Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tricki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_engys
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Tricki
Mam taki problem. Uczę się 9 miesięcy capo a nie umiem nawet porządnej gwiazdy, mam zawsze skurczone nogi blisko siebie :( Moze nie każdy sie nadaje? :( Jesli nie umiem gwiazdy to już nie powiem że nei umiem macaci ani nic z tych rzeczy :( Czy to naprawde może być problem i mam sie czym przejmowac? :(
  • 0

budo_sucuri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tricki
NIe masz się czym przejmować, jedyne co mozesz zrobić to wiecej cwiczyc , zwracac większą uwage na swojego trenera i to jego prosic o pomoc, bo przez internrt nikt Ci nie pomoze :( , a z technikami wszelkimi to jest tak, ze niektorzy lapia je w miesiac inni potrzebuja na to roku czy trzech... kazdy ma inne predyspozycje, kazdy organizm jest inny, jedyne co moge ci poradzic to zebys nie myslal ze jak ci niewychodzi czy czujesz blokade ruchu, to niech ci do glowy nie przychodzi ze sie nieda tego zrobic, ze Ty nie mozesz, bo prawda jest taka ze mozesz zrobic rzeczy o ktorych niemasz nawet pojecia, wedlug mnie to w połowie kwestia psychiki, do tego dodaj 40% techniki i tak naprawde tylko 10% to kwestia twojego ciala,

a tak dla otuchy to znam kogos kto cwiczy 4 lata i niepotrafi zrobic gwiazdy, i za kazdym niemal razem zwala sie ciezko na zieme :)
w gwiezdzie wcale nie chodzi o to zebys mial wysoko proste nogi, o wiele wazniejsza jest stabilnocs, rownowaga, to zebys potrafil robiac gwiazde zatrzymac sie w polowie i przejsc do iinnej techniki, zreszta gwiazdy z nogami przy klatce i niskie sa o wiele bardziej praktyczne, bo jak robisz wysoka prosta gwiazde , to sie ona raczej nadaje na zajecia Wfu w szkole, bo w rodzie co najwyzej mozesz w brzuch wylapac z głowy :)
POZDRAWIAM i Cwicz bo od siedzenia na dupie i uzalania sie ze cos nie wychodzi jeszcze nikt do niczego nie doszedl :)
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Tricki
Prawda. Szczerze powiedziawszy to gwiazda mi takze nie wychodzi ten sam problem ale juz nauczylem sie polsalta do przodu i salta do tylu nad Gwiazda cwicze cwicze cwicze i mysle ze kiedys bede zadowolony wiec mysle ze niepowinienes sie przejmowac. Przyjdzie z czasem i treningiem.
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tricki

a tak dla otuchy to znam kogos kto cwiczy 4 lata i niepotrafi zrobic gwiazdy, i za kazdym niemal razem zwala sie ciezko na zieme :)

:twisted: :twisted: heheehheheehehee

ja też trenuję coś około 10 miesięcy i nie potrafie zrobić wielu rzeczy, co wynika między innymi z tego, że jestem bardzo mało skoczna. sprawia i prudność wybicie się do salta, nie mówiąc o macacu. do niedawna byłam sflustrowana tym, że inni moga a ja nie. ale zamiast zamęczać swoje ciało i ze złością je maltretować postnowiłam ćwiczyć np. wybicie do salta pokolei, partiami. teraz jestem na etapie pracy nad pięćniami łydek i wyskokiem. może spróbuj robiąc gwiazdę zatrzymać się pionowo (jak do stania na rękach), wyprostowac nogi i dopiero opaść? potem samo zacznie wychodzić płynnie. tak mi się wydaje.
ale Sucuri ma rację, że trzeba ćwiczyć.

dodam tylko jeszcze, że powinieneś zastanowić się, co może być przyczyną tego, że np. nie możesz wyprostować nóg. jeśli to słabe rozciągnięcie, to porozciągaj się. jeśli coś innego, to warto przećwiczyć ten element osobno.

pozdrawiam i życzę powodzenia:)
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Tricki
Ja was nie chce martwic, ani nic... ale jak cwiczycie 4-10 miesiecy to olejcie narazie salta i inne duperele tego typu... Wiem, ze do tego ciagnie najbardziej ale naprawde wazniejsze sa bazy, kopniecia, ginga, przejscia i uniki, niz akrobacje i kwiatuszki inne... Jak ma sie dobrze ulozone podstawy to potem takie rzeczy przychodza o wiele latwiej.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Tricki
Zgadza sie Archon. To tak jak wielu początkujących kolesi chce sie nauczyć armada com martelo nie umiejąc ani armada ani martelo :roll: Nie moge im nic wytłumaczyć.
No comment...
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Tricki
Schylam czolo i posłusznie wedruje by cwiczyc ginga powoli zaczynam lapac tak jak SAper uczac sie na cudzych bledach < bo na czyich :P > ze jak teraz zaczne z saltami to pozniej z lozka niewstane by sie ............. sobie w pilke pograc :D :) ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024