Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zabezpieczenie ręki-gardy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.

buraki - experci

Bez komentarza :roll:

A temat raczej do Walki Nozem by pasowal...
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
wiesz Akme w sumie ja się chłopakowi nie dziwie, że użył takiego "delikatnego" określenia skoro ludziska zaczeli sobie robić jaja z jego dość sensownego pytania. Gdyby nie Seiken to już byśmy tu mieli 3 stronnicowego offtopa na temat wkładania noża do pochwy, a reki w majtki. Czasem było by fajnie gdyby "experci" nie obeznani z danym tematem poczekali na wypowiedz kogoś kto ma pojęcie zamiast kogoś ośmieszać albo nabijać sobie pustych postów. To że ktoś jest tu nowy to nie znaczy, że trzeba go sprowadzić do parteru tylko dlatego, że się odezwał.... Jeszcze rok temu większość z nas zadawała podobne pytania :)

Wracając do tematu to ktoś tu kiedyś opisywał takie rękawy wykonane z kevlaru, które idealnie zabezpieczały przed cięciami. Ten ktoś miał nawet sprawdzić w robocie z kąd te rękawy były zakupione...

P.S. czy dla pierwszego usera z 10 000 postów jest przewidziana jakaś nagroda bo mam czasem wrażenie, że niektórym zależy tylko na tym, żeby się w każdym możliwym wątku na budo odezwać ?? :wink:
A wypowiedz Rosomaka pozostawiam bez komentarza.... chciałbym żeby miał okazję to Seikenowi w oczy powiedzieć :) :wink:
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.

wiesz Akme w sumie ja się chłopakowi nie dziwie

Moze i tak... ale ja jednak sie dziwie...
To akurat nie jest forum poswiecone walce nozem. To tak jak by ktos wszedl na forum Zapasy i pytal ktore rekawice sa najlepsze...
Wystarczy troche sie rozejrzec by znalezc odpowiednie miejsce na zadawanie takich pytan... :roll:
Fakt - lepsza odpowiedzia byloby skierowanie nowego na odpowiednie forum zamiast go osmieszac...
  • 0

budo_paredur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych - okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
Witam.Powodem napisania tu pytania, było to że chciałem dowiedzieć się o najlepszym zabezpiecznieu ręki. Znalazłem człowieka jaki zrobi karwasza takiego by był dla mnie pomocny i to dzięki odpowiedziom na moje pytanie, za co dziękuję . Może komuś, nie pasowało pytanie, lub miejsce, gdzie je zadałem, cóż jestem tu nowy. A jeśli wśród tych , jacy naśmiewali się z kontuzji jaką miałem, znajdzie się ktoś na tyle dobry, by dać mi nauczkę w sparingu na noże, to z chęcią chciałbym z takiej oferty skorzystać. Moja skrzynka czeka na oferty, ja z też, z niecierpliwością. Pozdrawiam.[/b]
  • 0

budo_paredur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych - okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
Panowie.Mam karwasz.Kupiłem od faceta na allegro, zrobił go dla mnie.Jestem bardzo zadowolony. Dzięki Waszym poradom.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.

dobrze Seiken że sie odezwaleś bo tutejsi experci knifefightingu zjedli by chłopaka żywcem swoimi dowciapnymi offtopami zamiast coś doradzić..... 8)
co do osłony samego nadgarstka to możesz poszukać w sklepach sportowych skórzanego ściskacza (opaski stabilizująco/ściskającej) na nadgarstki. Kosztuje jakies 15-20pln. Jest wykonany z kawałka skóry szerokości mniejwiecej 5cm i zapinany na pasek. Do ochrony samego nadgarstka powinien wystarczyć.
mniejwięcej coś takiego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Za co ludzie mieliby go zjesc ? Masz kogos konkretnego na mysli ?

Co do treningu ostra bronia nie odwazylem sie jeszcze na walke z cieniem bo to bardzo niebezpieczne jest. Ale w stylu Kung Fu Hung Gar sa bransolety na rece oslaniajace cale przedramiona, najlepiej znalezc kaletnika zeby wykonal taka oslone.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
zapodałbyś jakieś zdjecia bo ciekawość mnei zżera
no i komentarz za ile zrobił :wink:
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.

Za co ludzie mieliby go zjesc ? Masz kogos konkretnego na mysli ?


fajnie ze odkurzasz stare wątki :wink:
albo się uwazasz za takiego experta ze wziąłeś to osobiście, albo nie przeczytałeś wątku od początku, albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem :wink:
polecam przeczytac 3 kolejne posty pod pierwszym postem tego wątku szczególnie ten fragment "o ręce w majtkach", a zrozumiesz jakich "expertów" miałem na myśli :wink: na szczęście topic nie skończył się 6 stronnicowym offtopem i za to poklon dla Seikena i kilku innych osób
P.S. siedze na kilku forach i z przykrością stwierdzam, że forumowiczom nieraz "odbija" i wydaje im się, ze poziom ich wiedzy jest wprost proporcjonalny do ilości postów lub stazu na forum. Szczytem szczytów jest 14latek, który na forum strongmanów doradza w dziale DOPING twierdzac,ze doradza bo dużo na ten temat CZYTAŁ :lol: :lol: :lol:
Tak czy inaczej ciesze się, ze kolega kupił to czego szukał i że Seiken potwierdził ze jednak mozna ostrym nożem "trenować" i nie być idiotą :wink: :) PAX
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
a skąd panowie pomysł trenowania ostrym narzędziem którego nie macie opanowanego w 100% ??
ja rozumiem, że 40$ za atrapę foldera to dużo... ale jak się pomyśli ile kosztuje np porządne zszycie pociętych łap, tak żeby wszystkie palce były dalej ruchome to te 150pln przestaje mieć znaczenie...
nadal za drogo? to kupić najtańszy folder w rozmiarze jak ten który nosimy, rozmontować, wstawić ostrze z aluminium, albo w wersji hardcore potraktować oryginalne ostrze szlifierką i dopiero zamiatać...
z fixed to już w ogóle problemu nie ma - atrapę koczkodan wystruga ;)

pamiętajcie, że super hiper masta to się jest do pierwszego błędu... a może sięto skończyć np: przecięciem nerwów - i żegnaj sporcie :twisted:

trenuje się akcesoriami treningowymi i cały czas modli o to żeby nie musieć tych ruchów powtarzać prawdziwym ostrzem...
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
może po prostu "bo lubie" ??

a może ktoś ma opanowane
to że masz coś opanowane nie znaczy że Matka Natura nie przygotuje dla Ciebei wyjątkowego pecha - ptak nasra Ci w oko w czasie treningu lub poślizgniesz sie na skórce od banana, a może po prostu kichniesz w trakcje i sie zatniesz

sposobów może być tysiące - trenując nożem chyba sie człowiek z tym liczy

atrapa to atrapa
sparingi owszem atrapami ale osobiście lubie sobie pomachac nożem nożem bo lubie
tak samo jak debilne było dla mnie trenowanie obrony przed szantażem bronia na gumowej atrapie pistoletu
na początku owszem
ale potem zdecydowanie bardziej działał dzwięk suchego strzału i świadomość że to klikneło na wysokości mojego brzucha.

ktoś lubi tak a ktoś inaczej
po co od razu głosy fachowców nawracające na jedynie słuszną droge

o atrapach zapewne kolega dobrze wie a mimo to woli nóż.
po co go pouczać ??
  • 0

budo_tikemi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
ok

lubisz i jesteś świadom tego co się może stać jak ci w nieodpowiednim momencie ptak narobi w oko :lol: - trenuj ostrym
zresztą w swoim pytaniu zaznaczyłem że chodzi mi o ostrze którego nie masz opanowanego w 100% - jesli masz opanowane to raczej nie ma sprawy - nawet z guanem na twarzy zadziałają odruchy i krzywdy sobie nie zrobisz
raczej kierowałem swój post do tych co zaczynają, albo mają niewielkie doświadczenie (albo co gorsza zdaje im się, że są już rewelacyjni :twisted: ) - dopiero mając pewność, można zabrać się za ostrze - o ile ma się ku temu jakiś powód
nie porównywałbym treningowego folderu do gumowego pistoletu. metalowa/aluminiowa treningówka to właśnie taki prawdziwy ale nienaładowany pistolet - zamiast klik będzie poważne otarcie albo płytkie rozcięcie...
trenowanie ostrym nożem czegoś poza podstawowymi drillami to jak trenowanie z nabitym pistoletem - jak chcesz to własciwie możesz :lol:

może jestem przewrażliwiony, ale na prawdę nie widzę powodu wymachiwania ostrym ;)
a już szczytem jest cos co mi się raz zdażyło widzieć - sparring z ostrzami na zasadzie "ale tylko zaznaczamy i zatrzymujemy" - teraz bym chyba podszedł i znokautował takich pacjentów - tak dla ich własnego dobra :lol:
  • 0

budo_paredur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych - okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
Zdjęcia ...Za karwasz dałem 38 zł z transportem.Facet wziął pomiary, przesłał rysunek co muszę zmierzyć.Poradził z jakiej grubej blachy.Potem zdjęcie i miałem się zdecydować. To co zrobił jest solidne, żadna biała broń tego nie przebije, dobrze leży, Ma swoją wagę, ale mi to nie przeszkadza, przyda się do innych celów.... Gość robi z blachy różne rzeczy: NASO3 - taki ma nick.
Dla tych, co nie ćwiczyli ostrą bronią, muszę powiedzieć, że wbicie jej w cel daje satysfakcję...
Trzeba spróbować...Jestem zwolennikiem, bardzo dobrego zabezpieczenia ćwiczących przed kontuzją, niż tego by używać atrap, zatrzymaywania ciosu przed celem, markowania, itp...W życiu ma się chwilę na walkę i liczy się, czy umiesz zadać dużo ciosów w krótkim czasie, a potem spier... zawodnikiem nie jestem, a na ulicy nie ma sędziów. Takie jest moje zdanie.
A teraz.Tatam:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Pro forma:
Zdjęcia są własnością gościa o nicku: NASO3 z Allegro.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
cholera myślałem że z grubej skóry zrobił Ci
kurna w tym to bym chyba nie chciał trenować - toż to łapy pourywać może
no ale kto co lubi .....

chociaż z drugiej strony ciekawe rękawice może by koleś mógł zrobić :wink:
chyba coś do niego skrobne
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
płytowe sa dosc niewygodne i ciezkie. szkoda ze nie kupiłes sobie karwaszy kolczych

Dołączona grafika
  • 0

budo_paredur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wałbrzych - okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
Wydaje mi się że też swoje ważą.
Jestem zadowolony,ponieważ mają służyć też do czegoś innego.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabezpieczenie ręki-gardy.
No i starczy chyba tych dywagacji. Gość zrobił zakup, pasi mu i o to chyba chodzi. Czy ktoś treni ostrym, czy atrapą, to jego sprawa.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024