Skocz do zawartości


Zdjęcie

Londyn 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012

Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ciężko jest wypić piwo w 5 sekund... i co z tego wynika? Mogą kopać i 40 razy na sekundę ale co to ma wspólnego z walką?


Bardzo trafne porownanie. Ludzie, ktorzy latami cos trenuja, pracuja, kopia szybciej niz wiekszosc uderza rekoma, a ty porownujesz ich wysilek do wypicia piwa. Powodzenia.

Sprinterzy przebiegaja setke ponizej 10 s - co to ma wspolnego z walka?
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012

Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ciężko jest wypić piwo w 5 sekund... i co z tego wynika? Mogą kopać i 40 razy na sekundę ale co to ma wspólnego z walką?


Bardzo trafne porownanie. Ludzie, ktorzy latami cos trenuja, pracuja, kopia szybciej niz wiekszosc uderza rekoma, a ty porownujesz ich wysilek do wypicia piwa. Powodzenia.

Sprinterzy przebiegaja setke ponizej 10 s - co to ma wspolnego z walka?


To że przes wykożystanie swoich umiejętności mogą walki uniknąć ;) Co do WKF...hmm...nie widziałem za dużo walk, ale skoro tam nie ma kontaktu to co z siłą ?? bijąc w powietrze się jej nie zdobędzie. Koledze od pancerzyka proponuje przyjąć kilka takich kopnięć na ten "pancerzyk" chociażby i wtedy porozmawiamy jeszcze raz. Co do tkd/karate na olimpiadzie. Wiadomo że ludzie walczą tam o duży prestiż to jest chyba jasne. Nikt nie będzie ryzykował wygranej/przegranej dla widowiskowości. Skąd wiecie czy jakby karate nie weszło do olimpiady także nie postawiono by na prostote i łatwość. Kto by się bawił w jakieś bajery skoro zapewne są inne prostrze techniki na zdobycie punktów pozdrawiam
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
Bardzo się cieszę, że karate nie weszło do grona sportów olipijskich. Prawdopodobnie skończyłoby sie jak z judo... Kiedy w 1964 roku wprowadzono je do programy igrzysk olimpijskich to paradoksalnie liczba ćwiczących judo zamiast wzrosnąć - zmalala... Sport jest mniej interesujący niż sztuka walki... Sądzę, że dążenie do wyniku sportowego za którym poszłyby duże pieniądze spowodowałoby sieganie po doping. A co do uproszczenia techniki walki /po co widowiskowość, skoro liczy sie wynik.../ to rozejrzyjcie się wokół siebie. Przecież w WKF jak i w ITKF dawno to już nastąpiło. W WKF-ie znane jest powiedzenie "Gyaku-zuki man" na określenie zawodnika zwyciężającego swoje pojedynki ta właśnie techniką... Na zawodach WKF-u 70% punktów przyznawanych jest za gyaku-zuki. W ITKF-ie przepisy praktycznie wyeliminowały technikę mawashi-geri. Tutaj oprócz kizami oraz gyaku-zuki /kolejnośc dowolna/ stosuje się ewentualnie uraken-uchi oraz ura-mawashi-geri. Tak więc podporządkowanie sposobu walki wynikowi już następuje. Po wejściu karate na olimpiadę ćwiczonoby tylko i wyłącznie te techniki, które przynoszą punkty... Doping także już istnieje w sztukach walki. osobiście znam 2 takie przypadki po jednym w każdym z Polskich Związków.
Cieszmy się bogactwem sztuk walki /karate/. Jednak jeżeli ktoś chce się ścigać o wejście na olimpiadę to niech się ściga... mam jednak wrażenie, że więcej z tego będzie kłopotów niż pożytków.
  • 0

budo_starkilla
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
po pierwsze. WKF jest bardzo widowiskowy... na poziomie mistrzostw europy i swiata zawodnicy prezentuja znakomite wyszkolenie, szybkosc i dynamike. fakt! niektore techniki nie maja tam uzycia [shuto uchi [choc Japonczycy stosuja z kontrola], hiza geri, yoko geri] ale nadal pozostaje bardzo zroznicowany wachlarz technik [na zawodach wchodza niesamowite tobi ushiro ura mawashi geri, ushiro geri, kombinacje wyciec i dobic]. to wszystko jest na porzadku dziennym!
WKF stoi na bardzo wysokim poziomie.. w Polsce reprezentacja shotokanu sklada sie wylacznie z przedstawicieli jesgo olimpijskiej wersji, co oznacza ze karatecy z WKF deklasuja style bardziej tradycyjne w rywalizacji sportowej. przejdzmy jednak dalej...
sila w WKF! jest ona w dosc znacznej ilosci. sam sie o tym przekonalem kiedy jeden zawodnik zlamal mi zebro swoim kopnieciem, albo kiedy na jednych zawodach koles po otrzymaniu gyaku zuki chudan padl jak kloda na mate... tam nie celuje sie w powietrze, przeciwnika trzeba trafic! technika ma byc wykonana w odpowiendniej pozycji, z odpowiednia sila, szybkoscia i dynamika - technika taka ma w normalnych warunkach niesc destrukcje.
kontrola? jesli ktos potrafi skontrolowac technike, to spokojnie moze pociagnac jeszcze pare centymetrow i na ulicy zalatwic kogos bez zbednych ceregieli. karate pozostaje to samo. niesie te same wartosci i uczy tych samych rzeczy przez nieco oodmienne metody. zapraszam do zapoznania sie z tymi przepisami walki sportowej. naprawde warto :D
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
Czy ktoś naprawde wierzy w jakie kolwiek korzyści z olim., korzyści to i może będom ale na wysokich stołkach $$$ dla mnie TO co by weszło na olimpiade nie było by już Karate i ja się do tego nie przyznaje :nie:
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
Może to będzie krótki post ale na co komu przepisy... które z karate robią zupełnie coś innego, coś co tylko z pozoru ma je przypominać i co wtedy z klubami które ćwiczą tylko pod takie zawody?
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
Jeżeli chcecie czegoś takiego na igrzyskach to poprostu stwóżcie odrembny system i federacje o jakiejś ciekawej nazwie ale nie podczepiajcie TEGO pod Karate :nie: :evil:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
jakby karate weszlo na olimpiade lub jakos jeszcze bardziej sie usportowilo to przeszedlbym na jakis combat albo bjj, :evil: bardzo dobrze ze nie bedzie na olimpiadzie (gdyby do tego doszlo ta piekna sztuka walki stalaby sie sportem, a tego chyba wiekszosc nie chce)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012

nie wiem dlaczego tak dużo ludzi jest przeciwnych karate na olimp.?
ja widze tylko plusy. to że będzie tam obecne to nie znaczy że zaraz zaczniemy ćwiczyć coś innego,karate będzie takie jak do tej pory ćwiczyłes.
A dla związków karate i klubów to bedzie naprawde duży krok do przodu.

pzdr.


wez mnie gosciu nie oslabiaj :roll:
podobny temat juz byl i dyskusja o ile sie nie myle zostala zakonczona
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
Na marginesie mam pytanie - czy ktoś ma może jakieś filmiki (albo wie gdzie można znaleźć na necie) z walkami z jakichś mistrzostw WKF?
  • 0

budo_starkilla
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
ja mam dostep do takich filmikow... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to stroan Juniora Lefevre... na dysku mam jeszcze walki finalowe z mistrzostw swiata z monachium 2000, i mmadrytu 2002 oraz z mistrzostw europy z bremy 2003 i teneryfy 2005
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
hmmm, a ja jestem za kaate na olimpiadzie. Inaczej ja w ogóle nie traktuje powazni jakichkolwiek zawodów. Olimpiada to coś, chyba by mnie zachęciło to zajęcia się sportowym karate...
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
Cześć! :) ale z naciskiem na sport czy tradycyjne :?:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
jak to? Teraz zajmuje sie "tradycyjnie"

rekreacja i smoobrona, to sa moje cele, natomias jak by było na olimpiadzie to z chęcią szkolił bym zawodników :)
Poza innymi rzeczami oczywiście :)
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
Hmmmm, ja jednak narazie pozostane w dystansie do tej sprawy :?
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
proponowalbym jakas ankiete (o ile juz nie powstala taka)
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
Hmmm, ankieta no nie wiem, można zorobić przecież to nic nie boli. Ja tylko się obawiam czy to co miało by się pojawić na olim. było by tym co zaczynaliśmy wszyscy ćwiczyć :(
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Londyn 2012
Widzę taki plus dokoptowania karate do dyscyplin olimpijskich: paru działaczy i karacistów przestałaby cierpieć na rozdwojenie jaźni - robią sport a w gębie sama tradycja i ideały.

I jest to jedyny plus jaki widzę, reszta szkoda gadać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024