Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki styl walki wybrać???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
ooooo Panowie. Widze że jakiekolwiek pytania o sztuki walki ( szczególnie w tym temacie Karate) kończą sie dyskusją > my jestesmy lepsi a oni są be < i udowadnianiem sobie swojej świetnosci a krótkowzroczności i niewiedzy innych. Naprawde fajnie czyta sie te temety, ale spadam do knajpy pa.
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
ooooo Panowie. Widze że jakiekolwiek pytania o sztuki walki ( szczególnie w tym temacie Karate) kończą sie dyskusją > my jestesmy lepsi a oni są be < i udowadnianiem sobie swojej świetnosci a krótkowzroczności i niewiedzy innych. Naprawde fajnie czyta sie te temety, ale spadam do knajpy pa.
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
Nie chodzi o to, żeby udowadniać sobie że ja jestem lepszy niż ktoś tam czy jeszcze ktoś inny od ... Chodzi o to, że Shotokan i Karate Tradycyjne nie sprawdza się i nigdy nie sprawdzi się na ulicy, dopóki nie włączy się elementy z boksu i judo a przedewszystkim chodzi o dobrą gardę.
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???

Nie chodzi o to, żeby udowadniać sobie że ja jestem lepszy niż ktoś tam czy jeszcze ktoś inny od ... Chodzi o to, że Shotokan i Karate Tradycyjne nie sprawdza się i nigdy nie sprawdzi się na ulicy, dopóki nie włączy się elementy z boksu i judo a przedewszystkim chodzi o dobrą gardę.



nooo dobra jezeli tak sądzisz to twoja sprawa.Ale po co na wszystkich tematach zaczynać tą dyskusje od nowa?
Jestem na tym forum krótko ,ale zadziwia mnie to że jakiekolwiek pytanie czy to o kata ,samoobrone,czy skuteczność zawsze sprowadzane są do dyskusji i kłótni między stylowych czy organizacyjnych.
Ja ćwicze kyokushin, ale uwazam że zarówno ja moge sie dużo nauczyć od shotokańców czy innych goju ryu czy okinawa te :wink: praktykantów jak i oni od nas.
I nie zamierzam tu na siłe nawaracać ich do jedynego słusznego stylu kyokushin ( to żart :wink: )
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
Oczywiście też nie zamierzam nikogo nawracać... każdy robi to co lubi...
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
Jak zwykle osoby cwiczace rozne mixy i inne kick-boxingi wypowiadaja sie o karate oceniajac je przez pryzmat zawodow sportowych a nie walory sztuki samoobrony. U mnie w klubie tez sie tacy przewijali, ale nie potrafili sie niczego nauczyc, wiec po pewnym czasie powracali do swojej prymitywnej i bezladnej kopaniny. Oczywiscie twierdzili, ze karate jest nieskuteczne. No i mieli racje - zeby bylo skuteczne trzeba umiec je zastosowac. I co w takiej sytuacji mial powiedziec glupawy osilek, ktory nie mogl zapamietac kilku prostych cwiczen? Z jakiegos niewiadomego powodu zaczynal cos mowic o zawodach w karate sportowym i czul sie usprawiedliwiony. To nie on byl niezdolny tylko styl byl malo skuteczny :) .
Nie nalezy brac tego osobiscie, ale jesli sa tu tacy, to niech sie nie obrazaja i beda bardziej obiektywni.

Pozdrawiam
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
Bodhidarma

dobrze powiedziane. Większość ludzi którzy zmieniaja szkoły, style, organizacje zawsze mówi że oni są spoko to TEN STYL CZY SZKOŁA JEST BEE !!!
A po prostu trzeba troche pracy ,wysiłku,zrozumienia i nieważne czy to kyok ,shotokan czy coś innego . Jeżeli trenujesz całym wysiłkiem z pełnym zrozumieniem tego co robisz to zawsze sobie poradzisz.Karate jest jednym z najdoskonalszych systemów samoobrony.
Takie jest moje skromne zdanie.
pozdr.
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
pewnie sobie myślicie, że jestem jednym z tych osiłków... spoko

PS. Zaniedługo startuję na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Karate Budokai.
  • 0

budo_loczek23
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice W-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
No dobrze: jeśli uważacie, że shotokan jest nieskuteczny na ulicy, to doradżcie mi co na ulicy się sprawdzi :? (w końcu taki poruszyłem temat). Z góry dziękuję.
POZDRO :)
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
BJJ, Pankration, Shidokan, Krav Maga, Vale Tudo, Muai Thai, Budokai ...
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???

pewnie sobie myślicie, że jestem jednym z tych osiłków... spoko

PS. Zaniedługo startuję na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Karate Budokai.


nikt nic takiego nie myśli :wink:


a co do stylu na ulice to teraz naraze sie na kpiny i krytyke ale jestem ortodoksyjnym zwolennikiem KYOKUSHIN!
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
W tym brakuje parteru ......
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
nooooo ćwiczymy na sali która jest poniżej parteru :)

a po zatym nie w każdym dojo ćwiczy sie standart. gdzie niegdzie mamy trenerów z doswiadzczeniem z innych sztuk walki :wink:
zapasy, judo, bjj, czy inne.

Podchodzenie do tego że jak ktoś ćwiczy kyoka to tylko stójka i kopanina no to błąd.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???

trenowałem karate shotokan i miałem nawet biały pas


Jezu, to co Cię skłoniło do rezygnacji :?: 8O Żartuję.

Powinieneś się przejść i popatrzeć do różnych klubów, zobaczysz co Ci odpowiada.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???

BJJ, Pankration, Shidokan, Krav Maga, Vale Tudo, Muai Thai, Budokai ...


Widzę znalazł sie znawca od skuteczności walki na ulicy :) .
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???

Juz nawet nie wspomne o tej niskiej gardzie w Tradycyjnym, jak dla mnie "dziwnej" troche formie walki spotowej, w której wg mnie nie jest nawet potrzebna dobra kondycja. Kiedyś widzialem taką smieszną sytuacje. Byłem na turnieju Polska - Niemcy w Karate Tradycyjnym. To juz było bardzo dawno. Pewien Pan w garniturze rozmawiał z innymi sobie na zawodach. Wyczytano chyba jego nazwisko, szybko załozył kimono i do walki:D no bo po co sie rozgrzewać wogole :)


O zesz... Stary ty nawet nie wiesz co to karate tradycyjne a co to shotokan. W skrocie - Karate Tradycyjne zostalo w Polsce stworzone przez pana Kwiecinskiego, ktory zbiegl z shotokanu ( nie bede pisal z jakich powodow). Nastepnie dzieki swoim wysoko postawionych przyjaciolom (bardzo wysoko) stworzyl osobny zwiazek sportowy, w ten sposob mamy dwa polskie zwiazki karate, co jest niezgodne z polskim prawem. Wez pod uwage tez to ze zawody w karate tradycyjnym wygladaj "nieco" inaczej niz w shotokanie.

PS. Zaniedługo startuję na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Karate Budokai.


Biorac pod uwage ze macie cale dwa kluby w Polsce to szykuje sie OGROMNA impreza... Powodzenia.

to doradżcie mi co na ulicy się sprawdzi (w końcu taki poruszyłem temat). Z góry dziękuję.
POZDRO


Napisalem Ci w pierwszym poscie co jest skuteczne na ulicy. Cwiczenie SW stricte pod ulice jest moim zdaniem bez sensu. Na kozaka zawsze sie znajdzie wiekszy kozak, a na kose wieksza kosa...
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???

[...]Karate Tradycyjne zostalo w Polsce stworzone przez pana Kwiecinskiego, [...] w ten sposob mamy dwa polskie zwiazki karate, co jest niezgodne z polskim prawem.[...]


dobrze, ze dodales "w Polsce" ale dalej to juz nie jest prawda. skoro nie odmowiono rejestracji a potem nie zdelegalizowano to chyba jednak jest ok.
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???

Juz nawet nie wspomne o tej niskiej gardzie w Tradycyjnym, jak dla mnie "dziwnej" troche formie walki spotowej, w której wg mnie nie jest nawet potrzebna dobra kondycja. Kiedyś widzialem taką smieszną sytuacje. Byłem na turnieju Polska - Niemcy w Karate Tradycyjnym. To juz było bardzo dawno. Pewien Pan w garniturze rozmawiał z innymi sobie na zawodach. Wyczytano chyba jego nazwisko, szybko załozył kimono i do walki:D no bo po co sie rozgrzewać wogole :)


O zesz... Stary ty nawet nie wiesz co to karate tradycyjne a co to shotokan. W skrocie - Karate Tradycyjne zostalo w Polsce stworzone przez pana Kwiecinskiego, ktory zbiegl z shotokanu ( nie bede pisal z jakich powodow). Nastepnie dzieki swoim wysoko postawionych przyjaciolom (bardzo wysoko) stworzyl osobny zwiazek sportowy, w ten sposob mamy dwa polskie zwiazki karate, co jest niezgodne z polskim prawem. Wez pod uwage tez to ze zawody w karate tradycyjnym wygladaj "nieco" inaczej niz w shotokanie.

PS. Zaniedługo startuję na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Karate Budokai.


Biorac pod uwage ze macie cale dwa kluby w Polsce to szykuje sie OGROMNA impreza... Powodzenia.

to doradżcie mi co na ulicy się sprawdzi (w końcu taki poruszyłem temat). Z góry dziękuję.
POZDRO


Napisalem Ci w pierwszym poscie co jest skuteczne na ulicy. Cwiczenie SW stricte pod ulice jest moim zdaniem bez sensu. Na kozaka zawsze sie znajdzie wiekszy kozak, a na kose wieksza kosa...



Hahahahahaa ale Ty jesteś buc. Żebyś wiedział, że będzie impreza w chuj wyjebana, bo przyjadą zawodnicy z Niemiec, Rumunii, Grecji, Holandii i z Rosji.
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
Aaaaa i jeszcze jedno. Znalazł się historyk karate :rofl:
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl walki wybrać???
No no, Perminator jest zawsze najmadrzejszy. On wie wszystko zawsze najlepiej. Ciekawe czy na macie tez jest taki dobry. Deriusuzu powodzenia na zawodach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024