Skocz do zawartości


Zdjęcie

pacjent do reanimacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pacjent do reanimacji
Moi mili - mam takiego pacjenta

Dołączona grafika

trzeba by go trochę odrestaurować , konkretnie: rękojeść, polerowanie , ostrzenie

w jakiej kolejności to zrobić? [myślę że z polerowaniem i ostrzeniem sobie poradzę, natomiast potrzebuję kilku rad przy rękojeści]

żadnej egzotyki, jakiego drewna użyć? może być coś z trzonka od siekiery? brzoza?
czym wycinać?
czym to znitować żeby trzymało ? samo klejenie może nie wystarczyć, no i potem wykańczanie rękojeści ale to na razie odległa przyszłość
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: pacjent do reanimacji
Witam.

I. Polerka - ręcznie papiery ścierne wodne zaczynająć od nizszych gradacji, aż do wysokich - do usyskania porządanego wfektu, maszynowo - wiertarka, tarcza polerska+pasta.

II. Rękojeść - drewno - kup od jumba lub coś odemnie, trochę mam nowych gatunków - niedługo znów wyprzedaż. Wyciąć, wyszlifować, przykleić na epoxy razem z pinami( od Jumba lub kup w kastoramie rurki bądź pręty),zakonserwować (znajdziesz na budo mnóstwo przepisów jak to zrobić i czym).

W kwesti szczegółów - pytaj.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pacjent do reanimacji
dobra - wstępnie podpolerowałem pacjenta, zrobiłem oparcie na palec [może jeszcze otwieracz dojdzie :wink: i coś wygraweruję na ostrzu ] nie będę przesadzał bo w trakcie pracy jeszcze może się zarysować co do rękojeści;


zakładając że znajdę drewno [parkiet, deska do krojenia, trzonek siekiery ...] jak to zrobić technicznie - na pewno najpierw wyciąć z grubsza kształt [są jakieś zasady typu wzdłuż słojów czy coś? ] ,
do końca obrabiać kawałki luzem czy wykańczać już na nożu ?,
lepiej ukształtować jeden kawałek a potem rozciąć na połowy czy od razu pracować z dwoma połówkami?

epoxy złapie drewno z metalem? przeszlifować go czymś grubszym żeby lepiej złapało?

z czego zrobić czerwone przekładki?
[planuję polerowane ostrze, ciemną rękojeść]
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pacjent do reanimacji
ehh dobrych rad jak na lekarstwo ale ja nie mogę czekać więc...

stary parkiet (co by o nim nie mówić schnie już conajmniej kilkanaście lat), chyba dębowy
rozłupany przy pomocy ... (chyba widać) bo cięcie tego piłą to udręka
Dołączona grafika

pacjent jest już wstępnie wypolerowany, okładziny z grubsza pasują, choil jeszcze do dopracowania, miejsce na palec wskazujący jest
Dołączona grafika

myślę czy mu nie dorobić otwieracza do butelek na końcu rękojeści
Dołączona grafika

dopasowywanie rękojeści
Dołączona grafika

ciągle nie wiem jak z pinami, na razie zdobyłem tylko miedzianego gwoździa :?
Dołączona grafika
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pacjent do reanimacji
[gdyby nie było widać z powodu przeciążenia republiki to dajcie znać)
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pacjent do reanimacji
Widać. Obrabiaj na nożu. Rurkę mosiężną kupisz w sklepie z metalami kolorowymi za grosze, świetnie za pina robić będzie. Jak jeszcze zalejesz epoksydą, i nawkładasz pręcików, to będziesz miał piny mozajkowe. Jeśli nie chcesz kupować żywicy w sporych ilościach, to w castoramie kupisz klej 2 składnikowy, to praktycznie to samo. Drewno też tym przykleisz do klingi, tylko musisz dokładnie odtłuścić i może trochę zmatowić grubym papierem ściernym. Między klingę a okładki można wstawić jakąś przekładkę. Może być z jakiejś grubej teczki na dokumenty, byle plastikowej, też trzeba zmatowić do klejenia.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: pacjent do reanimacji
koncz jak najpredzej, bo ciekawosc mnie juz zzera. Olej republike jesli chodzi o upload zdjec. tinypic.com albo imageshack.us.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024