Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stal potrzebna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_coleslaw
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Stal potrzebna
Od razu gdy zobaczyłem to forum,spodobał mi się pomysł samodzielnego wykonania noża.Kiedy w piwnicy znalazłem kawałek jakiejś stali, odrazu zabrałem się do roboty.Po zaopatrzeniu się w leroy merlin w solidny fransuski pilnik,zacząłem coś żeźbić,a po paru dniach miałem już nóż w stanie surowym.Może nie było to dzieło sztuki ale tak czy siak byłem z niego dumny.Niestety po paru dniach leżenia w mieszkaniu kozik pokrył się rdzą 8O nie miałem złudzeń co do jakości stali konstrukcyjnej/zbrojeniowej,czy jak ona się fachowo nazywa,ale zdziwiła mnie taka reakcja.Chciałbym wynieść do mistrzów stali prośbę o odsprzedanie jakiegoś nędznego ścinka pożądnej stali cobym mógł skroić sobie skroic jakiś nożyk
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
piszesz i masz
http://www.fabrykasi...p=637765#637765 :)

pozdro
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
Jako że minimalna paczka to 100zł... może zbierzemy się grupką z wawy?... Ja ostrzę zęby na:
nz3 5x60x1000 34 zł 1
ale nic więcej mi nie trzeba...

(A gostek który miał mi stal dostarczyć po kilku latach owocnej współpracy z moimi znajomymi... zadłużył się w sumie na ok 1200~2000zł i teraz boi się do miasta wrócić... A wisi mi dokładnie taki kawałek stali :( )
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
Bierz stal od melona i nie narzekaj :) . Ja biore i nie narzekam :) .

Musze Cie jednak zmartwic - wiekszosc gatunkow stali, ktorymi sie zajmujemy to stale rdzewne. W szczegolnosci zas te najlepsze na noze, tj. wysokoweglowe. Im twardsza stal itd. (niech mnie ktos poprawi), tym, w naszych warunkach finansowych, latwiej lapie rdze. Nierdzewne sa z reguly zbyt miekkie i na koniec tez lapia rdze. (Nie wiem jak wam, ale mnie to 420 z gorszych nozy zawsze rdzewialo). Mozesz temu zapobiec polerujac dokladnie ostrze, bo wtedy wolniej lapie, albo deaktywujac chemicznie powierzchnie (np fosolem), albo pokryc to farba/ zywica / lakierem.
wydaje mi sie, ze takiej stali jak ats34 czy s30v, ktora jest i dobra, i nierdzewna w Polsce tak latwo nie kupisz.

Konczac - to nz3, o ktorym piszesz, tez jest rdzewne.
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna

Bierz stal od melona i nie narzekaj :) . Ja biore i nie narzekam :) .

No mam zamiar :] ale nie chcę brać więcej niż 1) potrzebuję 2) aktualnie mam kasę.

Musze Cie jednak zmartwic - wiekszosc gatunkow stali, ktorymi sie zajmujemy to stale rdzewne.

Nie zmartwisz mnie czymś co doskonale wiem :D

Konczac - to nz3, o ktorym piszesz, tez jest rdzewne.

I to bardzo, w dodatku chętnie łapie rdzę wgłębną, o wiele bardziej nieprzyjemną od powierzchniowej. Zdaję sobie z tego sprawę, ale uważam że zaryzykować warto. Najwyżej spartolę i wtedy będę się martwił :>
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
oj, nieporozumienie - ja odpowiadalem Coleslawowi, a to nz3 wzialem od Ciebie Molot, no i pomyslalem, ze jak kupisz to jako nierdzewke, to sie nabierzesz. sory za nieporozumienie, zlaly mi sie 2 posty na raz.
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
Skoro jesteśmy w tym temacie to mam pytanie: czy NZ3 jest bardziej rdzewne od 45? Bo mam 45 i chcę mieć jakiś punkt odniesienia, bo na NZ3 się czaję trochę :)
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna

Skoro jesteśmy w tym temacie to mam pytanie: czy NZ3 jest bardziej rdzewne od 45? Bo mam 45 i chcę mieć jakiś punkt odniesienia, bo na NZ3 się czaję trochę :)

Profesjonalnie to ja ci nie pomogę, ale spotkałem się z opiniami że jest bardziej rdzewne od prawie wszystkiego... I trzeba mieć dość dziwne potrzeby (bardzo długie ostrza itp) żeby w ogóle brać się za tą stal, bo co do ostrości itp to można podobne lub lepsze efekty uzyskać znacznie mniej rdzewnymi gatunkami.

tow.molibden - no problem, bywa :D Lepiej tak niż żeby się ktoś potem zdziwił...
  • 0

budo_coleslaw
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
Ja jestem chętny na 4h13 to 42zł,brakuje jeszcze 24 do setki. :)
Tak pozatym ktoś wie jak ta stal trzyma ostrze?
Widziałem że Jumbo zrobił coś z 4h13
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna

Ja jestem chętny na 4h13 to 42zł,brakuje jeszcze 24 do setki. :)

Zapominasz o opłacie 10zł dla syna Melona za "doradztwo"... więc jeśli Melon będzie tolerancyjny, to już tylko 14 zeta :D

Zakładam że opłaty za wagę przesyłki dzielimy mniej więcej wg wagi płaskowników (czy objętości, bo to da wynik +- kilka groszy taki sam a prościej), lub po prostu na pałę po równo... No i ta dycha :D tyż się podzieli jakoś, myślę że problemu nie będzie :)

Tak pozatym ktoś wie jak ta stal trzyma ostrze?
Widziałem że Jumbo zrobił coś z 4h13

No cóż... życzę powodzenia w szukaniu, bo o tej stali akurat wiem tyle co jest na forum przypadkiem widziałem, a to to i ty możesz poczytać, zapewne z lepszym skutkiem.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
ja się dopiszę na kawałek 4h13
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
Lubomir - Który kawałek i ile on kosztuje? Konkretnie to chcę wiedzieć czy już składamy paczkę, czy jeszcze nam brakuje do kwoty.

Poza tym to dobrze by się było spotkać, dokadać jak z kasą i tak dalej. No i który z nas załatwia z Melonem :D

kto ma jabbera czy gg, to kontakt do mnie:
jabber [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
gg 4588787
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
taki żeby dopełnić paczkę :-) . w rozpisce melona jest 3*40*1000 za 42 zł trochę dużo dla mnie ale cóż- dokładam się do brakujęcej kwoty.
za organizację się nie biorę i spotkać też się nie dam rady - wreszcie idę na urlop.

policzcie się szybko i dogadajcie z melonem do mnie nr konta i udział, najlepiej do niedzieli i wio.
pozdrawiam, L.
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
O ile widzę to 4h13 jest tylko w jednym wymiarze, co daje:

Molot: nz3 5x60x1000 34 zł
Coleslaw: 4h13 3x40x1000 42 zł
Lubomir: 4h13 3x40x1000 42 zł

I w sumie 118zł :D i całkiem równa paczka

Czyli sprawa wstępnie obgadana, i można zabukować u Melona paczkę... Chyba to zrobię, nim wyprzeda stal na którą mamy ochotę :D Liczę na kontakt, panowie...

Spotkanie proponuję na dołku pod Metrem Centrum...
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
coż za równoczesność... :D
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
Lubomir - jak za dużo, to być może część od ciebie będę chciał potem odkupić :] ale to sprawa bliżej nieokreślonej przyszłości.

Prywatną wiadomość do Melona puściłem. Teraz panowie liczę na kontakt. No i jak ma iść jedną paczką, to na odbiór już musimy się umówić, i na to się nie poradzi.
Dlatego adres wysyłki musimy ustalić.

Opcje są generalnie trzy:
1) Mogę odebrać to hurtem i porozwozić, jako że mam wakacje a czasu dużo mi to nie zajmir
2) Jak wyżej, tylko nie ja :D
3) Poste restante i przychodzimy razem odebrać paczkę do ustalonego użędu pocztowego.
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
Melon odpowiedział.

nz3 5x60 ma być
4h13 nie ma być

ma być:
sw7m 47*6,5
nz3 60*5
nc6 35*6
50hf 65*6
30 * 8 N8_E
80*6 60_S2
80* 6 65_G

długość dowolna, cena nieznana (do ustalenia na prywatnych wiadomościach). Czekam, panowie, na decyzje.
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
Sorry za tyle postów pod żąd, ale edytować się nie da.

Jabber to system komunikacji, podobny do gadu, ale zamiast numerów użytkowników jest coś co wygląda jak adres mail. Wysyłanie czegokolwiek jako maila na mój adres jabberowy kończy się zazwyczaj skasowaniem go ;) a ja dostaję tylko notkę "skasowano spam". Zwykle z tematem, stąd ta notka :D

Jak co to są gadu i prywatne wiadomości, i tam mogę podać adres mail który działa... lub otworzyć wam tamten :] jeśli będę wiedział z jakiego adresu przyjdzie coś czego kasować nie należy.
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
co do listy... to olejcie tamten post :| sorry... wygląda na to że z opóźnieniem dotarła do mnie starsza wiadomość Melona :| I wyszedłem na idiotę... Jak ja nie lubię załatwiać :| sorry
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Stal potrzebna
jak nie ma nierdzewki to się wycofuję, na nie-kuchenniaki mam materiał.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024