Skocz do zawartości


Zdjęcie

OTF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_zioman69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

OTF
Ostatnio zaczalem sie zastanawiac jak duzym probemem byloby zrobienie OTFa. Sama konstrukcja nie musi byc taka skomplikowana, ale mam problem ze sprezyna.. nie wiem jak powinna byc mocowana, w jakiej plaszczyznie ma dzialac i jak wygladac.. Kiedys ktos rozbieral OTFa, wiec jakby ktos znajacy temat podrzucil info to bylbym dzwieczny :-)
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: OTF
Nie wiem, jak to tam jest rozwiązane, ale działa tak, że Sprężyna 'uderza' ostrze, większość drogi przebywa ono rozpędem, na końcu się blokuje. Tak to działa w ruskich shitach za piątala na bazarach. Chowa się jakoś z jednoczesnym napięciem owej spężyny, jo.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: OTF
dupa. nie chowa sie z napieciem, tylko tak samo jak sie wysuwa.
przesuniecie suwaka (w ktorakolwiek strone) powoduje najpierw napinanie sprezyny, a potem zwolnienie blokady ostrza. energia zmagazynowana w sprezynie w poczatkowej fazie ruchu suwaka powoduje wysuniecie ("wystrzelenie") ostrza. Ten koniec sprezyny, ktory napedzil ostrze, przebywa niewielki odcinek - tak z pol cm. a ostrze - cala swoja dlugosc. po dotarciu do pozycji otwartej ostrze sie znowu blokuje. teraz przesuwamy suwak "w dol". znowu - najpierw sprezyna sie napina, a potem zwalnia sie blokada ostrza. ostrze zostaje "wstrzelone" do wnetrza rekojesci, gdzie sie blokuje na tej pierwszej blokadzie. moga tu byc 2 sprezyny, ale moze byc i jedna. mechanizm w tanich nozach tego typu jest dosc banalny - krzywki i zabki z blaszek, ale oczywiscie jego wytrzymalosc jest gowniana. poza tym, przy tym sposobie otwierania, jesli ostrze napotka w czasie "wystrzalu" twarda przeszkode, to sie nie otworzy do konca (w tych tanich bazarowcach wystarczy dlon) i nie zablokuje. wtedy trzeba nozem "strzepnac", zeby zaskoczyl za blokade. Podobnie jesli przytrzymamy ostrze w czasie zamykania, nie zablokuje sie ono w pozycji schowanej.
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: OTF
Rozbierałem takiego bazarowca :? Ma jedną sprężynę i dwie blokady, Z tym, że sprężyna jest zamocowana do przesuwnych uchwytów, tak że ruch suwakiem w dowolną stronę powoduje najpierw napięcie sprężyny, potem zwolnienie ostrza, ruch ostrza powoduje natomiast przesunięcie uchwytów i ustawienie sprężyny w nowym położeniu. ruch suwakiem w drugą stronę wywołuje to samo działanie tylko w drugą stronę.
Ruch uchwytów sprężyny jest niewielki ok 3-4 mm przy 8 cm ostrzu. Jednak jej energia wystarcza do wysunięcia ostrza.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. :D
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: OTF
Dzieki ze mnie poprawiliscie. Bo jeszcze zerowe mam doswiadczenie. A gdyby do wysuwania ostrza uzywac ładunków wybuchowych? Tzn ładowałoby się do noża powiedzmy 10 nabojów do maszyny co wstrzeliwuje kołki w ściany i na tych nabojach by to latało. Można by wtedy ostrzem dziurawić deski. Albo przystawic do sciany i wstrzelic ostrze w sciane. Albo rozwiazac konstrukcje na naprawde twardej sprezynie, tak żeby do zamykania i otwierania potrzeba było dwumetrowej dźwigni. Ostrze miałoby wtedy taką energie kinetyczną, że najpewniej rozpierdoliłoby obudowę i poleciało hen, za górę za rzekę. Wtedy byłoby 2 w 1 - nóż i broń palna. Wszystkie armie świata chciałyby mieć tak kompaktowy karabin. muahaha :twisted:

eeee... dzisiaj się nienajlepiej czuję.
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: OTF
Tu zajrzyj http://www.forum-kul...showtopic=72084
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024