Skocz do zawartości


Zdjęcie

pływanie i siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukarus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

pływanie i siłownia
w moim planie treningu prubujac zmiescic wszystko co robie ustawilem jednego dnia pływanie i siłownie (w inne dni nie da rady), nie wiem tylko czy najpierw robic siłownie czy najpierw isc na basen plywac (nie chodzi o robienie jedenego za drugim ale w ciagu dnia).

jakie wyjscie bedzie najlepsze???
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
pierwsze to. co jest twoim priorytetem
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
Ja bym wolał basen mieć po siłce, ale czemu? Nie wiem, na konkretne argumenty nie licz :) , ale zawsze u mnie na siłce ludzie po ćwiczeniach siłowych na koniec zawsze jakis rowerek trzaskali albo biegali na bieżni, to chyba i basen też wtedy jest OK.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
Zeby wpasc w jeszcze wiekszy katabolizm? :wink:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia

Zeby wpasc w jeszcze wiekszy katabolizm? :wink:

To dobrze czy źle, bo się nie znam na tych sprawach :?: :?
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
Ja sobie założyłem ambitny plan : mam 6 godzin w tygodniu treningów ( 3x2 ) , chciałem w wolne dni chodzić na pake ale idzie sie zajezdzic .
Musze to jakos poukładać .

A co basenu to ja raczje po pace ...
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia

Zeby wpasc w jeszcze wiekszy katabolizm? :wink:


Na i-s smoktm pisal zeby po treningu pojezdzic na rowerku zeby poprawic krazenie bo sprzyja to regeneracji, pozniej poszukam dokladnie bo nie jestem pewien czy dobrze to napisalem.

katabolizm - spalanie miesni
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
hmm.. to juz bardziej bieznia niz rowerek moim zdaniem.
Ja wskakuje na rowerek po tre zeby sie 'schlodzic' i nie konczyc cwiczen tak gwaltownie. Wiele osob pedaluje bo mysla, ze w ten sposob spala tluszczyk, co nie jest prawda.

ale to wszystko offtopic.

edyt: ja wiem, co to jest katabolizm :)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
to do Skipera, bo nie wiedzial czy to dobrze czy zle ;)

Zeby wpasc w jeszcze wiekszy katabolizm? :wink:

To dobrze czy źle, bo się nie znam na tych sprawach :?: :?


  • 0

budo_lukarus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
moim priorytetem jest jak najwieksza wydolnosc, niestety moje ego nie jest w stanie olac lepszego wygladu jaki daje silownia wiec postanowilem pujsc na kompromis.

hehe teraz napisze wam swoj plan tygodniowy ale pamietajcie chodzi o wydolnosc organizmu (nic w stylu spalic jak najwiecej tluszczu czy jak najwiecej miesnie sobie zorbic)

Poniedziałek:

- bieganie
- judo

Wtorek:

- bieganie
- siłownia
- pływanie

Środa:

- bieganie
- judo

Czwartek:

- bieganie
- randori(judo)

Piątek:

- bieganie
- siłownia
- pływanie

Sobota:

- bieganie
- pływanie

Niedziela:

- bieganie
- siłownia

biegania tak durzo bo to moja pieta achillesowa i musze najwiecej wysilku wlozyc wlasnie w ten element cwiczen.

mysle ze bede plywal wieczorem prawie caly dzien po silce wiec nie powinno byc zle.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
Za duzo cwiczen, przetrenujesz sie.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
za dużo siłki, wystarczy raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. pływanie spokojnym tempem to świetny sposób na dobrą regeneracje po siłce (zarówno bezpośrednio po, jak i nastęnego dnia)
bieganie ok, jeśli nie robisz zbyt dużych dystansów.
zrób sobie w niedziele wolne. przyjdą lepsze efekty niż z przetrenowywania się.

zadbaj o diete!
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
Jeżeli narzucisz sobie zbyt ambitny plan, to nie dasz rady go utrzymać, a tylko się zajedziesz w szybkim czasie.
  • 0

budo_lukarus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
ja to nazywam systemem obozowym (nie chodzi o te z II WŚ ale z obozów judo) po okolo 2 max 3 tygodniah organizm daje znac o przeciazeniu (sennosc, brak sił i checi) ale wystarczy wtedy wypocząć 2/3 dni do tego masaz i sauna i mozna jechac dalej.

ja nie zucam sie na gleboka wode bez przygotowania spokojna glowa :) , ale nie da sie ukryc trening jest morderczy od kiedy cwicze nie chodze na zadne imprezy bo o 22 00 czlowiek nie ma sily nawet siedziec.

skorzystam jednak z waszej rady i w soboty robie sobie dzien wolny.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia

katabolizm - spalanie miesni

Sorry, że troszkę offtopuje..
W takim razie, rowerek po siłce jest ok wedle tego co napisaleś, MAciek pisze, że bieżnie by wolał, a to basen tak diametralnie się różni, że już nie byłby wskazany bo od wcześniej wymienionych znacznie zwiększa katabolizm?
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
topic: zbyt intensywny plan. nawet zawodowcy biora regereacje pod uwage. moze i sobie odpoczniesz po tych 2/3 dniach przerwy ale:
a) miesnie nie beda rosnac, gwarantuje
B) wkrotce zalozysz post, ze masz kontuzje
c) chodzisz do szkoly?

off-topic:
autor pisze, ze bedzie duza przerwa pomiedzy silownia a basenem, wiec jezeli ma dobrze ulozona diete (+ew. suplementacje okolotreningowa), nie musi sie martwic o katabolizm

silownia i basen/bieznia/rowerek tuz po.
_moim zdaniem_ jezeli celem jest masa,sila to tylko dla schlodzenia mozna stosowac dowolne z powyzszych. teraz stosuje rowerek, wczesniej basen, poniewaz jest dla mnie przyjemniejszy i daje fajne poczucie napompowania. trzeba ustalic sobie powiedzmy 10 min stalym tempem (tzn. po kazdym tre plywasz, pedalujesz zawsze z ta sama intensywnoscia)
dla krazania krwi, wydaje mi sie, ze (od najlepszego) bieznia, basen, rower
dla poprawienia wydolnosci, nie wiem. ja trenowalbym wydolnosc inaczej. mysle, ze autorowi chodzi raczej o wytrzymalosc silowa (pod judo) i tutaj raczej ani basen ani bierznia ani rowerek.

Paeł - nie zauwazylem, thx :D
  • 0

budo_lukarus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
a) miesnie nie musza rosnac :) w tej chwili znam osoby wazace 75 kg (czyli o 10 mniej ode mnie) ktorzy wykorzystujac w pełni swoje miesnie i ogulnie organizm maja lepsze wyniki np na silowni ode mnie, o judo nie wspominajac. chodzi mi o to ze nie zalezy mi na dodatkowej masie, czy napompowanych miesniach dopuki nie naucze sie w pelni efektywnie wykorzystywac tych co mam.

B) mam nadzieje ze nie, trenuje juz 4 lata (wszystko to co teraz tylko ze w mniejszym natezeniu i roznych proporcjach) i udaje mi sie uniknac nawet naciagniec miesni. a moze nietylko udaje mi sie uniknac, a po prostu wiem co robic :wink:

c) szkole zucilem po roku studiow i ide do woja (bede robil w koncu to co lubie), teraz sie przygotowuje do wyjazdu zeby pokazac tam w pelni na co mnie stac

nie jestem pewnien czy mam dobra diete no ale cuz mysle ze 5 posiłków dziennie to nie jest zle. zawsze jest nabial (w sporych ilosciach), ryz/kasza/makaron, miesa (kurczak lub inny schabowy, rybka- zadziej), i standardowo kanapki, wazywa i owoce. zadnej suplemetnacji nie stosuje

MAciek- jak trenowałbyś wydolność???

siłownie i owszem trenuje pod judo (krótkie przerwy, max 70% obciazen, wiecej serji i wiecej powtorzen w serji niz na standardowej pace tzn od max25 do 10.
pływanie i bieganie daje super efekty podczas intensywnej walki w parteze- organizm zdecydowniae lepiej traktuje mniejsze ilosci powietrze co u niektorych powoduje calkowite opadniecie z sil i niemozliwosc wyjscia z np trzymania.

mysle ze wprowadzanie organizmu w zmeczenie powtarzajace sie kilka razy dziennie, dobrze wplywa na kondycje sprawia ze mozna wiecej i dluzej niz inni. nie tyle mysle co to czuje :twisted: a w woju (mam nadzieje) bedzie mi to potrzebne przy permanentnie powtarzajacym sie zmeczeniu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia

Wiele osob pedaluje bo mysla, ze w ten sposob spala tluszczyk, co nie jest prawda.


Czemu nie? Wiesz, że to aktywność aerobowa? Kwestia wysokiego tętna. Na zwykłym rowerze to niemożliwe, na siłowni na stacjonarnym - tak.

moim priorytetem jest jak najwieksza wydolnosc, niestety moje ego nie jest w stanie olac lepszego wygladu jaki daje silownia wiec postanowilem pujsc na kompromis.


Nie ma kompromisu, jeszcze przy takim planie. Zapomnij o masie o sile raczej też.

Wydolność:

- bieganie, pływanie - tak

Jeszcze dodałbym całą masę ćwiczeń typu: czołgania, żabki, przewroty, pompki, brzuszki, przetoczenia, bieg z partnerem + noszenie w różnych wariantach, wynoszenia do rzutu itp.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia

Czemu nie? Wiesz, że to aktywność aerobowa? Kwestia wysokiego tętna. Na zwykłym rowerze to niemożliwe, na siłowni na stacjonarnym - tak.


Owszem, wiem :) Chodzenie na silownie moze miec moim zdaniem na celu : zwiekszenie masy miesniowej, sily maksymalnej, wytrzymalosci silowej, Wszystkie te zjawiska zachodza, przy dodatnim bilansie kalorycznym. Pedalowanie po tre zwieksza katabolizm, zwieksza deficyt kaloryczny. Nie da sie zrzucac tkanki tluszczowej i osiagac celow, ktore wymienilem wyzej w tym samym czasie.

Sa jeszcze ludzie, ktorzy chodza na silownie by schudnac. Moim zdaniem jest to nieporozumienie, poniewaz sa znacznie efektywniejsze sposoby zrzucania tkanki tluszczowej (np. HIIT lub klasyczne aeroby, o ktorych wspominasz, lub progrmay kompleksowe - np. Ultimate Diet 2.0) lub ogolnie masy ciala. Istnieje jeszcze waska grupa ludzi, ktorzy podczas 'odchudzania' uczeszczaja na silownie by podtrzymac obecna mase miesniowa - do tego jednak potrzebny jest specjalistyczny program.

Co do wysokiego tetna. Nie koniecznie wysokiego ale w okreslonej zonie. Swoja droga moglbys o tym wrzucic info na swoja stronke.

Lukarus
a) poprzez wzrost miesni rozumiem wzrost ich masy lub sly maksymalnej lub wytrzymalosci silowej. Pewnie zalezy Ci na choc jednym z powyzszych.

B) wydaje mi sie, ze Twoje stawy, miesnie itd ne beda sie regerowac tak jak powinny, wiec nie beda tak sprawne jak moglyby byc, stana sie bardziej podatne na kontuzje, Twoje doswiadczenie tutaj nie pomoze :cry:

c) szkoda, ale jezeli to to, co lubisz, to trzymam kciuki

Musisz policzyc sobie, ile kalorii, bialka, ww, tl dziennie spozywac i trzymac sie tego, choc nie musisz bardzo dokladnie. Pamietaj, ze im wiecej kalorii, tym lepsza regeneracja. Nie wiem, ile masz lat ale moze pomysl o kreatynie.

Mozesz poczytac o treningu wytrzymalosci silowej. Jestem pewien, ze jest w czytelni AWFu. Mam e-booka o tym, ale po ang. Moge Ci przeslac.

Zaznaczam, ze nie jestem trenerem, z ktorym powinienes to skonsultowac.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pływanie i siłownia
1)
Dołączona grafika
normalna reakcja organizmu na trening

2)
Dołączona grafika
gdy dajemy sobie zbyt malo czasu na regeneracje.. co bedzie prowadzic do przetrenowania

3)
Dołączona grafika
dobrze rozpisany treningi, uwzgledniajacy czas na regeneracje

Wydaje mi sie, ze Ciebie dotyczyc bedzie 2) :(
grafiki z serwisu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024