Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewolucja Krav Magi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?
moge sie wtracic do panow dyskusji :)
zaczynalam z KM 4 lata temu.Potem mialam przerwe (ze wzgledu na problemy zdrowotne) wrocilam do treningow na poczatku 2004 roku. I kurcze zmiana jest widoczna (na dodatek wrocilam do tego samego instruktora) - przede wszystkim KM "zlagodniala" - potwierdzili to sami instruktorzy-ogladalismy treningi na VHS z roku 2002 prowadzone przez tych samych ludzi. i np takie cos jak ciecie nozem w szyje w samoobronie - teraz w instutucie nauczanie tego jest zabronione w 2002 roku bylo normalne, podobnie jak "przejscie" po glowie napastnika po obaleniu itp.
A wiekszy nacisk na parter mysle,ze pojawil sie jako odpowiedz na mode na bjj i zarzuty pod adresem KM, ze nie uwzglednia tej formy walki.

pozdrawiam.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?
O ile mi wiadomo-niektórzy z instruktorów KM kładli duży nacisk na parter zanim rozkwitła tak naprawdę moda na BJJ i zarzuty, że w KM nie uwzględnia sie tej formy walki.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?

O ile mi wiadomo-niektórzy z instruktorów KM kładli duży nacisk na parter zanim rozkwitła tak naprawdę moda na BJJ i zarzuty, że w KM nie uwzględnia sie tej formy walki.

Tja, km i duży nacisk na parter. ;)
Masz na myśli modę w Polsce czy na świecie bo to różnica paru(nastu) lat?
Przecież przed tą modą na bjj nikt nie traktował poważnie parteru.
  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?
mysle, ze to kiedys w duzej mierze zalezalo od instruktora - wiekszosc z nich miala jakies wczesniejsze doswiadczenia ze sportami walki i na ogol bylo to tak, ze jezeli instruktor cwiczyl wczesniej style ''stojkowe'' to na jego treningach byl wiekszy nacis na stojke, jezeli cwiczyl wczesniej parter to wiecej go przemycal do treningow. W opinii znanych mi instruktorow z instytutu kiedys byla wieksza swoboda w treninagcah-obecnie jesli np kursnaci przyjezdzaja na egzamin czy jakis tam zlot i okazuje sie, ze umieja wiecej niz np obejmuja wymagania na stopien ktory posiadaja czy zdaja to potem instruktor dostaje op... ze za duzo pokazuje 8O to praranoja ale taka jest rzeczywistosc :(
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?
Zmienić organizacje przecie to jest kpina.
  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?
dokladnie :)

malo tego-obecnie wymyslono, ze zdawanie egzaminow jest obowiazkowe - jezeli delikwent do egzaminu nie przystapi to instruktor ma zakaz uczenia go dalszych technik.
wiadomo-chodzi o kase :(
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?

dokladnie :)

malo tego-obecnie wymyslono, ze zdawanie egzaminow jest obowiazkowe - jezeli delikwent do egzaminu nie przystapi to instruktor ma zakaz uczenia go dalszych technik.
wiadomo-chodzi o kase :(


u nas tego nie bylo, a ja nie przestepowalem do zadnych egzaminow
  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?

dokladnie :)

malo tego-obecnie wymyslono, ze zdawanie egzaminow jest obowiazkowe - jezeli delikwent do egzaminu nie przystapi to instruktor ma zakaz uczenia go dalszych technik.
wiadomo-chodzi o kase :(


u nas tego nie bylo, a ja nie przestepowalem do zadnych egzaminow


ja tez nie przystepuje - mam do nich stosunek analny.
i i tak sie bede dalej uczyc - co najwyzej w konspiracji :>
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?
Wszyscy teraz gderają że mieli parter jeszcze przed wynalezieniem bombowca....aaaa unas to już dawno to ćwiczymy, tyle że jak dochodzi do sprawdzenia tego parteru to "lufa w krzakach", zero kontroli, zero poruszania, zero pozycji, żeby móc powalczyć w parterze pokazanie 100 technik na iluś treningach nic nie daje, metodyka treningu jest najważniejsza, bez tego o parterze to można powiedzieć że wyniosłem z łóżka bo lubie się bzykać.
Wsadzenie w krav magę elementu mma daje jej pojęcie o realnym zastosowaniu technik a nie typu atak i oddanie 20 ciosami. Wiadomym jest że combatowcy dużo lepiej sobie radzą jeśli mają "kontaktowe" doświadczenie.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?

Wszyscy teraz gderają że mieli parter jeszcze przed wynalezieniem bombowca....aaaa unas to już dawno to ćwiczymy, tyle że jak dochodzi do sprawdzenia tego parteru to "lufa w krzakach", zero kontroli, zero poruszania, zero pozycji, żeby móc powalczyć w parterze


Bo ty rozumiesz parter torszke inaczej niz instruktor kravki i adepci.
tu chodzilo o umiejetnosc wyjscia z sytuacji w ktorej siedzi na tobie koles i probuje cie dusic normlanie, albo chce Cie strzelic.

pokazanie 100 technik na iluś treningach nic nie daje, metodyka treningu jest najważniejsza, bez tego o parterze to można powiedzieć że wyniosłem z łóżka bo lubie się bzykać.


Parterowych technik w Km jest o wiele mniej niz 100 i jak mowie- wyraz parter w kravmadze to naprawde duzo powiedziane, gdyz kravka skupia sie na wyjsciu z sytuacji ktora juz opisalem a nie na umiejetnosci prowadzenia walki z kims kto jest obyty w parterze

Wsadzenie w krav magę elementu mma daje jej pojęcie o realnym zastosowaniu technik a nie typu atak i oddanie 20 ciosami. Wiadomym jest że combatowcy dużo lepiej sobie radzą jeśli mają "kontaktowe" doświadczenie.


niestety typwe bylo ze na kravce nie bylo sparingow bo trener potrafil powiedziec:" nie na tym bedziemy sie skupiac. wy macie obronic sie rpzed atakiem oddac kilka ciosow ktore unieszkodliwia i uciec a nie wdawac sie w walke"

i wlasnie dlatego poziom wielu kraverow jest powalajacy:)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?

Bo ty rozumiesz parter torszke inaczej niz instruktor kravki i adepci.
tu chodzilo o umiejetnosc wyjscia z sytuacji w ktorej siedzi na tobie koles i probuje cie dusic normlanie, albo chce Cie strzelic.

Wszystko się zgadza, dlatego mówienie parter jest swoistym "nadużyciem".

niestety typwe bylo ze na kravce nie bylo sparingow bo trener potrafil powiedziec:" nie na tym bedziemy sie skupiac. wy macie obronic sie rpzed atakiem oddac kilka ciosow ktore unieszkodliwia i uciec a nie wdawac sie w walke"
i wlasnie dlatego poziom wielu kraverow jest powalajacy:)

Niekoniecznie, znam paru z kravmagi lublin i są ok, zresztą sekcja w klubie K1 o której mówi januszp bardzo dobre ma podejście w tym względzie, właściciele sekcji mają doskonałe podejście do mma czy innych styli, wielokrotnie nauczałem ich i sparowałem i widać że nie jest to już "lufa w krzakach".
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?
w warszawie widzialem tylko jednego instruktora ktory szedl by na cos wiecej niz wlasnie pokazywanie wszystkiego i niczego.

jednego.

nie mowie ze reszta instr. nie ma wiedzy itp, bo nie mnie oceniac.

Wydaje mi sie ze kravka zjadla sie sama poprzez nastawienie do "klienta" poszli w masowke i minal juz ten "Boom" i moda.

Teraz kazdy chce byc BJJotem :wink:
  • 0

budo_marcello
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?

Bo ty rozumiesz parter torszke inaczej niz instruktor kravki i adepci.
tu chodzilo o umiejetnosc wyjscia z sytuacji w ktorej siedzi na tobie koles i probuje cie dusic normlanie, albo chce Cie strzelic.

Wszystko się zgadza, dlatego mówienie parter jest swoistym "nadużyciem".

niestety typwe bylo ze na kravce nie bylo sparingow bo trener potrafil powiedziec:" nie na tym bedziemy sie skupiac. wy macie obronic sie rpzed atakiem oddac kilka ciosow ktore unieszkodliwia i uciec a nie wdawac sie w walke"
i wlasnie dlatego poziom wielu kraverow jest powalajacy:)

Niekoniecznie, znam paru z kravmagi lublin i są ok, zresztą sekcja w klubie K1 o której mówi januszp bardzo dobre ma podejście w tym względzie, właściciele sekcji mają doskonałe podejście do mma czy innych styli, wielokrotnie nauczałem ich i sparowałem i widać że nie jest to już "lufa w krzakach".

No tak! jak Fiodor ich NAUCZAŁ to zrozumiałe ,że nie może być już"lufy w krzakach" :D .....wszak instruktorzy BJJ są najlepsi pod każdym względem i mają wyłączność na każdą wiedzę ,a już wiedzę"parterową"w szczególności :D .....a może Fiodor tak odrobinę skromności? będzie to lepiej widziane,a może nawet wzbudzi jakieś pozytywne odczucia do mocno nadwątlonej reputacji zarozumiałych i aroganckich instruktorów BJJ ślepo zapatrzonych w swój styl i opluwających inne systemy walki
  • 0

budo_marcello
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?

w warszawie widzialem tylko jednego instruktora ktory szedl by na cos wiecej niz wlasnie pokazywanie wszystkiego i niczego.

jednego.

nie mowie ze reszta instr. nie ma wiedzy itp, bo nie mnie oceniac.

Wydaje mi sie ze kravka zjadla sie sama poprzez nastawienie do "klienta" poszli w masowke i minal juz ten "Boom" i moda.

Teraz kazdy chce byc BJJotem :wink:

Shaft, jesteś tego pewny ,że każdy chce być BJJotem? opowiadasz się za potrzebami treningowymi wszystkich ? znasz wszystkich którzy chcą coś trenować?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?

do mocno nadwątlonej reputacji zarozumiałych i aroganckich instruktorów BJJ ślepo zapatrzonych w swój styl i opluwających inne systemy walki

o kurde!
nie myślałem że spotkam jeszcze takiego fanatyka :)
allo wojny międzystylowe dawno się skończyły!, gdzieś ty był przez ostatnie 2 lata?
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?

w warszawie widzialem tylko jednego instruktora ktory szedl by na cos wiecej niz wlasnie pokazywanie wszystkiego i niczego.

jednego.

nie mowie ze reszta instr. nie ma wiedzy itp, bo nie mnie oceniac.

Wydaje mi sie ze kravka zjadla sie sama poprzez nastawienie do "klienta" poszli w masowke i minal juz ten "Boom" i moda.

Teraz kazdy chce byc BJJotem :wink:

Shaft, jesteś tego pewny ,że każdy chce być BJJotem? opowiadasz się za potrzebami treningowymi wszystkich ? znasz wszystkich którzy chcą coś trenować?


Ty.
naprawde ten serial to sie juz skonczyl.
.
.
.
.
.
bo kazdy juz jest BJJotem :wink:
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?
marcello przewrazliwiony jestes.
akurat wiem co mowie bo sie temu przygladam z bliska
  • 0

budo_ave
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?
A czy nie można by było tego poprostu sprawdzać? Po co te przelewania słów bez żadnego pokrycia... Tu jest parter tu go nie ma, ten jest taki, a ten inny... Proponuje poprostu wziąć i się sprawdzić. Pojechac ekipą z krawki na bjj, bjj na krawkę i fight. Dopiero potem oceniac jak W DANEJ SEKCJI to wyglada. "Ten serial się skończył" - czas zacząć te rzeczy weryfikować... Czy to nie jest lepsze podejście?
8)
Pozdr
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?
po to jest forum by sobie pogaworzyć
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Ewolucja Krav Magi?

A czy nie można by było tego poprostu sprawdzać? Po co te przelewania słów bez żadnego pokrycia... Tu jest parter tu go nie ma, ten jest taki, a ten inny... Proponuje poprostu wziąć i się sprawdzić. Pojechac ekipą z krawki na bjj, bjj na krawkę i fight. Dopiero potem oceniac jak W DANEJ SEKCJI to wyglada. "Ten serial się skończył" - czas zacząć te rzeczy weryfikować... Czy to nie jest lepsze podejście?
8)
Pozdr

Co rozsądniejsi (którzy wogóle się nad tym zastanawiali) już dawno temu to zweryfikowali.


P.S. I zaczeli dokształcać się w gesti parteru na bjj lub ll :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024