłem we wcześniejszym poście)

a druga sprawa ..nie cytował nic ze znanej nam strony :wink:


Co do TRD to ile to ma strzalów z jednej butli? LOGUN ma ok. 220 tez ma kaliber 5,5 i też jest bez pozwolenia :wink: a i magazynek ma 8x2 :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024