Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jałowiec Skinner & Seiken Konus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
zgadzam się z Rybakiem, że trzeba odebrać konusy tym niewdzięcznikom :twisted: i ponownie rozlosować wśród budowiczów :)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
Rybaku,
Co prawda nie wymieniłeś mojej skromnej i nikczemnej osoby, ale po takiej palbie z obu rur (i to w moim wątku) czuję się jak wywołany do tablicy szczeniak.
Konusa używałem juz trochę (co zresztą widać na zdjęciach). Mimo to jakoś śmiałości nigdy nie miałem, zeby go uzywać jako noża podstawowego i zawsze uzywałem go równolegle z innymi nożami . Jesli czytałes moje recenzje, to pewnie pamietasz, ze staram się nie pisać o nożu nim go nie poużywam minimum pół roku. Popełniłem onegdaj taką szybką reckę i do dziś sobie pluję w brodę, że tyle ważnych rzeczy i fajnych wspomnień okołonozowych mogłem tam jeszcze dorzucić a tegom nie uczynił. Konus porobił - fakt. Nadal jednak trochę za mało, bym czuł się pewien, ze opiszę go w sposób jaki bym chciał. Bo to nie pierwszy lepszy scyzoryk kurnia. Obfociłem go dość dokładnie i fotki w dużej ilosci udostepniłem. Na reckę przyjdzie jeszcze poczekać po prostu.
Mam napisać że świetnie robi kanapki? Że się wszystkim strasznie podoba moja wersja bo jest najpiękniejsza? Ze okorowałem nim tyczki do tipi bo nie miałem ośnika? Że Ciulkwens dorobił mi do niego przegenialną pochwę? Chcę, zeby to był tekst pełen fajnych wspomnień o fajnym nożu a nie odpierdolona na kolanie praca domowa.

Tyle jesli chodzi o mojego Konusa. Za innych się nie wypowiadam, bo to nie moja sprawa.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
wysz, serio myslisz, ze nie wiem, w czyim watku pisze i o czym on jest?

Na privie tez o tym przeciez juz gadalismy, wymienilismy pare slow rowniez w tym topiku - moje zarzuty nie dotycza Ciebie. Tobie tez czesc i chwala. jestes chlubnym wyjatkiem, myslalem, ze nie trzeba tego pisac, zwazywszy na miejsce, gdzie jestesmy.

A, ze w Twoim watku - sorka. Maly wybor takich, w ktorym mozna o konusa zapytac.
Spytalem szesc tygodni temu tutaj - nie miales nic przeciw temu, ze pytam - wiec i tutaj pytam teraz, czy cos sie ruszylo.

Mam zalozyc nowy watek "co sie stalo z konusami", czy jak?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
OK. Przeczytałem jeszcze raz - przepraszam. Pierwsze wrażenie było zupełnie inne. ;)
Dlatego myslę, że wydzielony wątek będzie ok.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
Nie lubię się miedzy wódke a zakąskę wpierdalać, a to jest sprawa wybitnie moderatorów, a nie userów.

Ale mam dziwne wrażenie, że krąg "podejrzanych" się zawęża, bo jak nie PiterM, Wojtas13, nie wysz...
Mam też wrażenie, że rybak ma absolutną rację.

BTW: Jakbym dostał Konusa, chocby na miesiąc, to byście niezłą reckę i tonę fotek zobaczyli, jak nic... :)
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
Konusa mam, ale leży na półce. Jest to na chwilę obecną jedyny mój custom i nie mam zamiaru ostro go testować. Bez testowania natomiast, mogę o nim napisać, że ładny jest.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus

Konusa mam, ale leży na półce. Jest to na chwilę obecną jedyny mój custom i nie mam zamiaru ostro go testować. Bez testowania natomiast, mogę o nim napisać, że ładny jest.
Pozdrawiam.


Dzieki.

Szkoda, ze wczesniej nie zajrzales.
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
ile taki konusek kosztuje u seikena? :>
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
Wiecie, co? Konus to mój pierwszy nóz do którego mam naprawdę duzy szacunek. Innymi napierdzielam albo dzielę nimi się z przyjaciółmi (czytaj - oddaję). Konus sobie siedzi i czeka na specjalne okazje. Bo może i jest wykonany z precyzją i dbałością o detale, ale nadal jest to ludzki wymiar - nie odhumanizowane CNC. To, co potrafisz Seiken wypuscić spod swojej łapy przekracza o kilka parseków wiekszość nozy produkcyjnych i kilka customów które miałem w łapie. Nie mówię tu tylko o wykonaniu, ale o ergonomii i designie noża. Oczywiscie - Kunus mógłby być o ten cal dłuższy. Mozna by lepiej wyprowadzić krawędź tnącą. Napisy wytrawione są dość tandetnie, sorry man. Ale to piękny nóz - i widać, ze wsadziłeś w niego kawał roboty, lata praktyki i całego Seikena. Dlatego pozwól, że go pouzywam naprawde porządnie a dopiero później napiszę recenzję. Inacze się kurwa nie da.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
Nowa pochwa od Ciulkwensa. Leworeczny mniód - dzieki stary.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
Bardzo ładna pochewka. Nie widzę szwu, czy to tylko klejone?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
Klejona, nie przeszywana. Wymieniłem kydeks na materiały naturalne - nie pasował nijak do brzózkowej czeczoty na rekojeści. Styl leśno-mysliwsko-traperski, taktyczność zero.
Pochwa jest chiba ze świni, głęboka, jeżdzi wysoko na pasie, a jako, żem mańkut patentowany - po prawej stronie. Belt loop zapinany na dwa mocno trzymające metalowe napy. Dodatkowo natarłem ją kilkanascie razy olejem lnianym i od razu pokryła się klimatyczna patyną. Wkrótce kąpiel terpentynowo-woskowa.

W najblizszej przyszłości zamawiam następną - tym razem praworeczną do twojego Jałowiec Skinnera dla Anki.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
Ciekaw jestem wielce, jak to będzie wyglądać. Ostatni też zacząłem w pochewki się bawić, ale wychodzi mi to narazie mizernie.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
heh, ladniej na fotkach wyszla niz na zywo...
a skora jest chyba z wolu, ale glowy se uciac nie dam
  • 0

budo_witia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
Ladne, ladne! Ale maja bardzo powazna wade - zaden nie jest moj :( O ja nieszczesliwy!
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus

heh, ladniej na fotkach wyszla niz na zywo...


Bo nie widziałeś jej po potraktowaniu olejem lnianym. Fajny efekt wyszedł. :D
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jałowiec Skinner & Seiken Konus
kurwa jak sa takie problemy z tymi Konusami to wypożyczcie mi jednego na 30 dni..zrobie reckę i obstrykam to fotami od cholery.
a jak nie to moge go kupić.

A pochwa fajna :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024