Skocz do zawartości


Zdjęcie

łagodne vale tudo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: łagodne vale tudo

Chwytacze są uprzywilejowani gdy np. taki "thai" nie może wykorzystać wszystkich technik swojego repertuaru.

Głównie zabrania się uderzeń kolanami i łokciami w parterze, może się nie znam, więc przypomnij mi jakież to techniki uderzane leżąc stosuje się w thai boxingu? :) Kolana na głowę są dozwolone prawie wszędzie ( w stójce ), a legendarne łokcie przy możliwości obalenia z klinczu, wcale nie odgrywają tu tak istotnej roli.

Czasem mam wrażenie, że to nie wpływ mediów tylko może jakiegoś lobby - graplerzy? BJJ?

Jasne, spotykamy się przy pełni księżyca, w powłóczystych szatach i knujemy, jak tu wycyckać muay-thai i karate tsunami. :)

Jestem za powrotem do korzeni :)

Jako zawodnik, czy widz? Vale tudo ma byc sportem, sport nawet wyczynowy musi być w miarę bezpieczny. Fajne podejście, tak swoją drogą - a niech się pozabijają, byle by się fajnie oglądało - KRWI, KRWI, KRWI!!!! :twisted:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: łagodne vale tudo

Chwytacze są uprzywilejowani gdy np. taki "thai" nie może wykorzystać wszystkich technik swojego repertuaru.


Taki "thai" dziękował by Bogu że wpięty mu za plecy grapler nie bombarduje mu potylicy łokciami. Niezbyt trafiłeś z tym uprzywilejowaniem. Łokcie z dosiadu czy zza pleców to miazga.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: łagodne vale tudo

Chwytacze są uprzywilejowani gdy np. taki "thai" nie może wykorzystać wszystkich technik swojego repertuaru. Czasem mam wrażenie, że to nie wpływ mediów tylko może jakiegoś lobby - graplerzy? BJJ?

Jestem za powrotem do korzeni :)


Uprzywilejowani?

A co z podzialem na rundy - nie bylo tego w pierwotnym Vale Tudo - powodujacym wznawianie walki OD STOJKI? Dzieje sie tak rowniez w przypadku pasywnosci w walce na ziemi, w efekcie w calej walce co najmniej KILKAKROTNIE nastepuje przerwanie parteru.

Kogo to uprzywilejowuje?
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: łagodne vale tudo

Niezbyt trafiłeś z tym uprzywilejowaniem. Łokcie z dosiadu czy zza pleców to miazga.

No właśnie, zatem dosiad lub tylna oznacza "miazgę" w sensie - zwycięstwo. Zupełnie jak w walce realnej :D
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: łagodne vale tudo

Głównie zabrania się uderzeń kolanami i łokciami w parterze, może się nie znam, więc przypomnij mi jakież to techniki uderzane leżąc stosuje się w thai boxingu?

Co nie zmienia faktu, że uderzeniowiec więcej uderza i będzie to robił instynktownie i w parterze.

Kolana na głowę są dozwolone prawie wszędzie ( w stójce )

"Prawie" robi dużą różnicę :) W almmie też?

Jako zawodnik, czy widz? Vale tudo ma byc sportem, sport nawet wyczynowy musi być w miarę bezpieczny. Fajne podejście, tak swoją drogą - a niech się pozabijają, byle by się fajnie oglądało - KRWI, KRWI, KRWI!!

Podejscie takie jest wynikiem reklamy całego tego bałaganu (w USA dobre 10 lat temu) pod hasłami: walki w klatkach, zero zasad, teraz zobaczymy, która sztuka walki jest skuteczna.
Pojawiało się tam słowo sport? Raczej martial arts. Martial - ang. wojenny. :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024