Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kosz na noże


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże

w kwietniu byłem w Teksasie, w którym "illegal" jest każdy noż z głownią powyżej 5 albo 5,5 cala (sorry juz nie pamiętam). Żeby było ciekawiej to w Teksasie do "prohibitet" wchodzą nie tylko sprężyny ale też wszelkie bowie 8O , niezależnie od wielkości, trochę mnie to zaskoczyło biorąc pod uwagę że to typowo hamerykański nożyk i nawet powstawał niezbyt daleko od Teksasu.


jesteś pewien? wydaje mi się to mało możliwe, z tego co czytałem to w Teksasie nie wolno mieć fixeda większego od 5,5" albo mającego false edge. Czyli bowie z pełnym płaskim szlifem o długości 5,4" by się łapało. Po to m.in. powstał Mad Dog Texas Terror
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże

Jak w National Geographics zobaczysz Papuasa z hiper wypasionym Victorinoxem to będziesz wiedział czyja to robota.


Papuasom mozna :D
Nie odkryli jeszcze ideologii.

A tak w ogole to uwazam za idiotyzm niszczenie jakiegokolwiek pelnowartosciowego sprzetu, nawet pirackiego (w sensie, ze podrobek :wink: ). To dzialanie pod publiczke. Mozna zmienic etykiety, nalozyc podatek, sprzedac, podarowac, etc, etc. Akutat niszczenie jest najglupsze, zreszta utylizacja tez kosztuje.
  • 0

budo_karud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże
Masz rację Lukaszki, oczywiscie pochrzaniłem z pamięci - bowie też należy do "Illegal", tu pełna lista:
Texas Penal Code, Title 10 - Offenses against public health, safety and morals, Chapter 46 -Weapons :
"Illegal knife" means a:
(A) knife with a blade over five and one-half inches;
(B) hand instrument designed to cut or stab another by being thrown;
© dagger, including but not limited to a dirk, stilletto, and poniard;
(D) bowie knife; - ale jednak każdy bowie :D
(E) sword; or
(F) spear.
Do "prohibitet" wstawili kastety i "Switchblade knife" - means any knife that has a
blade that folds, closes, or retracts into the handle or sheath, and
that:
(A) opens automatically by pressure applied to a button or other device located on the handle; or
(B) opens or releases a blade from the handle or sheath by the force of gravity or by the application of centrifugal force.
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże
wedlug mnie to wszystko jakies chore! Dobrze ze u nas nie ma takich ograniczen bo bym sie pochlastal(jak bym mial jescze czym)
Pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże

wedlug mnie to wszystko jakies chore! Dobrze ze u nas nie ma takich ograniczen bo bym sie pochlastal(jak bym mial jescze czym)


I tu trafiles w sedno - bo to o Twoje bezpieczenstwo idzie ;)
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże
jednego tylko nie rozumiem, chcą tam zabronic tych nozy kuchennych z ostrym czubkiem, zeby nie pokaleczyc siebie czy innych ?????? bo jak siebie to juz w ogole paranoja, a jak innych to powinni tez zabronic srubokretow, dłut, szkła...
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże
Angole i tak mają taką kuchnię że całkowity zakaz posiadania noży bym im pewnie wisiał, rybę je się widelcem, frytki wykałaczkami, majonez można nakładać łyżką a chleb można krojony kupić....
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże
Karud,
Ale bowie w texasie nalezy do "illegal" a nie "prohibited" - posiadac mozesz ile chcesz, nosic nie mozesz (ae tu chyba tez sa ustepstwa - polowanie itp). Poza tym bowie jest definiowane jako noz gdzie gorne ostrze jest wklesle do czubka i naostrzone(!).
Lista rzeczy "prohibited" w texasie z nozy obejmuje tylko automat:

§ 46.05. Prohibited Weapons

(a) A person commits an offense if he intentionally or knowingly possesses, manufactures, transports, repairs, or sells:

(1) an explosive weapon;

(2) a machine gun;

(3) a short-barrel firearm;

(4) a firearm silencer;

(5) a switchblade knife;

(6) knuckles;

(7) armor-piercing ammunition;

(8) a chemical dispensing device; or

(9) a zip gun.


Swingline
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże
Gdzieś czytałem ostatnio, że w Polsce liczba napaści z nożem w reku nie wzrasta, ale ciekawostką było że w ok 75%ach to noże ........ kuchenne. Myślę że prawodawcy potrafią odróżnić kuchenniaka od reszty :) Śmieję się bo przecież jest sporo modeli ,,kuchenno-taktycznych,,. Wiem jednak, że prawo tworzą nogół laicy i tworzą bzdurne buble :roll:Może więc nie rozwijać tematu bo kto wie kto to czyta :?: :)
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże

Moze zamiast wyrzucac powinni przekazac komus, ubogim krajom arabskim na przyklad? :roll:


Przekazano z Włoch. Po 11 IX konfiskowano na lotniskach noży na konterery. Miały iść do huty, ale jakiś ksiądz poklon wymyślił, żeby przekazać to misjom. Jak w National Geographics zobaczysz Papuasa z hiper wypasionym Victorinoxem to będziesz wiedział czyja to robota.

Nawet wiem, gdzie tych papuasów szukać. W państwach nadbałtyckich te noże z konfiskat lotniskowych zostały sprzedane.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże
A chyba nie tylko, niedawno na ebayu widzialem cale pudlo nozy oferowanych za grosze przez jakas amerykanska agencje.

Do wyboru do koloru.
  • 0

budo_karud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże
Swingline już sie poprawiłem pod wpływem Lukaszki, może zobaczysz piaty post nad Twoim :D
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże
Sorry, jak pisalem to nie zauwazylem
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże
Szkoda żeby się tyle stali marnowało - powinni raczej rozdawać na lotniskach osobom opuszczajacym Anglię :)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kosz na noże

Szkoda żeby się tyle stali marnowało - powinni raczej rozdawać na lotniskach osobom opuszczajacym Anglię :)

...najlepiej ludziom z przynaleznoscia do nozowych for dyskusyjnych - jeszcze lepiej! Np podajesz nick na bladeforums i od 100 postow mozesz wybrac sebenze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024