Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_krata
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
Witam
A wiec jak w temacie- ostatnio zauwazylem ze cos jakby lzej blokada sie odciaga w mym nozu, no i jako ze po pracach kuchennych troche sie zasyfil to postanowilem go gruntownie przeplukac i spostrzeglem przyczyne tejze lekkosci- jedna ze sprezynek axis locka postanowila sobie peknac :( W zwiazku z tym mam pytanko: czy da rade np. napisac do benchmade'a o przyslanie samej sprezynki bo jakos mi sie nie usmiecha wysylanie za ocean noza i narazanie go na ew. przytulenie przez pracownika poczty :evil: A moze ktorys z szanownych Budowiczów ma na stanie wolna sprezynkie ;) i jest sklonny odstapic ja za umiarkowaną, rozsądną i wyważoną cenę ? ;) jako ze sprezynki owe sa swoim lustrzanym odbiciem, to powiem ze pekla ta, ktora przy trzymaniu noza w prawej rece znajduje sie po zewnetrznej stronie dloni.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
Mysle ze benchmade bez problemu przysle Ci zapasowe sprezynki, jesli tylko do nich napiszesz...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(

Mysle ze benchmade bez problemu przysle Ci zapasowe sprezynki, jesli tylko do nich napiszesz...


Tylko, ze zeby wymienic peknieta musialbys rozkrecic noz, a to jest "warranty void" taki, ze gorzej byc nie moze, chyba, ze bys sie na nozu powiesil i go zlamal ;)


KrAtA - to jest czysty przypadek "naprawy gwarancynej", Benchmade powinno Ci to wymienic bez gadania, opis jak to wyglada, masz w manualu noza.

Napisz do nich co sie stalo - ale najpierw spytaj ciulkwensa, bo jemu pekly po kolei dwie omegi w 710HS, wiec jest doswiadczony zawodnik i wie, jak to wyglada w praktyce, a nie tylko w teorii.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
... i dlatego niestety nie ufam do konca tej blokadzie :(
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
Akme, ta sprezynka pekla, ze tak sie wyraze, bardzo "na czasie" ;)

Akurat w ostatnich dniach po rozmowach na ten temat z Kubusiem Puchatkiem gadalem z dwoma ludzmi tu u mnie, z ktorych jeden od kilku lat BMkami handluje, a drugi wie na ich temat chyba wszystko.

Pierwszy nie mial przez ten caly czas zadnego takiego przypadku, zeby w ktoryms ze sprzedanych przez niego nozy cos peklo - a robi przeciez ich serwis - drugi cos tam slyszal, albo czytal na jakims forum.

Ale nigdy sie nie zdarzylo, zeby z powodu peknietej sprezynki (czy raczej dwoch naraz) axis lock puscil. Jedna wystarczy, zeby utrzymac bolec w blokujacym polozeniu, a jesli pekla, gdy noz byl zamkniety, to wyczujesz ze cos jest nie tak przy otwieraniu.

Czesciej juz bylo tak - na Messerforum byly dwa, czy trzy przypadki opisane - ze w nowym nozu axis nie blokowal wcale, puszczal po lekkim stuknieciu w grzbiet otwartej klingi, ale to byl po prostu bubel i zostawal zwrocony i wymieniony. Od samego poczatku tez bylo widac, ze cos jest nie tak.

Biorac pod uwage ilosc nozy w obiegu to chyba nie jest zly wynik.

Swoja droga zaciekawiliscie mnie, ide film krecic.

PS. sprzedales Griptiliana? ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
Sch... nic na razie nie nakrece, bo zona kamere zabrala.

Troche pozniej.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(

Ale nigdy sie nie zdarzylo, zeby z powodu peknietej sprezynki (czy raczej dwoch naraz) axis lock puscil. Jedna wystarczy, zeby utrzymac bolec w blokujacym polozeniu, a jesli pekla, gdy noz byl zamkniety, to wyczujesz ze cos jest nie tak przy otwieraniu.

Ja to wszystko wiem, ale mimo wszystko... lubie gdy w uzywanym przeze mnie nozu jest jak najmniej elementow, ktore moga zawiesc. Z tego m.in. powodu nie mam zadnego automatu... Nie chcialbym, zeby kiedys, gdzies tam, dalego od domu pekla mi taka sprezynka.

Biorac pod uwage ilosc nozy w obiegu to chyba nie jest zly wynik.

I tu sie zgadzam...

sprzedales Griptiliana? ;)

Nie sprzedalem (na razie :) ) - to bardzo dobry i wygodny noz, gdyby jeszcze mial inna blokade ;) Niestety jakos nie moge przekonac sie do axisa... jakis taki... niewygodny dla mnie jest. Za wyskoko trzeba palucha zadzierac, zeby zwolnic blokade. A moze po prostu nie dopracowalem jeszcze dobrej metody? :roll:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
Co prawda, to prawda - jak taka omega strzeli gdzies w tajdze to kupa.
Ale w tajge to sie raczej inne noze zabiera.

A z otwieraniem/zamykaniem to Ci moze jaki film instruktazowy podesle...? ;)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(

Co prawda, to prawda - jak taka omega strzeli gdzies w tajdze to kupa.
Ale w tajge to sie raczej inne noze zabiera.

A widzisz... gdyby nie blokada to griptilian bylby SWIETNYM drugim nozem w ekwipunku wspomagajacym duzego fixeda w malych, lekkich pracach...a tak... to nie baudzo :nie:

A z otwieraniem/zamykaniem to Ci moze jaki film instruktazowy podesle...? ;)

... aa dawaj ;)
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
Akme, moim zdaniem twoje obawy są zupełnie bezpodstawne. Omegi są dwie, nawet jeka jedna pęknie, to blokada nadal funkcjonuje poprawnie, myślę, że prawdopodobieństwo że mogłyby pęknąć obydwie naraz może być mniejsze niż pradwobodobieństwo że zawiedzie dowolna innna blokada obecna na rynku. Z ćwierćcalowymi tytanowymi linerlockami włącznie :) . Dlaczego tak uważam? Bo jestem pewien że pęknięcie tej sprężynki musiało nastąpić na skutek wady materiałowej. One nie pracują intensywnie, nie ma tam jakichś niesamowitych naprężeń, osobiście nie widzę szansy, żeby sprężyna bez wady materiałowej mogła pęknąć przy takiej pracy. Czyli wracając do rachunku prawdopodobieństwa, uważam, że wystąpienie wady prowadzącej do pęknięcia w obydwu sprężynkach jednocześnie jest dużo mniejsze
niż prawdopodobieństwo awarii blokady w której za blokowanie ostrza jest odpowiedzialny pojedynczy element. Ale idźmy dalej: nawet gdyby zdarzył się cud i obydwie omegi pękły kiedy nóż jest zablokowany i pracuje to ostrze i tak się nie złoży, bo kołek blokujący będzie się utrzymywał na swoim miejscu dociskany do linersów przez ostrze, prawda? Krótko mówiąc nawet w przypadku takiej awarii axis jest wg mnie bezpieczną blokadą. A gdyby ten cud zdzrzył sie na syberii, to wpychając np kawałek odpowiednio zastruganego drewienka w szczeline Axisa, tak żeby kołek został zablokowany w pozycji blokującej ostrze, przerabiasz swojego folderka na fixeda i po ptokach :) . Dla mnie to ostateczny argument stanowiący o wyższości axisa nad innymi blokadami. Bo co byś zrobił na syberii z padniętym framelockiem czy backlockiem :) ?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(

nawet gdyby zdarzył się cud i obydwie omegi pękły kiedy nóż jest zablokowany i pracuje to ostrze i tak się nie złoży, bo kołek blokujący będzie się utrzymywał na swoim miejscu dociskany do linersów przez ostrze, prawda?

Niby tak, ale blokada trzymalaby ostrze tylko do momentu, kiedy bysmy je silnie dociskali. Przy pracy nie dociskamy ostrza w sposob ciagly, jednostajny - chwilowe zwolnienie nacisku, trzpien axisa sie przesuwa i ciach... Niby malo prawdopodobne, ale zawsze...
Poza tym mysle, ze jedna sprezynka nie bedzie juz tak dobrze obslugiwala blokady - bedzie przeciez pchala trzpien tylko z jednej strony.

Tak czy inaczej - to oczywiscie czepianie sie szczegolow, nie uwazam, ze axis jest zla blokada. Po prostu nie moge sie do niego przekonac - wole tradycyjne rozwiazania - frame i liner lock, a z nowosci najbardziej cenie compression locka.
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(

A z otwieraniem/zamykaniem to Ci moze jaki film instruktazowy podesle...? ;)

... aa dawaj ;)



ooo, to ja też bym się pisał... (że się tak offtopowo podepnę :) )
ostatnio sprawiłem sobie Griptilliana (dzięki za infos panowie, świetny dział, na większość moich pytań gotowe odpowiedzi, nawet nowych topików nie trzeba zakładać :) ) niby z myślą o rybach, ale jakoś go tak cały czas noszę przy sobie ;) , i z zamykaniem jedną ręką mam trochę problemy, otwieranie to pikuś :-) , tak że za jakiś mały filmik byłbym wdzięczny... mail w stopce 8)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(

Poza tym mysle, ze jedna sprezynka nie bedzie juz tak dobrze obslugiwala blokady - bedzie przeciez pchala trzpien tylko z jednej strony.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dobra, to ten temat chyba mamy zamkniety? Jakby kto przegapil, to noz nawet nie jest skrecony ;)


Teraz mozna sie zajac blokowaniem axisa w tajdze za pomoca zapalek ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(

z zamykaniem jedną ręką mam trochę problemy, otwieranie to pikuś :-) , tak że za jakiś mały filmik byłbym wdzięczny... mail w stopce 8)


Masz na Yousendit i o zamykaniu ;)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
Nie no Panie... to zamkniecie to efektowne calkiem bylo...

... a do blokady i tak sie nie przkonam :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
Le tam zamkniecie...

Mnie sie jednak wydaje ciekawsze to, jak ladnie trzyma blokada w na pol rozkreconym nozu bez jednej omegi. Taki zly to ten axis chyba nie jest ;)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
Jaki to jest Griptalian> Sheepcostam? ;) Da sie go jeszcze kupic?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(

Taki zly to ten axis chyba nie jest ;)

No dobra... przyznaje - axis to bardzo dobra blokada (zreszta nigdy nie twierdzilem inaczej), tyle ze mi jakos nie do konca lezy ;)

Jaki to jest Griptalian> Sheepcostam?

Sheepfoot... genialny, turbo-uzytkowy ksztal klingi. Bardzo mi odpowiada. Mozna spokojnie kupic... nie slyszalem, zeby mieli wycofac go z produkcji.
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
zamykanie prima sort :)
zwalniasz blokade kciukiem i zamykasz ruchem nadgarstka, tak ? hmm, tez tak próbowałem i teraz też przed monitorem się tak bawie, ale tak dobrze jak tobie mi to nie wychodziło i nie wychodzi, muszę nad tym popracować. Często mam tak, że ruch jest zbyt delikatny (ostrze nie całkiem się chowa) lub zbyt mocny (ostrze "odbija sie" z powrotem).
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 peknieta sprezynka axisa :(
kmicic, kwestia treningu - idealnie jest tak, ze nic nie stuka, tylko bolec sie delikatnie "wsuwa", tak przy otwieraniu, jak i zamykaniu ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024