Skocz do zawartości


Zdjęcie

powiedzmy że taktyczna wiatrówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_m_a_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ex Oriente lux

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
Konkretnie to trzeszczący plastik który najpewniej nie wytrzyma zbyt ostrej zabawy. Niestety firma która je wystawiała nie miała dość gazu by można było sprawdzić jak to strzela ale z opowieści trafionych wynika że twarda kulka (bez farby) daje nieźle w kość z kilkunastu metrów.
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
Jeśli wmiarę celnie i dosyć tanio--to RÓHM TWINMASTER SPORT/ACTION--obie wrrsje są oki , można założyć magazynek na 8 strzałów , długa lufa , więc celny , no i jest to już namiastka pistoletu wyczynowego .
Można w nim zastosować 3 rodzje zasilania--kartusz CO2-12grm , butla 120ml na co2 lub powietrze--powietrze ma tę zalete , że można spokojnie strzelać przy ujemnych temperaturach.

Jak coś bardziej realnego do zabawy to oczywiście MAKARON/V --tani , solidny , realistyczny , itd... , a przede wszystkim STALOWY!!! a nie z papieru.


Jeśli jedno strzałowy , tani celny i dosyć silny to czeski LOV21 na CO2

jest jeszcze CROSSMANN --na CO2 z zamkiem do ładowania jak w KBKS --dosyć przyjemna zabawka po małych modyfikacjach --do tego tani.modelu nie pamiętam
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
MAP nie wiedzialem, ze w Morsku RAMy byly? ogolnei jakies foty, filmy...? bo na strzelanym forum nie zauwazylem.
  • 0

budo_m_a_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ex Oriente lux

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
Kolter miał w swojej budce ale w sobotę były już bez gazu (a jeden bez kolby). Zaczep u nas Miłka, powinien wiedzieć więcej.
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
Jak to nie było gazu?? strzelalismy z tego dużo..może rzeczywiście nie starczyło dla wszystkich :) :)
odnośnie trzszcżacego plastiku to jest on tylko okladkach i nie wpływa to w żaden sposób na strzelanie czy wytrzymalość.
Generalnie RAM to raczej sprzęt treningowy.
Ból przy strzale kulką gumową jest znaczący :)
przy farbie jest odczuwalny ( z 6-10 metrów nawet bardzo :wink: )


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

seria trzystrzałowa w plecy z 12 metrów..ślad jest widać go dobrze.
siniak jest także.

RAM tak jak pisałem to raczej broń treningowa do CQB (ze względu na krótki zasięg)

jako dobrą wiatrówkę krótką polecam całą stajnię Umarex-a
nie mogę sie zgodzić z niektórymi opiniami..to są dobre model i nie maja na naszym rynku konkurencji :wink:

polecam własnie nowość CP 99 Compact z ktorego były rozgrywane zawody PPP w Morsku.
Może moja opinia nie jest to końca subiektywna (obcuje z nimi na codzień :) )
ale naprawdę oprócz makarowa to nie widziałem nic lepszego na naszym rynku jeśli chodzi o krótka wiatrówkę
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
hrhrhrhr, super, dostałeś dupe hueuhehuehueuhe :) :) :)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
jaki jest zasięg painballa?
  • 0

budo_m_a_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ex Oriente lux

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka

odnośnie trzszcżacego plastiku to jest on tylko okladkach i nie wpływa to w żaden sposób na strzelanie czy wytrzymalość.

Wpływa, wpływa -- w końcu tam się sprzęt trzyma i można to było zrobić lepiej, choćby na poziomie starych pistoletów Umarexa (bo w nowych jest już różnie, zwłaszcza Desert jest dość marny).

Niestety dotarłem dopiero w sobotę więc nie miałem okazji postrzelać ale miało to tę dobrą stronę że i do mnie nie strzelali :D
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
ahhh chodzi Ci o Umarexy?? :) zrozumialem że to RAM trzeszczy.
No akurat tego się nie da ominać: pod okladkami znajduje się port na kapsułę CO2 i ta okładka jest ruchoma...
jeśli męczy Cie to MAP to polecam CP99 tam nic nie trzeszczy :)

(zresztą to wszystko kwestia gustu - mialem w łapach chyba wszystkie modele Pistoletów na CO2 jakie były i są sprzedawane w Polsce...i nic nie umywało się do Umarexa:
skif pomyłka; nie wygląda to dobrze-no może przypomina guna z gwiezdnych wojen :) a magazynek to jedna wielka lipa..fakt że 28 srutów ale każdy trzba ładować ustalaczem ..co tu wiele pisać psuły się niemilosiernie... Crosmany..beeee nic nie przypominają a sposób ładowania jakiś taki..przekombinowany
Makarov to jest fajna zabawka z wyglądu..bajer że jest na oryginalnych częściach..ale tu znów lufa gładka daje znac po sobie marną celnością

jeśli miałbym wybierać jakieś pistolety :
-wygląd.i sposób dzialania zbliżony do oryginału: Makarov (ale celność marna)
-wygląd i celnosć na dobrym pozimie Umarex (tu króluje dla mnie Reck Police kopia P228)
-celnośc twinmaster lub HW 45
-dobra zabawa PPK/S lub CP 99 Compact (celność na pozimie Makarova ale tu mamy znow Blow-back!)




PS a w dupę do dostałem kontrolnie..sprawdzaliśmy czy to wogule dziala :) :)
  • 0

budo_m_a_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ex Oriente lux

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
Prawie dobrze -- trzeszczy i Desert, i RAMy :D

Natomiast CP 99 Compact jest w tej chwili zdecydowanie najlepszą ofertą, wystarczająca celność i zabawa znacznie lepsza niż w tych na zwykłe śruty. A jeśli ktoś ma więcej czasu to polecam to co sam mam -- FWB 80 ;)
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
O! Widzę Michale, że zmieniłeś preferencje. Już nie strzelasz z "kasownika" ;-) ??? A z Twinem się przeprosiłeś, czy dalej się boczycie na siebie :-)
  • 0

budo_m_a_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ex Oriente lux

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
TfuMastery® wyginęły więc i ja mogłem poszukać sobie czegoś stosownego do mojego wieku :wink: Kasownik został tylko w awatarze.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
To jak juz gadamy o wiatrowkach to gadajmy...


:)

MAP czemu sie pozegnales z kasownikiem, ktorym to okresleniem jak mniemam hw40 zostalo nazwane? bo na 1280 rozdzialce ten awatar niewielki jest ;)
  • 0

budo_m_a_p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ex Oriente lux

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
Tak, to HW 40.

Trafił mi się Feinwerkbau którego chciałem mieć już dawno w niezłej cenie i dość szybko się dogadaliśmy więc kasownik służy już koledze z Iwebu. To był jeszcze gładkolufowiec więc bardzo za nim nie tęsknię, te które można dostać są już oczywiście gwintowane a kupowane w Niemczech dodatkowo kosztują przyzwoicie. Jest też nowa wersja z przyrządami w typie TruGlo.
  • 0

budo_scar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pijarów

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
pistolet wiatrówka: tylko HW45. Piękny kształt, pełna możliwość regulacji pracy spustu,
dziadek do orzechów przebija go celnością, z wyjątkiem dystansów powyżej 35 i do 50metrów. Zapach i dymek dopalanego olejku ze śruta, jak w bajce. Wieczorem melanholia :wink: .
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka

Makarov to jest fajna zabawka z wyglądu..bajer że jest na oryginalnych częściach..ale tu znów lufa gładka daje znac po sobie marną celnością


Części oryginalnych, wymiennych z bojowym to ma akurat niewiele, natomiast konstrukcja wytrzymałością i projektem jest bardzo zbliżona do broni bojowej

Lufa w sprzedawanych od roku Makarovach jest gwintowana, ale to nie ma znaczenia (osobiście wolałbym gładką do kulek BB) jednak SSG2000 sprawdził obydwie wersje (gładka i gwintowana) różnic nie zanotowano.

Należy używać śrutu BB i to wyłącznie stalowego (chyba tylko Anics robi) bo ołowiany jest tak mocno wypychany przez sprężynę popychającą, że się odkształca i potrafi pięknie zablokować magazynek

Celność jest wystarczająca do zabawy w PPP i strącania puszek na 15m (przy dobrym egzemplarzu nawet do 20m), do strzelań tarczowych są inne pistolety
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
Poza Makarowem made by Bajkal (który chyba jako jedyny nie wygląda przy bliższych oględzinach jak zabawka) to najbardziej "taktyczną" wiatrówką jaką widziałem był Air Arms TDR: kaliber 5.5mm, prędkość około 170m/s, PCP, ryglowany zamek, 10 śrutów w magazynku..tylko jeszcze ta cena jak za custom Stridera..Nie jest to precyzyjna wiatrówka zawodnicza, ale do "taktycznej demolki" :twisted: improwizowanych celów świetnie się nada:
Dołączona grafika
Złożony:
Dołączona grafika

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_teston
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka

pistolet wiatrówka: tylko HW45. Piękny kształt, pełna możliwość regulacji pracy spustu,


To jeszcze dodam: w kalibrze 5.5. Zaden z pistoletow, z ktorymi mialem do czynienia (a choc z pistoletu strzelac nie umiem, co M_A_P moze potwierdzic, mialem ich sporo) nie daje takiej frajdy. Jednego mialem kupowac na wiosne i zaluje ze nie kupilem. Drugim aktualnie sie opiekuje, dopoki kolega nie sciagnie z zagranicy.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka

Części oryginalnych, wymiennych z bojowym to ma akurat niewiele, natomiast konstrukcja wytrzymałością i projektem jest bardzo zbliżona do broni palnej


Jeśli szkielet i zamek nie to mało części oryginalnych to ja przepraszam :)
oczywiście nie moge być zamienne z oryginalami ..ale są z tych samych materialów i to są te same części ale lekko " tunningowane" aby pasowały do zaworu CO2 i nie były wymienne z prawdziwym Makarovem :wink:

A jeśli szukamy wiatrowki naprawde taktyczej z długich to chyba nie ma większej niże S-16 :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Przy kalibrze 5,5 ma prędkosc ok. 240m/s
W angli jest to jedna z lepszych wiatrowek do polowań (bo pamietajmy że tam można polować na drobną zwierzynę)

i nie obraź sie Heimdall ale ten AA to prędkośc marną a i zbiornik nie jest za duży
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzmy że taktyczna wiatrówka
Super - proszę, nie pisz jak nie masz pojęcia. A hasła ze strony xxx.xxxxxxxxx.xx to też sobie daruj.

Materiały - zgadzam się, jak w bojowym pistolecie (no może lufa nie jest odkuwana)
Projekt - zgadzam się, wytrzyma naprawdę dużo.

Jedynymi wspólnymi - wymiennymi częściami są: sprężyna zamka i okładka rękojeści (chociaż w oryginale jest inna). Ja w swoim makarowie mam okładkę gumową z NRDowskiej wersji makarova.

Zamek ma zupełnie inną konstrukcję (chociażby rozwiązanie prowadzenia iglicy), poza tym brak jest pazura wyciągającego łuski, sprężyna kurka jest jednostronnie wymienna (bo w oryginale jest dużo mocniejsza), można bojową stosować w wiatrówce ale nie można z wiatrówki przełożyć do bojowego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024