Skocz do zawartości


Zdjęcie

Combat56 - Stowarzyszenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
Lewro z tego co zrozumialem to jestes z Poznania, a ja trenuje w Łodzi wiec raczej nie ma sensu zebys przyjedzdzal taki kawal na trening, ale skoro nas tego ucza na ju-jitsu, wiec w poznanskich sekcjach powinno byc podobnie.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
gdyby tak było cwiczył bym teraz ju jitsu :) :) :) :)
  • 0

budo_tomo69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
Następny gostek, który twierdzi (przynajmniej w podtekście), że jedno jest lepsze od drugiego... "Zadania sytuacyjne", dobre sobie :lol: . O jakim dorobku i o naśladowaniu czego mówisz? Systemy combatu naprawdę z założenia nie są zbyt skomplikowane i robienie z tego jakiejś tajemnicy (choćby poprzez ograniczenia rozpowszechniania materiałów) nie jest dobrym pomysłem. Może rzeczywiście powinniście trochę pojeździć i się pouczyć...
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
nie twierdze że cos jest leprze od drugiego , to nie piaskownica ....., kazdy system czy sztuka walki doazy do tego samego skuteczności w samoobronie lub wyczynu sportowego. Ja równiez jeźdze po polsce i sie ucze od leprzych którzy maja cos ciekawego do powiedzenia. ale ju jitsu i c56 to nie to samo / oczywiscie to jest moja opinia /.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie

Następny gostek, który twierdzi (przynajmniej w podtekście), że jedno jest lepsze od drugiego... "Zadania sytuacyjne", dobre sobie :lol: . O jakim dorobku i o naśladowaniu czego mówisz? Systemy combatu naprawdę z założenia nie są zbyt skomplikowane i robienie z tego jakiejś tajemnicy (choćby poprzez ograniczenia rozpowszechniania materiałów) nie jest dobrym pomysłem. Może rzeczywiście powinniście trochę pojeździć i się pouczyć...

tajemnicy takiej, że za szkolenia i treningi się płaci, to raz, natomiast te techniki są wykorzystywane jeszcze w szkoleniach dla resortów mundurowych, więc nie widze naprawde powodów, zeby były one sobie ot tak rozpowszechniane.

Sulsa, to że kilka technik jest wziętych żywcem z JJ o niczym nie świadczy. COmbat z założenia to różne kompleksowe techniki, w skłąd których napewno wchodzą xwignie i rzuty, a skąd je wziąść w lepszej formie jak nie z judo czy JJ?
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
o własnie kolega przejżyscie to wyłozył
  • 0

budo_tomo69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
Skończyły się czasy, gdzie z byle czego robiono tajemnicę, a super i jedynie skuteczne techniki czy systemy walki nauczane były w woju czy milicji (policji). Dzisiaj znaczącą część fachowców stanowią cywile, a dostępność informacji w tym temacie jest wprost olbrzymia (choćby w internecie). I żeby nie było: nie wystarczy coś oglądnąć czy o czymś przeczytać, trzega spędzić setki godzin na sali i praktykować, nie ma innej drogi. Więc raczej obawa przed wykorzystaniem jakichś technik czy wiedzy przez osoby niepowołane nie wchodzi w grę. Tak więc nadal nie rozumiem w czym problem. Z mojej praktyki swoisty "nimb tajemniczości" otaczający dane systemy, sekcje czy kluby był z reguły tylko przykrywką i kamuflażem dla np. niedouczonych instruktorów nastawionych na kasę i w efekcie robiących koło pióra całemu środowisku. Tak na marginesie, to parę lat temu wyszła jakaś kaseta video z Combat 56. Początek został zrobiony, i słusznie... Tylko po co teraz te tajemnice...
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
OOO ta kaseta to wielka pomyłka. Mam obie czesci, techniki tam pokazane to salwa smiechu. Uważam, że nie ma co przesadzać z tą tajemnicą bo nie spodziewam się jakiś technik, które zrewolucjonizują walkę wręcz. Człowiek ma dwie ręce i dwie nogi i w zasadzie wszystko juz wymyślono.
Techniki tego typu są w KravMaga i nie ma czego ukrywać.
Ciekawe są dla mnie niektóre rozwiązania np techniki transportowe, itp.
Ale ja wybieram sie do Poznania, bo innej metody chyba nie ma.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
owa kaseta to faktycznie nic ciekawego dla tego co siedzi w temacie, techniki w systemach typu combat sa podzielone na zakresy iny dla cywila inny dla policji , wojska czy ochrony. Rozpowszechnianie takich metod na cd to własnie komercja i budowanie swojego ego. Widziałem wiele fantastycznie nagranych materiałów, a po konfrontacji z autorami / nie pisze tu o jakis walkach tylko wymianie doswiadczeń i pogladów / zostawał niesmak i rozczarowanie. U nas jest aka zasada najpierw z nami po trenuj potem dostaniesz materiały rozszerzajace zakres - nagrac mozna wszystko , rzeczywistość to weryfikuje.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
Myśle że to bardzo dobra metoda. Trzeba uczyć się u źródła a nie z telewizji.
Popieram
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
Tomo69 napisał:

Następny gostek, który twierdzi (przynajmniej w podtekście), że jedno jest lepsze od drugiego... "Zadania sytuacyjne", dobre sobie Laughing . O jakim dorobku i o naśladowaniu czego mówisz? Systemy combatu naprawdę z założenia nie są zbyt skomplikowane i robienie z tego jakiejś tajemnicy (choćby poprzez ograniczenia rozpowszechniania materiałów) nie jest dobrym pomysłem. Może rzeczywiście powinniście trochę pojeździć i się pouczyć...

Cześć Tomo69, Lewro nie twierdzi że Combat 56 jest lepszy od innych systemów i nie zabrania nikomu udać się do nich na trening, tak więc nie robi tajemnicy z systemu. A co do szkolenia, to szkolą sie i to ostro, a co najważniejsze to wiedza ta pozostaje im w głowach i to świadczy o poziomie jaki reprezentują, najlepiej gdybyś sam do nich pojechał i sie przekonał, naprawde warto.

Tomo69 napisał:
I żeby nie było: nie wystarczy coś oglądnąć czy o czymś przeczytać, trzega spędzić setki godzin na sali i praktykować, nie ma innej drogi. Więc raczej obawa przed wykorzystaniem jakichś technik czy wiedzy przez osoby niepowołane nie wchodzi w grę.


zgadzam sie z Tobą, ale chyba zbyt mało uczęszczasz na wszelkiego rodzaju zgrupowania czy też seminaraia(jak zwał, tak zwał), żeby to osądzić. Nie wszyscy podchodzą do tego tematu poważnie i usiłują zarobic odpowiednie pieniążki na naiwnych ludziach, którzy wybieraja sobie sekcje i chcą sie czegoś nauczyć. Potem okazuje sie że gość to dupa, który wlaśnie skopiował z jakiejś strony filmiki i próbował uczyć skoków z dziesiątego piętra kobiety z dzieckiem na ręku. Pomyśl jak to wpłynie na wizerunek systemu. Przecież ludzie zawsze uogólniają i nie będzie sie potem mówiło Kowalski to dupek i nie warto u niego trenować, tylko Combat 56, Krav Maga, Sistema itp. to systemy którym nie warto sie interesować. TERAZ ROZUMIESZ, uczęszczając do nich na zajęcia, mają oni mozliwość weryfikacji ludzi trenujących Combat 56 itd....
Pozdrawiam, nie mogłem sie powstrzymać żeby sobie cos napisać. Chba mam trochę racji.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
rzeczowo i na temat , fajnie :D
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
Mam nadzieję, że jedziecie do Pucka!? Z tej strony Emil z Żar
  • 0

budo_tomo69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
Tedo napisał:

Cześć Tomo69, Lewro nie twierdzi że Combat 56 jest lepszy od innych systemów i nie zabrania nikomu udać się do nich na trening, tak więc nie robi tajemnicy z systemu.

Przecież nie twierdzę, że nie można do nich udać się na trening... Inaczej po co i dla kogo miałyby się treningi odbywać :-) Co do wielkiej"tajemnicy", to chodzi o materiały szkoleniowe (bo o to się w tej rozmowie rozchodzi), a nie o zamykanie drzwi przed ludźmi, bo za nimi nauczane są "tajemne techniki"... Powtórzę jeszcze raz, te czasy dawno minęły.

Tedo napisał:

Nie wszyscy podchodzą do tego tematu poważnie i usiłują zarobic odpowiednie pieniążki na naiwnych ludziach, którzy wybieraja sobie sekcje i chcą sie czegoś nauczyć.

No cóż, z takim ryzykiem należy się liczyć. W końcu w każdym stadzie znajdzie się czarna owca. Zresztą historia zna wiele takich przypadków. Każdy ujawniony taki przypadek powinien być napiętnowany przez środowisko, a zainteresowana federacja czy stowarzyszenie pod którą podpina się taki gostek powinna przedsięwziąść odpowiednie kroki :twisted: Inna sprawa to ludzie, którzy nieraz bezmyślnie sami padają ofiarą hochsztaplerów, a nieraz posyłają tam swoje pociechy i wychodzą takie kwiatki jak ostatnio (śmierć 9-latka z rąk "instruktora" combat kalaki").

Tedo napisał:

TERAZ ROZUMIESZ, uczęszczając do nich na zajęcia, mają oni mozliwość weryfikacji ludzi trenujących Combat 56 itd....

I bardzo dobrze, tak powinno być. Tylko że ja rozgraniczam trening na sali, z zaznajomieniem się z materiałami szkoleniowymi. To dwa zupełnie różne tematy... Przecież nie sposób się nauczyć wyczucia dystansu, timeingu, precyzji, czy zaznać kontaktu z przeciwnikiem, przekonać się o swojej skuteczności w walce itd.itp. siedząc w ciepłym foteliku w bamboszach na nogach i czytając coś czy oglądając choćby nie wiem jak "tajemne materiały tajemniczych szkół" :)

P.S.
Tedo napisał:

zgadzam sie z Tobą, ale chyba zbyt mało uczęszczasz na wszelkiego rodzaju zgrupowania czy też seminaraia(jak zwał, tak zwał), żeby to osądzić.

Zaliczyłem już dość staży, zgrupowań i obozów, żeby wyrobić sobie o wielu sprawach (także tych "tajemnych") osąd. I nadal się uczę...
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
witaj emil , oczywiscie ze jedziemy juz jestesmy spakowani ten najblizsze 4 dni beda bardzo ciekawe i rozwojowe , mam taka nadzieje bo materiały jakie dostałem zapowiadaja sie bardzo ciekawie zwłaszcza Defendo które jest bliskie Combat56. Mielismy tydzień temu staz ogólnopolski szkoda ze Ciebie ne było no ale taka praca pozdrawiam i do zobaczenia do jutra.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
Też tam jadę, porozmawiamy na miejscu.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
nowy film na stronie stowarzyszenia materiał ze szkoleń
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
lewro wytłumacz mi jedną rzecz: Jak to jest, że organizujecie szkolenia z systemu combat 56 a jak wynika ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w Poznaniu nie ma żadnego instruktora tego systemu. Strona, której adres podałem to strona twórcy systemu combat 56 Pana Arkadiusza Kupsa zawierająca spis autoryzowanych instruktorów combat 56
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
tak to już jest my nie jestesmy autoryzowani choć szkolilismy się u Kupsa 10 lat , tak to juz bywa , poza tym ta autoryzacja jest od niedawna od momentu kiedy powatało Stowarzyszennie Combat56
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat56 - Stowarzyszenie
Odpowiedź odważna godna prawdziwego wojownika. Spodziewałem się raczej złośliwości, agresji i unikania odpowiedzi na drażliwe pytanie (mając na względzie naszą wcześniejszą wymianę poglądów w temacie hosin sul combat) i jestem mile zaskoczony. Pozdrawiam Kwiatek

Ps. W temacie dotyczącym skoków spadochronowych na Twoim forum jest pytanie o pewną awarię (Double malfunction). Uważam że to najprawdopodobniej "podkowa".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024