Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
Wywiad z Antonio Rodrigo Nogueira z 13.09.2005
pochodzi ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
W bardzo trudnych warunkach tłumaczył [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Dzisiaj częśc 1

Co sądzisz o ciężkiej wadze Pride w porównaniu do UFC?
Myślę, że Pride ma zawodników na znacznie wyższym poziomie. Przedtem mógł być taki sam poziom, ale teraz Pride jest znacznie lepszy. Wiesz, była walka pomiędzy Fedorem i Crocopem. To była bardzo ciekawa walka i udowodniła, że poziom w Pride jest bardzo wysoki.

Czy myślisz, że da się pokonać Fedora?
Fedor jest bardzo dobrym zawodnikiem ale ma słabe strony. Jakie słabości? Mam na myśli to, że nie jest dobry w parterze. Potrafi dominować z dosiadu, ale jego poddania nie są wystarczająco dobre. Nie byłby w stanie poddać Mirko w parterze.

Jak długo jeszcze chciałbyś walczyć?
Może jeszcze przez 9 lat. Teraz mam 26 lat, więc może skończę jak będę miał 35. Ale mam jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Jeszcze nie skończyłem. (śmieje się)

Poza Fedorem kto był najcięższym z twoich przeciwników?
Powiedział bym Sergey Kharitonov. On jest bardzo twardy. Zostanie jednym z najlepszych w wadze ciężkiej. Tak, tak mi się wydaję. Chciałbym zobaczyć walkę Fedora z Kharitonov-em. Tak, wydaję mi się, że to była by bardzo ciekawa walka! Tak, ale wiesz jakoś czołowi zawodnicy nigdy nie walczą ze sobą. Zajęło 3 lata Fedorowi zanim się zmierzył z Mirkiem, ale do teraz jeszcze nie walczył z Kharitonovem. Myślę, że Pride powinien zorganizować taką walkę, to było by niesamowite.

Mirko powiedział ostatnio w wywiadzie że najpierw chcę walczyć z Joshem Barnettem a potem na nowy rok z Tobą. Czy możesz nam coś o tym powiedzieć?
Nie. Hm interesujące, ponieważ Josh Barnett ostatnio mówił, że nie wie nic na temat walki przeciwko Mirko. Wiesz Mirko by chciał walczyć z Barnettem, ponieważ w ich ostatnim spotkaniu walka została przerwana (kontuzja barku u Barnetta). Ale jestem gotowy walczyć z nim kiedy będzie chciał.

Co chcialbys robic po zakonczeniu kariery?
Chciałbym ciągle uczyć Sztuk walki i uczyć moich przyjaciół jak walczyć. Albo może także zrobić coś, czego na razie nie miałem okazji robić, chciałbym żyć na wsi i mieć może farmę albo coś w tym rodzaju. To brzmi bardzo miło.

W tym roku walczyłeś tylko raz gdy spojrzałem na twoje statystyki z początku kariery, walczyłeś co najmniej, 3-5 razy na rok. Czy to przez kontuzję łokcia?
Tak, miałem paskudną kontuzję i nie mogłem ani trenować, ani walczyć tak dużo. Ale w następnym roku będzie GP ciężkiej wagi i wiem, że to będzie bardzo ciężki rok. Więc teraz używam czasu na rekonwalescencję, żeby być gotowym na następny rok.

Czy byłeś zdziwiony dominacją w uderzaniu Arony w walce z Silvą?
Tak, Arona miał parę niespodzianek. Kopał Wanderleia bardzo mocno. Ale byłem pewien, że Arona zdominuje walkę i jestem dumny z tego, że pomogłem mu walczyć w ten sposób.

Czy możesz nam powiedzieć coś o organizowanych przez ciebie galach?
Tak, mieliśmy już trzy gale i chciałbym zorganizować parę naprawdę dobrych walk. Usiłuję znaleźć najlepszych nowych zawodników z Brazylii, żeby mogli usprawniać swoje umiejętności w walce, żeby mogli też walczyć za granicą.

Więc jest to głównie dla brazylijskich zawodników, żeby mogli dojść do szczytu?
Tak, taki był mój zamysł. Ta impreza staję się bardzo duża i w tej chwili wszyscy to oglądają w Brazylii. Ponieważ znam się na walce, więc mogę zaaranżować bardzo dobre walki.

Nigdy nie chciałeś walczyć w swoich własnych imprezach?
Nie. Ponieważ skupiam się na tym by walczyć w Pride, ponieważ jest to największa impreza na świecie.

Czy duszenie Anaconda które niedawno nam pokazałeś było wymyślone przez ciebie i twój Team?
Nie, około 10 lat temu mój stary nauczyciel nauczył mnie tego poddania. Więc doprowadziliśmy je do perfekcji w BTT. W tej chwili jest to moje ulubione duszenie. Tak jest naprawdę fajne. Tak jest piękne.

Nie masz przypadkiem anacondy jako zwierzaka domowego?
Nie (śmieje się ) Mam dwa psy.

Jakiej rasy psy masz?
Jednego buldoga i jednego Włoskiego doga. Dwa duże.

Po twojej drugiej porażce z Fedorem, czy zastanawiałeś się nad zmianą kategorii wagowej na niższą?
Nie, nawet mimo to, że jestem dość lekki jak na ciężką wagę. Ważę teraz 102kg i mógłbym zejść do niższej wagi. Nie było by to trudne dla mnie, ale walczyć w ciężkiej wadzę jest znacznie ciężej i jest dla mnie dużym wyzwaniem aby stać się mistrzem ciężkiej wagi. Więc się nie poddaje. Już przybrałem trochę na wadzę i ważę 105kg. Chcę przybrać jeszcze 2 kg i dojść do 107 kg, żebym mógł walczyć z tą samą siłą co moi przeciwnicy.

Wanderlei zaproponował ci kiedyś przyłączenie się do Chute Boxe Team
O tak (śmieje się)!

Myślałeś kiedyś o tym?
Nie, ponieważ jesteśmy bardzo mocno związani w BTT i pomagałem budować BTT, więc naprawdę lubię swój Team i lubię tam ćwiczyć. Więc nigdy tak naprawdę nie myślałem, żeby zostawić Team.

Brzmi tak, jak by to była rodzina?
Tak. Naprawdę jak rodzina, ale doceniam zaproszenie. On jest bardzo dobrym zawodnikiem i mam dla niego dużo szacunku jako zawodnika i jako człowieka.


Specjalne podziękowania dla Jerzyka
  • 0

budo_obrigado
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
czy ktoś wie jak wygląda to duszenie Anaconda?
Proszę o jakiś opis ewentualnie zdjecia lub filmik.

pozdrawiam
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira

czy ktoś wie jak wygląda to duszenie Anaconda?
Proszę o jakiś opis ewentualnie zdjecia lub filmik.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_obrigado
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
Dzięki za szybką reakcję. Pozostaje wypróbować technikę na treningu ewntualnie na żonie :D

pozdrawiam
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
E tam ...moim zdaniem w kategorii średniej jest dużo większy wachlarz zawodników którzy prezentuja naprawde wyrównany poziom i naprawde każdy ma szanse wygrać z każdym. W ciężkiej Mino pokonał juz Kharitonova a poza Fedorem, Crocopem i Barnetem chyba nie ma na chwilę obecną godnego siebie rywala.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira

czy ktoś wie jak wygląda to duszenie Anaconda?
Proszę o jakiś opis ewentualnie zdjecia lub filmik.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adiemus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tczew

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira

Jak długo jeszcze chciałbyś walczyć?
Może jeszcze przez 9 lat. Teraz mam 26 lat, więc może skończę jak będę miał 35. Ale mam jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Jeszcze nie skończyłem. (śmieje się)


Hmm, mialo byc pewnie mam "jeszcze 6 (...) mam 29 lat"
  • 0

budo_yamahita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
Barnettem?? on chyba od 2 lat nie mial zadnej walki:/, a w ciezkiej jest jeszcze Nastula:>, Coleman :/ no wsumie racja tez jakos nie moge znalesc nazwisk
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
W przeciagu 2 ostatnich lat walczył z 7 razy ..... ale fakt , teraz po tak długiej przerwie CroCop to moze byc za wysoka poprzeczka.
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
tzn przed kontuzja oczywiscie ..... :D
  • 0

budo_hoolxter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
Nogueira jest jednak śmiesznym kolesiem. Fedor robił z nim w parterze co chciał a on mówi że ma słaby parter ??? Trochę dziwne jak na kogoś kto latał w obu walkach po ringu jak worek ziemniaków. Po drugie Fedor nie potrzebuje go poddawać skoro ma najsilniejsze uderzenia z gardy ze wszystich HW.

Dziwie się Nog'owi że okazuje brak szacunku dla najleszego zawodnika wagi ciężkiej.
  • 0

budo_adiemus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tczew

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
Troche za bardzo rozbijasz wypowiedz Noga na czesci pierwsze. Powiedzial on, ze Fiodor nie ma dobrego parteru, dodajac ze jest on dobry z dosiadu ale jego poddania nie sa wystarczajaco dobre (na kogos takiego jak Mirko czy Nog).
Z tym " latal jak worek ziemniakow" tez przesadzasz - np sporo razy Nog staral sie w parterze wykonczyc jakas dzwingnie, z czego Fiodor na wszelki wypadek uciekal od razu do pozycji wyprostowanej.

Ja tam nie widze braku szacunku dla Fiodora. Poza tym trzeba pamietac, ze Nog mowi po angielsku (pewnie w tym jezyku przeprowadzany byl wywiad), ale nie jest on w nim zbyt biegly, wiec na jego wypowiedzi lepiej patrzec jako calosc niz analizowac poszczegolne zdania wyrwane z kontekstu.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
Poza tym, jesli chodzi o parter to przy Mino Fedor jest raczej Cienki Bolek...
  • 0

budo_suda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
Tu sie zgadzam w stu procentach :-)
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
cienki to moze nie... :roll:
  • 0

budo_hoolxter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
Oj marchew, czyli sugerujesz że Nog przegrał z Fedziem w stójce bo gdyby zeszli na parter to dostałby wciery od mistrza parteru.

Pozdro
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira

Poza tym, jesli chodzi o parter to przy Mino Fedor jest raczej Cienki Bolek...

Bez sensu wypowiedz, to tak jakby powiedziec Rodrigo ma cienki parter w porownaniu z Roycem...
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
Zebysmy sie zrozumieli.

Moim calkowicie subiektywnym zdaniem, Minotauro jest najlepszym technikiem wagi ciezkiej jesli chodzi o parter. Nikt nie potrafi w taki sposob wygrywac w parterze i w taki sposob poddawac.

Hoolxter - jak na moje walka to bardziej zlozona sprawa niz to, ze ten wygra na gorze, a ten na dole. Stac moze sie wszystko vide znakomity suples Randlemana na Fedorze po ktorym Fedor i tak sie pozbieral.

r0bak - uwazasz, ze Fedor jest lepszym technicznie zawodnikiem jesli chodzi o parter niz Mino?

Fedor ma swietne ground£, ale technicznie duzo mu do Nogueiry brakuje na ziemi.
  • 0

budo_hoolxter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z Rodrigo Minotauro Nogueira
Pierwsza sprawa, moim zdaniem Mino to również świetny technik co nie oznacza że jest arcymistrzem parteru (samą techniką się nie wygrywa). Po drugie Fedor jest mistrzem Rosji w Sambo i uważam że na ziemi jest conajmniej tak dobry jak Mino ile nie lepszy
(polecam filmik z jego walki z bratem w czasie turnieju sambo). Po trzecie skoro mino jest taki dobry w parterze to czemu Herring uciekał mu z dosiadu jak chciał, Fedor przetaczał go za każdyma razem jak znalazł się w pozycji górnej (garda, pół dosiada, dosiad), czemu nie potrafił skończyć w parterze Kharitonowa (również trenuje sambo), czemu przegrał deyzją z lżejszym Hendersonem. Rozumiem że wszystkich adeptów BJJ boli że ich Mistrz nie jest na topie, ale twierdzenie że Mino ma najlepszy parter i że tam może szukać zwycięstwa nad Fedorem jest dla mnie śmieszne.

Pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024